Stopover v Dubaji - zavazadlo ??

Odpovědět
herpeto1000
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 06. 01. 2012, 09:32
Stav: Offline

Stopover v Dubaji - zavazadlo ??

Příspěvek od herpeto1000 »

Začátkem ledna letím do Šanghaje s Emirates. Při cestě zpět jsem si zakoupil letenku tak, abych měl odpoledne a noc v Dubaji. Do Dubaje přiletím v ca 12:50, odlet do Prahy další den ca v 9:00.
Už jsem to tak udělal posledně, ale měl jsem jen kabinové zavazadlo . Teď je zima v Číně (zimní oblečení) a letím na více dnů, tak by mi více hodil větší kufr spodem, ale jak se tohle řeší při stopoveru ? Normálně mi kufr vyloží v Dubaji a já se odbavím znovu ten další den ? Jde to vůbec nějak udělat ? Nebo si vzít při cestě zpět jen kabinovku s věcmi, které použiju v Dubaji a o ten kufr spodem se nestarat - a vyzvednout ho až v Praze, ale co s ním v tomhle případě bude během té doby ?
Díky moc za každou radu.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Stopover v Dubaji - zavazadlo ??

Příspěvek od flyingblue »

herpeto1000 píše:Začátkem ledna letím do Šanghaje s Emirates. Při cestě zpět jsem si zakoupil letenku tak, abych měl odpoledne a noc v Dubaji. Do Dubaje přiletím v ca 12:50, odlet do Prahy další den ca v 9:00.
Už jsem to tak udělal posledně, ale měl jsem jen kabinové zavazadlo . Teď je zima v Číně (zimní oblečení) a letím na více dnů, tak by mi více hodil větší kufr spodem, ale jak se tohle řeší při stopoveru ? Normálně mi kufr vyloží v Dubaji a já se odbavím znovu ten další den ? Jde to vůbec nějak udělat ? Nebo si vzít při cestě zpět jen kabinovku s věcmi, které použiju v Dubaji a o ten kufr spodem se nestarat - a vyzvednout ho až v Praze, ale co s ním v tomhle případě bude během té doby ?
Díky moc za každou radu.


Nemeli by mit problem s tim, ze to odbavej jenom do Dubajska.

herpeto1000
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 06. 01. 2012, 09:32
Stav: Offline

Re: Stopover v Dubaji - zavazadlo ??

Příspěvek od herpeto1000 »

Díky za odpověď.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Stopover v Dubaji - zavazadlo ??

Příspěvek od OR »

Druha varianta je, nechat si velké zavazadlo odbavit v PVG až do Prahy a vyzvednout až v Praze. Kufr počká normálně v třídírně na let do Prahy.
Do 24 hodin to nebyl problém u žádné z aerolinek, po kterých jsem to chtěl (zadarmo). S Emirates jsem nikdy nepřesedal, ale předpokládám že to budou umět také.

herpeto1000
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 06. 01. 2012, 09:32
Stav: Offline

Re: Stopover v Dubaji - zavazadlo ??

Příspěvek od herpeto1000 »

Taky díky, no zkusím to jak píše OR, na PVG se zeptám na možnosti.


cimarosa
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 20. 09. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: Stopover v Dubaji - zavazadlo ??

Příspěvek od cimarosa »

herpeto1000 píše:Taky díky, no zkusím to jak píše OR, na PVG se zeptám na možnosti.

Pri pokracku do 24 hod je mozne naprosto bez problemu odbavit zapsane zavazadlo do cilove destinace a stopover resit jen s prirucnim.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Stopover v Dubaji - zavazadlo ??

Příspěvek od cocik »

Posledni veta pred smrti: "Zeptam se Cinanu na letisti, co mam delat" :D

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Stopover v Dubaji - zavazadlo ??

Příspěvek od nartym »

cimarosa píše:
herpeto1000 píše:Taky díky, no zkusím to jak píše OR, na PVG se zeptám na možnosti.

Pri pokracku do 24 hod je mozne naprosto bez problemu odbavit zapsane zavazadlo do cilove destinace a stopover resit jen s prirucnim.


Jednou jsem mel v DXB 20h prestup a zavazadlo mi odbavili az do PRG. Pri zpatecnich cestach domu s EK se me casto ptali (napr. v PEK, SIN, KIX, EZE...) jestli chci zavazadlo az do PRG.


Odpovědět