Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od prodejce »

persona píše:Bůček vypadá skutečně lákavě - ač v tomto neznalý, dal bych si. Viděl jsem pár videoreceptů v přípravě pork belly v anglo-americkém pojetí a všude šermovali s termínem crackling. Co je to vlastně za proces a jaké má ekvivalenty v češtině? Nařezávání svrchní vrstvy pro křupavost, uvolnění tuku?


O cracklingu nic nevím, jen podle obrázků (http://ideas.homelife.com.au/media/arti ... jpg?145617) usuzuji, že jsem to již jednou jedl, ale nebylo to v ČR a s bůčkem to nemělo nic společného - podávalo se to totiž s omáčkou.

Ale obraťme list, je čas na další premiérovou "fotku týdne".

Tentokráte jsem se nechal ukájet na kachní způsob a zde vidíte objekt mé naplněné touhy:

kachinka.jpg


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od cocik »

Dve gastrofotky z patecniho vyletu za exotikou...

ostrava1.jpg
ostrava1.jpg (50.07 KiB) Zobrazeno 4640 x


ostrava2.jpg
ostrava2.jpg (57.37 KiB) Zobrazeno 4640 x

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od prodejce »

Cha! BEZ MÁSLA !!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2LM0CZZ9Uw8[/youtube]

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Tonda 2 »

to Cocik: kdyby tam nebyl Ostravar, tak bych řekl potrefená Husa :D kam chodím denně na oběd, tak mám jejich lístek v oku :)

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Alexx »

Tonda 2 píše:to Cocik: kdyby tam nebyl Ostravar, tak bych řekl potrefená Husa :D kam chodím denně na oběd, tak mám jejich lístek v oku :)


Já bych to viděl na Husu v Ostravě :-)


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od cocik »

Alexx ma pravdu, je to Husa v Ostrave :D

A prodejce ma vlastne pravdu taky, jsem loser bez masla :D

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Tonda 2 »

Pánové, mě ten mnohaletý pobyt v PRG tak omezil, že už jsem zapomněl na skutečnost, že i v Ostravě jsou restaurace, a to jsem tam pět let dokonce studoval, na omluvu jen můžu říct: v době mého pobytu na kolejích na Porubě tam Husa určitě nebyla :) , co pamatuji, tak se s velkou slávou otevíralo akorát Tesco :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Fabo »

Ale nebude to nic extra, vzal jsem jenom malou Cessnu.


kdybych nemel tuseni, co je za tim nervu, rekl bych, ze chci byt v pozdejsim zivote cocikem (I kdyz, mozna bych to stejne alespon zkusil)

btw. nasli ti uz cinani novou fabriku?

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od cocik »

Bejt cocikem je rehole, neni o co stat. Vzdyt ja jsem jenom obycejnej nosic vody...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od flyingblue »

Fabo píše:
Ale nebude to nic extra, vzal jsem jenom malou Cessnu.


kdybych nemel tuseni, co je za tim nervu, rekl bych, ze chci byt v pozdejsim zivote cocikem (I kdyz, mozna bych to stejne alespon zkusil)

btw. nasli ti uz cinani novou fabriku?


Myslis novej pracovni tabor? Myslim, ze nasli :-)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Fabo »

Nechtel jsem byt tak primy.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od flyingblue »

Fabo píše:Nechtel jsem byt tak primy.


Von to snese, obvykle tam dela nejakyho zastupce pro hospodarskou cinnost, proste dzob jako kazdej jinej :-)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od persona »

Na doporučení Globika (kterého zajímal můj názor) a jeho urgenci jsem se stal členem klubu drogerie Teta. Kromě slev na zubní pasty, kartáčky, mýdlo, krémy na obličej, hydratační krémy, pilníky, nůžtičky, náplasti apod. může držitel kartičky dostat až 3 kávy denně zdarma při nákupu nad 20 Kč z automatu Lavazza instalovaného v této drogerii - ale pozor: pouze v rebrandovaných/nových/na mapě růžových pobočkách. V Brně jsou tyto tři. Na Malinovského náměstí, v pasáži na nám. Svobody a na ul. Masarykova. Předevčírem jsem vypsal klubovou kartičku, koupil si stálý krém Nivea a vyzkoušel espresso (malé, 40ml uvedeno, v reálu spíše 30 ml), bez cukru (po vhození mincí v hodnotě 20 Kč, u pokladny Vám to odečtou z ceny nákupu) - pozor - musíte tlačítko s cukrem tisknout opakovaně, cca 3x až se - po způsobu kompenzace expozice na fotoaparátu - dostanete s indikační čárkou na nulu.

Extrakce probíhá docela dlouho (indikována na displeji) a v pobočce na Malinovského nám. vypadl kelímek i s míchátkem, dnes v poledne na Masarykove bez míchátka. (Poněkud mě iritoval přístup prodavaček v obou pobočkách, cca dvacetiletých, když první z nich se mě ptala jestli to zvládnu a vysvětlovala mi členství v klubu i kávu "jak blbému" - se značným despektem; na Masarykově, když jsem si vybíral kartáček, mi zase prodavačka říkala, že ta sleva 40 % je jen s kartičkou klubu - ach jo - no nic :-(

A3.jpg

A2.jpg

A1.jpg


Ale ke kávě: věřte nebo ne, ale Globik měl pravdu, pokud si myslel - jak se domnívám - že to není špatné. Dle mého soudu je toto suverénně nejlepší káva z automatu/trafiky, jakou jsem kdy měl, pevná a kompaktní crema, vůbec ne hořká emulze s hutným tělem a relativně dlouhou dochutí, silné espresso, které se dá pít bez cukru a obrovské příjemné překvapení (ano, je to taková relativně obyčejná 70:30 směs, ale většina kaváren Vám prodá horší espresso než toto). Všechny fotky jsou z pobočky na Malinovského nám., káva na Masarykově vypadala stejně, na Svoboďáku jim zřejmě došly náplně - nechtělo to žádný nápoj vydat. Teď jen doufám, že takováto kvalita nějakou dobu vydrží a že se to okamžitě nezhorší v údržbě automatu a kvalitě chuti, jak to bohužel bývá pravidlem. Při vhodné kombinaci slev (např. dvojice kartáčků za 34.90 Kč jsem dostal slevu 40 % na klubovou kartičku, tj. 20.94 Kč mínus 20 Kč u kasy za minci vhozenou do automatu, tj. platil jsem 1 Kč za kafe i kartáčky (de facto tedy 21) :-) To není zlé.

Aktualizace: třetí espresso (druhé dnešní na Masarykově ul.) bylo o příslovečný chlup horší - z prvních tří vzorků tedy prozatím v průměru téměř 12/20. :-) - Postup: má oblíbená zubní pasta za 27.90 - 40% sleva je 16.74 - 20 Kč za espresso je mínus 3.26 Kč plus pokladní přihodila papírové kapesníčky za 3.90 (mínus 3 Kč nemohla namarkovat) čímž jsem se po zaokrouhlení dostal na 1 Kč (21 Kč s mincí vhozenou do automatu).

Pokud drogerie vydrží s nastavenou úrovní, budu tam chodit pro mýdlo velmi často :-)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od alesesl »

Neco pro Personu. Uz jsi tam byl ochutnat kavu?

http://video.idnes.cz/?c=A151210_221150 ... gn=kolotoc

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od persona »

Děkuji za upozornění na článek. V první (Na Stromě) jsem byl už v říjnu, ale dal se na ústup (kočky byly až příliš mazlivé a neměl jsem na jejich drápky vhodné oblečení a boty, žádné domácí zvíře nemám, babička má 5 koček a také - měli kávu Dallmayr, což jsem ani nezkoušel). Ale určitě zavítám do Envi nebo Pelíšku vhodně vybaven. Maid cafe v Brně dlouho nevydrželo (pasáž Sfinx), kissa cafe (jazz) je asi také minoritní záležitost, ale tohle by mohlo mít úspěch. Cat Cafe (je to jen v názvu) nedoporučuji.

Mimochodem: v Brně se chystá už třetí pobočka Starbucks - a tentokrát přímo ve středu města, na rohu náměstí Svobody vedle Zlaté lodi - už se upravuje výloha. Kde tohle skončí? :crazy:


Odpovědět