Co číst na internetu?

Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Co číst na internetu?

Příspěvek od prodejce »

Miloš Zeman, prezident, píše:Lepší než proklínat tmu je zapálit alespoň jednu svíčku.

Dost bylo negace. Co nečíst víme. Kde je jaká novinářská žumpa a jak hluboko klesla jsme si zde na fóru už rozebrali víc než podrobně. :D Otevřenou otázkou tedy zůstává, co cenu číst? Přeci všechno nemůže být jen a jen špatné.. ono totiž čistě logicky vzato, nějaké čtení může být špatné jen v tom případě, že zároveň je nějaké jiné čtení dobré.

A i když většina dobrého čtení na internetu je placená nebo na internetu není vůbec :shock: občas se něco příjemného ke čtení přeci jen objeví. Pokud tedy na nějaké dobré a konkrétní čtení pro dospělé narazím, podělím se.
Naposledy upravil(a) prodejce dne 13. 11. 2014, 23:11, celkem upraveno 2 x.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Co číst na internetu?

Příspěvek od prodejce »

Evropu ohrožuje její civilizace
Poslední exilový předseda Československé sociální demokracie Karel Hrubý (90) v rozhovoru s Českou pozicí.

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/evropu-oh ... -tema_lube

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Co číst na internetu?

Příspěvek od prodejce »

V jiném vláknu tu probleskly zmínky o Masarykově univerzitě. V této souvislosti mě napadli dva autoři z MUNI:

Dvojstupňová obrana čehokoli
Trochu jiný pohled na probíhající diskuze o Islámu na blogu Marka Pichy, odborného asistenta na KFI FF Masarykovy univerzity.

Zdroj: http://argumentace.blogspot.cz/2014/10/ ... okoli.html

Jak skončí prométheovský mýtus?
Text prof. Josefa Šmajse z ekonomicko-správní fakulty MUNI napsaný pro Literární noviny. Jakkoliv Šmajsovy texty na téma tzv. evoluční ontologie mohou někomu připadat téměř až hysterické, jeho myšlenkami se zabývá spousta lidí jak v akademickém prostředí, tak mimo ně. Rozhodně stojí za přečtení.

Zdroj: http://www.blisty.cz/art/69145.html

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Co číst na internetu?

Příspěvek od prodejce »

Minulý týden se na Technetu a potažmo i na idnesu zjevil poněkud nepravděpodobný článek - rozhovor českého novináře s anglicky mluvící osobou na téma vztahu vědy a víry. Rozhovor vedl zaměstnanec idnesu Pavel Kasík s jistým prof. Lennoxem. Na idnesu se tak objevilo snad druhé nejnezáživnější téma, o kterém vůbec lze do mass-média psát. Kupodivu i úroveň toho rozhovoru je na obecné poměry neobvykle vysoká. Původní text v angličtině sice není k dispozici, ale v překladu je dokonce i poznat, že si pan profesor dával pozor na pusu co se terminologie týče a ve všech citlivých místech rozhovoru překlad vyšel se ctí. Novinář sám tedy má pojem z toho, co překládal.

Až potud se ještě všechno dá tak nějak pochopit, ovšem co mi vyrazilo dech je diskuze pod článkem: 1500 (!) diskuzních příspěvků. O tom si normálně na Technetu mohou nechat jen zdát a je to asi stonásobek toho, co bych sám u článku tohoto zaměření očekával. A hlavně: takovou diskuzi jsem ještě na idnesu nikdy neviděl a zřejmě už nikdy neuvidím.

Sice se v tomto případě jedná o pověstnou vyjímku, která potvrzuje pravidlo, nicméně zároveň se ukazuje, že na infotainmentový server není nutné psát jen o Hruškových kůžičkách a sestřeleném ptákovi. Lid obecný se dokáže zabavit i jinými tématy.

A ne všichni pisálci nutně musí být "dementi".

Matematik: Věda a víra nejsou v rozporu. Vědci totiž nerozumí Matyldě
Zdroj: http://technet.idnes.cz/john-lennox-ved ... interview-

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Co číst na internetu?

Příspěvek od hafi »

Ono Technet je celkem vždy v rámci idnesu takové zjevení, ne tento článek, ale celý Technet je ta výjimka, která potvrzuje pravidlo. Málokdy tam najdeš článek, v němž bys našel habakuk nesmyslů (překlepy nepočítaje - těch tam mívaj dost). A navíc redaktoři si za články stojí, tedy když tam napíšeš polemiku do diskuse, velmi brzy se tam ozve i autor.
Každopádně 1500 příspěvků je opravdu hodně i na Technet.

Ale díky za tip, článek jsem zahlíd, ale nějak mě nenalákal nadpis a v ten moment jsem neměl čas zkoumat, jestli se pod ním neskrývá něco zajímavého. Ještě to tedy dočtu.


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co číst na internetu?

Příspěvek od persona »

Zářijové číslo The Atlantic má velmi dlouhý článek o bezpečnostních změnách v USA po 11. 9. 2001. Týká se i opatření v letectví a titulní strana časopisu se chlubí, že práce na textu trvala rok. Jen jsem přelétl pár prvních stran, ale vypadá to velmi zajímavě.

http://www.theatlantic.com/magazine/arc ... er/492761/


Odpovědět