Cestovní procedury - cesta do USA

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od gr09 »

flyingblue píše:Vez, ze az Ti najdou v kufru celnici certvou okurku, tak budes mit seriozni problem (protoze na tom modrem papirku je nejake pouceni, ktere Ti rika, ze podpisem stvrzujes, ze nevezes zadny certvy potraviny) :-)

Jinak v hotelu dostanes takovy blivajzy, jaky si objednas / zaplatis ...

Okurku beru na palubu a sním v letadle, se štrůdlem jsem nikdy neměl problém. Tobě se musí vše polopaticky, tak se omlouvám :)

V hotelu jsem se už hodněkrát zkoušel ptát na "pastured/grass-fed beef" a neměli (v horším případě netušili, co to je). Rád bych za něj zaplatil prémiovou cenu. Grain-fed považuji za blivajz. To už radši domácí štrůdl. A teď (flying)babo raď...


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od flyingblue »

gr09 píše:Okurku beru na palubu a sním v letadle, se štrůdlem jsem nikdy neměl problém. Tobě se musí vše polopaticky, tak se omlouvám :)


Vetsinou mi to staci staci syntakticky a semanticky spravne ...

Nejde o to, ze jsi mel, ci nemel problem. Jde o to, ze prohlasujes, ze nevezes potraviny. Uz sem videl problem kvuli jabku.

gr09 píše:V hotelu jsem se už hodněkrát zkoušel ptát na "pastured/grass-fed beef" a neměli (v horším případě netušili, co to je). Rád bych za něj zaplatil prémiovou cenu. Grain-fed považuji za blivajz. To už radši domácí štrůdl. A teď (flying)babo raď...


Asi mas blby hotely/destinace :-)

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od s543 »

No já zažil 2x problém s čerstvými potravinami - tedy vždy jako divák - nikoliv přímý účastník. Jednou to byl párek Němců starší manželé, měli několik jablek a v BOS je odvedli celníci pryč a tvářili se velmi zle - co bylo dál nevím, po druhé to byl netuším kdo, ale Evropani v LAX a vezli hrozny vína a zase je odvedli pryč, co bylo dál opět netuším, každopádně je to určitě nepříjemné.

Co jsem zažil na vlastní kůži byla prohlídka cestou z Arizony do Californie autem - zastavovali namátkou auta na dálnici a co čert nechtěl zastavili mě. Netušil jsem co bude myslel jsem si, že jsem jel asi rychle 8) ,ale ne kotrolovali zda nevezu ovoce - měl jsem tam dva pomeranče koupené v AZ v supermarketu - ty mi zkofiskovali a domluvili mi - nic hrozného se nedělo, ale....
:geek:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od Globik »

Na 395 mezi Lake Tahoe a Mono Lake je dokonce "celnice". Když jsme jim řekli, že jedeme ze South Lake Tahoe, tedy že jsme Nevadou jen projížděli, pustili nás bez zemědělské prohlídky.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od gr09 »

flyingblue píše:Asi mas blby hotely/destinace :-)

A tím se dostáváme opět s otázce - co je debilního na zvyku brát si s sebou věci denní potřeby (plný kufr byla předpokládám nadsázka)? Proč takhle odsuzovat, když zjevně JackBrno neví, kam lidé cestují?

Kvůli lepší destinaci práci měnit nebudu, to si fakt radši sbalím svojí pastu na zuby a vezmu něco na přilepšenou na zub, než v místě prozkoumám restaurace/zařídím kuchyni.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od JackBrno »

No psal jsem "do civilizované země", tím jsem myslel takové, kde se dají předměty denní potřeby včetně jídla, koupit za přijatelné ceny a bez složitého shánění (tedy na každém rohu). A když jde o to jídlo, beru jako nedílnou součást cestování místní stravování. V každé civilizované zemi se něco jedlého vybrat dá a nemyslím tím jen restaurace. Asi všude se dají koupit jogurty, uzeniny, pečivo, ovoce... v supermarketech. Kolikrát si člověk připadá jako doma :-) No a řešit zrovna jestli mají moji oblíbenou zubní pastu, to mi připadá malicherné a zbytečně si takovými hloupostmi cestu nekomplikuju. Na druhou stranu zase chápu a uznávám, že když člověk cestuje z donucení (pracovní důvody) několikrát měsíčně někam, kam by dobrovolně ani nejel, tak si to zase nebude komplikovat nakupováním místních surovin a zjednoduší si to naházením věcí do kufru. To myslím není ale případ zakladatele vlákna.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od flyingblue »

gr09 píše:
flyingblue píše:Asi mas blby hotely/destinace :-)

A tím se dostáváme opět s otázce - co je debilního na zvyku brát si s sebou věci denní potřeby (plný kufr byla předpokládám nadsázka)? Proč takhle odsuzovat, když zjevně JackBrno neví, kam lidé cestují?

Kvůli lepší destinaci práci měnit nebudu, to si fakt radši sbalím svojí pastu na zuby a vezmu něco na přilepšenou na zub, než v místě prozkoumám restaurace/zařídím kuchyni.


Ja si s sebou taky beru svoji pastu a sprchac a dalsi hygienu, hotelovy mejdlo mi ne dycky voni a shanet vecer pastu je zbytecny. Nicmene vozit s sebou jidlo povazuju za skutecne nemoudra (nemas-li pro to nejaky specialni zamer - napriklad ja povezu do SIN kamosce horcici, ktera by mela byt bezpecna)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od micaello »

Ja si treba vzdy s sebou beru vlastni zubni pastu (mam citlive zuby a vzdy, kdyz u nekoho necekane po nocnim tahu prespim a rano si drhnu tesaky jinou pastou, nez jakou jsem zvykly, tak pak nekolik hodin trpim :confused: ) a totez plati o deodorantu, byt pouzivam "svetovou" znacku, ale od doby, co jsem si v zahranici koupil uplne ten stejny a po jeho pouziti mi podpazi zrudlo jak prd*l mandrila, tak vozim svuj vlastni.

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od neuromancer »

gr09 píše:Grain-fed považuji za blivajz. To už radši domácí štrůdl. A teď (flying)babo raď...

Nic proti domácímu štrůdlu, ale i když v Morton's mají asi grain-fed, tak půjdu v US radši k nim na to maso :)

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od dejavu »

JackBrno píše:No psal jsem "do civilizované země", tím jsem myslel takové, kde se dají předměty denní potřeby včetně jídla, koupit za přijatelné ceny a bez složitého shánění (tedy na každém rohu). A když jde o to jídlo, beru jako nedílnou součást cestování místní stravování. V každé civilizované zemi se něco jedlého vybrat dá a nemyslím tím jen restaurace. Asi všude se dají koupit jogurty, uzeniny, pečivo, ovoce... v supermarketech. Kolikrát si člověk připadá jako doma :-) No a řešit zrovna jestli mají moji oblíbenou zubní pastu, to mi připadá malicherné a zbytečně si takovými hloupostmi cestu nekomplikuju. Na druhou stranu zase chápu a uznávám, že když člověk cestuje z donucení (pracovní důvody) několikrát měsíčně někam, kam by dobrovolně ani nejel, tak si to zase nebude komplikovat nakupováním místních surovin a zjednoduší si to naházením věcí do kufru. To myslím není ale případ zakladatele vlákna.

I v mnoha civilizovaných zemích nemají otevřeno non-stop a mnohé hotely jsou doslova v pr..li. Sranda byla kdysi dávno v Šanghaji, kam jsem dorazil do nějakého hotelu mimo centrum o půlnoci. Hotelová restaurace zavírala, v okolí byl jen nějaký 7/11 klon. Večeřel jsem Magnum nanuka, nic jinýho se mi tam tenkrát nepodařilo identifikovat :-)
Mimochodem, tamní zubní pasty, ač stejných značek jako tady, jsou slané...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od JackBrno »

Jasné, existují okolnosti, kdy je potřeba kufr trochu nacpat z domu :-) A taková večeře Magnum, to je teda lahůdka :-)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od whiskey »

koncept nahadzania si surovin do kufra pri pracovnej ceste ma vskutku zaujal :wtf:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od flyingblue »

whiskey píše:koncept nahadzania si surovin do kufra pri pracovnej ceste ma vskutku zaujal :wtf:


Zkusim projit v okoli koupaky, jestli nekomu nezbylo nejaky zavareny kure na paprice ... Mozna bude i grass-fed :-)

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od cocik »

dejavu píše:Mimochodem, tamní zubní pasty, ač stejných značek jako tady, jsou slané...


To je pro me novinka. Asi jsem celou dobu kupoval nejaky divny pasty :D

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od dejavu »

cocik píše:
dejavu píše:Mimochodem, tamní zubní pasty, ač stejných značek jako tady, jsou slané...


To je pro me novinka. Asi jsem celou dobu kupoval nejaky divny pasty :D

Tamní bylo nepřesné, myšleno v JV Asii, nikoliv konkrétně v Číně, tam jsem pastu ještě nekupoval :-)
Ale v Thajsku a Malajsii mě to překvapilo u několika značek. Už si nezapomínám přibalit českou. Ale ústní voda je v pohodě, kupuju na místě :-)


Odpovědět