Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Odpovědět
salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od salamio »

flyingblue píše:more obrazku!

More dyk!


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od prodejce »

Tak dle informací ze zdroje blízkého restauraci Na Kovárně byla sobotní veselice oficiálně ukončena v neděli v 06:30 hod. těžkým otřesem mozku. Příčina: pád ze stolu. Pak se to zavřelo. Přítomen jsem tomu samozřejmě nebyl. Běžná otevírací doba však nakonec narušena nebyla. Zametly se rychle střepy, vymopovala krev a první ranní Stammgäste již přišli do čistého. Jak říká staré anglické přísloví: Show must go on.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od prodejce »

Ale zpět k tématu kávičky a kavárenského života, stopáž 30 min:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1089 ... rd-dneska/

***
Jen soukromě dodám, že zatímco Petr Fischer vidí heideggerovskou "světlinu" v lesním oparu, já jí dodnes vidím v tlačence, viz můj verš:
Jsi světlina lásky chuti
stokrát jiná, pořád stejná
vánek na peruti.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od persona »

Přiznám, že jsem čekal, že pořad bude mimo jiné i o kávě. Neznal jsem ani jméno Petr Fischer a dokonce ani dvě kavárny a jejich majitele - až zmínka o akci "piano" mi osvětlila tohoto kulturního leadera mediálního prostoru. Vydržel jsem se dívat/poslouchat souvisle na pozadí do osmé minuty a pak ještě od 13 minuty s malým skákáním do konce.

Pro osvěžení přidávám pár momentek ze včerejška, kdy jsem po 10 stranách trip-reportu vyrazil na vzduch a pořídil si něco na posílení mozkových buněk:

Sekaná Houdek - velmi lidové a lumberská porce 400 g (100 g tuku a 4656 kJ)
Sekaná Houdek - velmi lidové a lumberská porce 400 g (100 g tuku a 4656 kJ)

Tloušťka porce byla značná...
Tloušťka porce byla značná...

Z českých hořčic mám asi nejraději kremžskou Malvu
Z českých hořčic mám asi nejraději kremžskou Malvu

Varianta houska se sekanou (půlky jemně potřené hořčicí)
Varianta houska se sekanou (půlky jemně potřené hořčicí)

Top rustikální: 3 rohlíky pod 250 g sekané téměř nejsou vidět
Top rustikální: 3 rohlíky pod 250 g sekané téměř nejsou vidět


Navzdory 630 g jídla (2 housky, 3 rohlíky, cca 10 g hořčice, 400 g sekané) jsem měl za 3 hodiny zase hlad - takže ovesné vločky s plnotučným mlékem a trochou cukru a dobrou noc.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od prodejce »

Obrázek

PERSONA
WENT
WILD
!!!


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od prodejce »

Hlásím, že jsem navštívil Costa cofee. Zaujala mě zejména cena: za espresso macchiato dopio jsem platil asi 86 Kč a za cheescake 66 Kč (+/- pár korun, účtenku jsem ztratil) - tedy více jak 150 Kč za toto:

costa1.jpg

Dort v normě, i když u cheesecaku mám podezření na želatinu v hmotě. Kafe extrémně, ale extrémně silné. Tělo jako hroch s mohutným ocasem. Víc k tomu neumím říct, snad jen že asi po 15ti minutách se mi začalo chtít létat a zvonilo mi v uších. Pro odborníky detail pěny:

costa2.jpg

I při těch cenách bylo narváno a stála se fronta. Příště si dám takový ten bazén - půllitrový megahrnek - lidi tam s ním frajeřili. Vypadalo to tak americky!

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od prodejce »

Čas od času, za úplňku, scházejí se prodejci letenek ke společné slavnosti na Čertových kamenech. K této příležitosti si tam v demižonech s sebou přinášíme zkvašený odvar ze starých letenek, rovnou z demižonů ho chlastáme, tancujeme polku doleva a i všelijak jinak křepčíme, jako například dupeme po palubních vstupenkách první třídy. K půlnoci, když zábava je v nejlepším, vezmeme si pětitisíckorunu a ti z prodejců, kteří mají na kopytech podkovy, křesají jimi o čertovy kameny tak dlouho, dokud pětitisíckoruna od jisker nevzplane. Hořící bankovou potom zapálíme gril, na rožeň nabodneme nedoprovázené dítě a pečeme ho do křupava. Část voňavé pečínky sami hned sežereme, část pohodíme na oltář letenkářských bůžků. Potom ještě víc křepčíme, chlastáme (ale nesouložíme), dokud všechen kvas z letenek nevychlastáme.

Pak to skončí a jdu na vlak.

Bohužel, ke mě domů do Letenic z Čertových kamenů zastávky žádný přímý vlak nejede. Musím přestupovat a čekat na přípoj. Na jednu stranu nevýhoda, ale na druhou stranu... kdybyste jen tušili, jaká je vždy ráno po sabatu chuť na kafíčko! Tak alespoň při čekání na přestupu mohu tu chuť ukájet v nápojovém automatu. Bublinkové nocturno prý se tomu říká. Ale po sabatu bodne!

noc1.jpg

noc2.jpg
noc4.jpg
noc3.jpg
Naposledy upravil(a) prodejce dne 23. 01. 2015, 00:06, celkem upraveno 3 x.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od dejavu »

1, Ses měl na letenky vykašlat a jít se živit psaním!
2, Sabat letenkářů - a já, proč dáma, co nám řeší letenky, měla out of office :-)
3, Měřil si dobu extrakce? Počet bublinek v pěně?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od flyingblue »

Ukajet v napojovam automatu? Od dneska nakup napoju pouze v obchodech =;

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od persona »

S velkým potěšením pozoruji, jak se prodejce dává na "kávovou víru" - jen aby to nedopadlo tak, že já budu psát o uzeninách a tlačence a on o kávě :D

V Costa Coffee jsem měl vždy jen cappuccino nebo flat white a tak je pro mě přítomný snímek espressa macchiata ve variantě doppio vítaným obohacením. Pěna je slušná byť ne zcela ideální (tu a tam bublinka na kraji mléčné skvrny). Cena nemírná.

S automaty to lepší nebude, tam je to záležitost osobní oběti degustátora/výzkumníka.

Po dnešním povedeném ranním cappuccinu ve stálém podniku (a nových objevech české potravinářské kreativity - není jen Bačajka ale i Čorizo, z Coca-Coly i Pepsi, zdá se, i na českém trhu už zmizel cukr ve prospěch g. f. sirupu, Kofola extra bylinková, https://www.youtube.com/watch?v=xHvRnuwUJK4 - ech???) jsem ještě chtěl zkusit testovací espresso v Pellegrini (před několika dny dvě pozoruhodná cappuccina), abych si udělal kvalifikovaný závěr (mléko promine leccos).

Nebyl už tam TEN barista, ale cca dvacetiletá blondýnečka. Schoval jsem se do koutku kvůli focení, ale servírka mě našla ("tady jste se schoval"). První pohled na hrníček a věděl jsem, že je zle, moc zle. Na espressu byla černá skvrna velikosti mléčné skvrny na prodejcově macchiatu, crema prostě potrhaná, evidentně od špatné extrakce anebo vytáhli espresso, co jim už hodně dlouho stálo na baru. Okamžitě jsem řekl: "Promiňte, ale jak vidím, extrakce určitě nebyla ideální, nezlobte se ale tohle vám vrátím". Slečna nevypadala naštvaně a když šla kolem baru (následována mnou) zahlásila barmance (nepíšu baristce, protože ta by něco takového nepustila ven): "To kafe nebylo dobrý". Lehce otráveně se tedy barmanka chopila páky, že udělá nové a já říkám: "Nemusíte, nezlobte se, možná někdy jindy, nashledanou". A odešel jsem. Poučení. Je to o lidech. Barmanka to vidí a pustí to ven, servírka taky vidí, že je to špatně a pustí to dál. V celém podniku pán u snídaně a já, za barem tři členové personálu - čili žádný stres.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od flyingblue »

BTW vcera na me na iPadu vykoukla reklama na:

https://www.damejidlo.cz/persona

... tak nevim ... :think:

Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Admin »

flyingblue píše:BTW vcera na me na iPadu vykoukla reklama na:

https://www.damejidlo.cz/persona

... tak nevim ... :think:


:D

restaurace-persona.jpg
restaurace-persona.jpg (34.89 KiB) Zobrazeno 3609 x

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od salamio »

Oběd - spaghetti alla puttanesca.

Obrázek

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od prodejce »

salamio píše:Oběd - spaghetti alla puttanesca.

Nemůžu si pomoct, ale jako první asociace na slova spaghetti puttanesca mi naskočilo toto:

Obrázek

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od salamio »

Ten obrázek neznám - to je nějaká ťapka? :-)


Odpovědět