Srovnání destinací

Odpovědět
happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Srovnání destinací

Příspěvek od happyna »

Snad to nebude moc off topic, ale chtel bych poprosit ty zcestovaly o par postrehu. Jedna se o jazykovy pobyt 2-3mesice a ve vyberu jsou tyto destinace (Calgary, San Francisco, Fort Lauderdale, Cape Town a evropsky Cardiff). Stacilo by mi treba 6 bodu o tom meste, at uz klady ci zapory ;) Jen at mam v rozhodovani i postrehy od lidi, co uz tyto mesta navstivili. Diky predem :wink:


maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Srovnání destinací

Příspěvek od maf »

Bol som vo Fort Lauderdale a San Franciscu, ale v oboch mestach tak 2 dni. San Francisco je krajsie, ale je tam aj viac sociek.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Srovnání destinací

Příspěvek od Night fly »

Zalezi taky, v jakem rocnim obdobi chces jet a co tam delat krome studia. Za mne by bylo shrnuti asi nasledujici:

YYC: (+) zimni sporty, hokej, prijemne mesto, spickove lyzovani do hodiny autem. (-)tuhe zimy, v lete tam neni moc co delat, vsude je daleko
CPT: (+)exotika, vino, priroda. (-)bezpecnostni situace
FLL: (+)plaze, levne nakupy, do MIA 50km. (-)v lete hurikany, proflaknute turisticke misto, mraky hispancu (nebudes moc "ponoren" do anglickeho zivlu), bez auta se budes tezko pohybovat
SFO: (+)Kalifornie, zajimave mesto, plno zajimavosti i okolo (-) asi jen vzdalenost

V Cardiffu jsem nikdy nebyl, ale asi by me odrazovalo pocasi, fakt, ze jde o male mesto a absence cehokoliv zajimaveho v okoli.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Srovnání destinací

Příspěvek od whiskey »

neviem akeho jazyka kurz to ma byt, ale Caerdydd by som asi vynechal, ak to ma byt anglictina :lol:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6WNulnEdWFM[/youtube]
I ked turistika v Brecon Beacons je super, mozes si tam dat jogging s britskymi SAS.
Osobne by som sa rozhodoval medzi SFO a CPT. Bezpecnostna situacia v CPT je vyrazne lepsia, ako napr. v JNB ci DUR. Dokonca som tam chodil peso, a pobliz su krasne miesta ako Hout Bay a pod., kde som dokonca chodil peso po zotmeni, ine take miesto v JAR asi neexistuje. Vinna cesta a pod., naviac z Victora&Albert Waterfront lieta toto, co si rozhodne nemozno nechat ujst :clap:
Z SFO mas hafo velmi peknych narodnych parkov v dojazde autom, ako spominali pani vyssie, shopping za velmi rozumne ceny, mesto samotne je velmi prijemne.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Srovnání destinací

Příspěvek od Globik »

happyna píše:Snad to nebude moc off topic, ale chtel bych poprosit ty zcestovaly o par postrehu. Jedna se o jazykovy pobyt 2-3mesice a ve vyberu jsou tyto destinace (Calgary, San Francisco, Fort Lauderdale, Cape Town a evropsky Cardiff). Stacilo by mi treba 6 bodu o tom meste, at uz klady ci zapory ;) Jen at mam v rozhodovani i postrehy od lidi, co uz tyto mesta navstivili. Diky predem :wink:

Postřehy od lidí Ti nejsou moc platné, když nenapíšeš, co od toho místa očekáváš, jak chceš trávit volný čas atd. A taky které měsíce to budou.


happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Srovnání destinací

Příspěvek od happyna »

Jo to se omlouvám že jsem nenapsal roční dobu, je to jaro/léto.

Globik píše:
happyna píše:Snad to nebude moc off topic, ale chtel bych poprosit ty zcestovaly o par postrehu. Jedna se o jazykovy pobyt 2-3mesice a ve vyberu jsou tyto destinace (Calgary, San Francisco, Fort Lauderdale, Cape Town a evropsky Cardiff). Stacilo by mi treba 6 bodu o tom meste, at uz klady ci zapory ;) Jen at mam v rozhodovani i postrehy od lidi, co uz tyto mesta navstivili. Diky predem :wink:

Postřehy od lidí Ti nejsou moc platné, když nenapíšeš, co od toho místa očekáváš, jak chceš trávit volný čas atd. A taky které měsíce to budou.

Mně třeba postřehy uživatelů Night fly a whiskey řekly dost :wink: Jasný že rozhodování je na mně, ale zajímal mě názor jiných lidí jak na ně to město působilo.

Určitě to jsou všechno zajímavá města, ale pokud mám specifikovat co by bylo plus pro mé očekávání a trávení volného času, tak bych tam zařadil vhodné podmínky pro rekreační běžce, parky kam se může člověk jít vypnout, moderní architektura a zajímavá místa v nedalekém okolí.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Srovnání destinací

Příspěvek od whiskey »

jar/leto severnej pologule bude v CPT celkom chladno, nie je to highveld ako JNB, ale SFO bude asi prijemnejsie na behanie :)

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Srovnání destinací

Příspěvek od kowal »

Bral bych SFO.

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Srovnání destinací

Příspěvek od s543 »

SFO je zcela super - parků "dvě HAFA". Krásné město kde jsi zcela v pohodě bez auta - stejně bys měl problém se ho tam zbavit. Jedno z mála měst v USA kde rozumně funguje veřejná doprava. V okolí příroda nádhera - Seqoie, hory, víno, Highway 1....., NapaValey, BodegaBay, Half-moon bay.... u břehu pacifiku v létě zima - voda i vzduch tak 12C, dopoledne mlha jako prase, ale ujedeš 6 km na východ od moře a svíti sluníčko a je 28C - ale pokud ujedeš i klidně metrem na druhý břeh zátoky je voda už přes 25C.

Cardiff je průmyslové město - díra.

CPT neznám - znám JNB a to teda nebrat.

F.Lauderdale bude v létě možná až kách horko a 100% vlhko, já tam byl v dubnu a to tam bylo příjemně. Pokud hledáš nějakou zajímavou přírodu tak kromě everglades tam toho moc není - super koupání. Site za vidění v okolí je Cape Canaveral. Bez auta se tam neobejdeš.

Calgary, krása na pohled hory v okolí, ale zase vcelku malé město. Bez auta se neobejdeš.

Tož tak. :crazy:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Srovnání destinací

Příspěvek od Globik »

V tom případě asi SF.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Srovnání destinací

Příspěvek od OR »

Mne zase Cardiff i okoli prisel docela zajimavy, priroda, klid. Hospody s ale a pomerne dobrou kuchyni a atmosferou. Pohori Brecon Beacons.
Posledni dobou je pro mne i vyhoda, ze je to blizko :- )


Odpovědět