Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Odpovědět
Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Robert »

Tak ještě závěr článku :D

respekt2.jpg
respekt2.jpg (37.92 KiB) Zobrazeno 9663 x


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od persona »

:-)) Opět děkuji. Musím se na to v nějaké knihovně/kavárně podívat a udělat si kopii na nástěnku. Teď mě mrzí, že mám sice už dva roky zaplacenou doménu, ale byl jsem líný se tam přesunout. Když uvážím, že Respekt má auditovanou (ABC) čtenost cca 160 000 lidí. Ale kdo ví...

O hodinu později: tak jsem si to dotyčné číslo za 35 Kč koupil v el. podobě. A ano, všechna obvyklá klišé včetně kyselosti kávy.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Fabo »

A na Facebooku porad nejdes followovat :/ to by chtelo doresit.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od persona »

Promiň, pošli mi prosím (tuším že znovu) žádost o přátelství - já si Tě přidám a bude to. Měl jsem iluzi, že to udržím na 5 - 7 lidech, které léta znám osobně, ale některé lidi nemohou odmítnout. :-) Díky.

prodejce: přiznávám se, že "Vaříme Nescafé" na Ostrava hl. n. jsem nezvládl. Při cestě do Varšavy i zpět jsem měl nejtěžší kufr za léta (nazpět ještě vláčel pivo) a přestupoval jsem v Ostrava Svinov a Bohumín. Tak snad příště. Jistě to tam vydrží.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Fabo »

Inspirovan cetbou o mozzarelle z leta r. 2014, koupil jsem vcera vecer i ja slavne mozarelly Galbani. V Nizozemi Italske, o nejake ceske moznosti ani zminka.

Prvni padla (spolu s cherry rajcaty, ktere sice neurazili, ale ani nepotesili, jedinou vyhodou jejich kyselate chuti bylo, ze nejsou voskove bezchutne a nechutne) mozzarella buvoli.
Byl jsem mirne zklaman nekonzistentnosti konzistence, ale mam podezreni, ze za to muze fyzicke poskozeni syru... proste kulicka praskla a do casti syra pronikl nalev, nacez vnitro bylo... no, mokre, a ne az tak moc dobre. Nastesti jak jsem se postupne od praskliny vzdaloval, situace se zlepsovala.

Ani na kravske mozzarelle nebyla zminka o jakemsi Cesku, nebo zavodu v nem, zato informace v cestine chybela, i kdyz v polstine byla.
Ani na kravske mozzarelle nebyla zminka o jakemsi Cesku, nebo zavodu v nem, zato informace v cestine chybela, i kdyz v polstine byla.



Na valecek klasicke kravske mozarelly doslo pak dnes. K teto mohu pouzit nekdejsi reklamni slogan jisteho ceskeho hypermarketu, kde jsem ale nikdy nenakoupil, pac i kdybych to ve svych dobach prazskych byl byval rad zkusil, provozovny jsou proste mimo dostupnost.

Tedy Galbani. Tady je svet jeste v poradku. I valecek kravske mozzarelly byl v poradku, z tech lepsich, co se daji v beznem supermarketu sehnat. Nastesti v mem novem domicilu s timto problem nebyva... alespon pokud to clovek zaplati.

Coz o to, muj nakup domu byl v pohode (Mozzarella di latte di bufala, 2.39/125g; Mozzarella Maxi 2.15/200g; AH Ex­cel­lent Cher­ry­to­ma­ten aan de tak, 2.99/250g - OK, tohle uz mi prislo trochu vic nez melo...), ale mam pobliz podnik, ktery se jmenuje Buratta. Znalci asi tusi, co v nem lze dostat, ale 12 eur za malou porci Caprese... mno. Nekdy se ale budu muset stavit ochutnat jejich "slow food burger" s timto syrem.

Galbani1.jpg


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od cocik »

Ja vim, persona to neni, ale treba to nekoho inspiruje...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IOPF9Eflxds[/youtube]

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Globik »

cocik píše:Ja vim, persona to neni, ale treba to nekoho inspiruje...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IOPF9Eflxds[/youtube]

20 minut je dlouhých, ale mrknu se na to jako inspiraci, v říjnu mám tokijskou premiéru. A hlavně jsem zvědavý, jaký je rozdíl mezi kuchyní originální vs. expatí + turistickou (podíl obyvatel japonského původu je na tady u nás na Oahu velmi výrazný a počet turistů také).

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od cocik »

A aby to bylo geopoliticky vyrovnany, tak tady je jeden dokument o cinsky kuchyni...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uJi9qTcV350[/youtube]

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od prodejce »

Zveřejňuji nejnabitější jídelní lístek jaký jsem za poslední roky viděl. Bohužel, vůbec si nejsem schopen vybrat, vše vypadá tak moc lákavě! Nějak mě to podvědomě přitahuje hlavně ke straně 6 (možná právě díky čočíkovým tripreportům), ale i tak se vůbec nemůžu rozhodnout:

http://www.restauraceukarlu.cz/soubory/ ... listek.pdf

Á propos, co byste si vybrali vy?

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Paul1 »

Tam by se Zdenda P. vyřádil :D

Luciferská roštěnka
Kovářův oheň
Kuřecí řízek po exoticku
Rybí filé na žampionech

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od persona »

Asi nejvíc mě zaujala Hraniční směs (v angličtině Frontier Mixture?) a Kuře po exoticku. Byl jsem sice týrán němčinou 4 roky 4 hodiny týdně na SŠ, ale jen předpokládám, že gró půvabu lístku tkví v hotentotských překladech.

Na oplátku přikládám z mého pohledu ukrutnou záležitost, na kterou jsem se došel podívat hned v pondělí během pobytu ve Štětíně. Nic jsem si nedal a jen se ujistil obsluhy, zda si jsou vědomi faktu, že tam mají ukrutné chyby. Prý ano a že nejsem první, kdo jim to říká, což je alarmující.

http://www.hospudka.pl/menu.html
Naposledy upravil(a) persona dne 20. 05. 2019, 12:24, celkem upraveno 1 x.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od persona »

Právě jsem nahodil detailní cestopis z minulého týdne ze Štětína a částečně Berlína (káva, pivo, atmosféra, sociologie), odkaz najdete v profilu (kontaktovat uživatele, pak glóbus). :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Fabo »

prodejce píše:Zveřejňuji nejnabitější jídelní lístek jaký jsem za poslední roky viděl. Bohužel, vůbec si nejsem schopen vybrat, vše vypadá tak moc lákavě! Nějak mě to podvědomě přitahuje hlavně ke straně 6 (možná právě díky čočíkovým tripreportům), ale i tak se vůbec nemůžu rozhodnout:

http://www.restauraceukarlu.cz/soubory/ ... listek.pdf

Á propos, co byste si vybrali vy?


Ja bych si vybral taxika k Hrdlickum....

probuh, jeste kdyby to stalo tak polovic, tak to beru, ale tohle... vzdyt za ty penize se malem najim i tady v Nizozemi.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od prodejce »

Na chvíli se vrátím ke kávě, protože když něco píší v Guardianu, tak to přeci MUSÍ být pravda:

https://www.theguardian.com/food/2019/j ... tudy-finds

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od persona »

Ani se mi to nechce komentovat, tak snad jen pro pobavení co dalšího mimo jiné vědci zjistili.

https://www.okoun.cz/boards/vedci_zjistili


Odpovědět