Ceny letenek Rusko

Odpovědět
tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Ceny letenek Rusko

Příspěvek od tygrlive »

Nevěděl jsem to kam to dát, tak kdyžtak nechť admin přesune vhodněji....

Dva dny jsem se trápil s nákupem letenky na DexterAir .... ačkoliv server Ozon.travel ukazoval 8 volných míst a Agent.ru let taky ukazoval, po vyplnění údajů to hodilo chybu. Dnes ráno jsem volal na Dexter a už víme proč.

Existují totiž dvojí ceny pro Rusy a nás ostatní, devizové turisty. Jakmile vyplníte český pas, hodí to chybu, že je plno a nižší cena nejde koupit. Až na ozonu jsem vybral tu vyšší cenu a již mám koupeno. Agent.ru třeba žádnou vyšší ani nenabízí....

Email: There are two kinds of rate in our company: for Russian citizens (FARE3520RUB+charges) and for non-citizens.( fare7 060 rub + charges)

Poznámka pod čarou pro pražské kavárníky, taxikáře atd :)


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4151
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Ceny letenek Rusko

Příspěvek od whiskey »

Ziadne prekvapenie - za komunistov normalka v kazdom hoteli v CSSR :)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Ceny letenek Rusko

Příspěvek od prodejce »

To, čemu ty říkáš "dvojí ceny" je mimo EU docela běžné.

V menší míře je to i u nás, ale moc se o tom neví. Např. Vietnamci mají jiné letenky do Vietnamu, než mohou dostat rodilí Češi...

Tzv. dvojí ceny vznikají různě. Tomu, co popisuje příspěvek výše, se říká ethnic fares. Ceny se ale určují i místem prodeje, respektive zákazem tzv. přeshraničního prodeje apod. Další variantou "dvojích cen" jsou dvojí podmínky - někdo například musí splňovat advance purchase a druhý nemusí, čímž se de facto letenky selektivně zdraží.

Stejně tak důvody pro nastavení dvojích cen jsou různé. Kromě toho, že jedni jsou bohatší než druzí, vznikají dvojí ceny i tam, kde tarify letenek musí být ze zákona vyhlášeny v nekonvertibilní měně té země a tak dále a tak podobně.

A v neposlední řadě "dvojí ceny" představují i airpasy - vždyť ty jsou přeci dostupné selektivně jen cizincům.

Jestli je to tak dobře nebo špatně je otázka. Třeba protestovali byste, kdyby Češi měli s ČSA levnější letenky do Soulu, než Korejci? Nebo byste spíš oslavovali?

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Ceny letenek Rusko

Příspěvek od tygrlive »

prodejce píše:To, čemu ty říkáš "dvojí ceny" je mimo EU docela běžné.

V menší míře je to i u nás, ale moc se o tom neví. Např. Vietnamci mají jiné letenky do Vietnamu, než mohou dostat rodilí Češi...

Tzv. dvojí ceny vznikají různě. Tomu, co popisuje příspěvek výše, se říká ethnic fares. Ceny se ale určují i místem prodeje, respektive zákazem tzv. přeshraničního prodeje apod. Další variantou "dvojích cen" jsou dvojí podmínky - někdo například musí splňovat advance purchase a druhý nemusí, čímž se de facto letenky selektivně zdraží.

Stejně tak důvody pro nastavení dvojích cen jsou různé. Kromě toho, že jedni jsou bohatší než druzí, vznikají dvojí ceny i tam, kde tarify letenek musí být ze zákona vyhlášeny v nekonvertibilní měně té země a tak dále a tak podobně.

A v neposlední řadě "dvojí ceny" představují i airpasy - vždyť ty jsou přeci dostupné selektivně jen cizincům.

Jestli je to tak dobře nebo špatně je otázka. Třeba protestovali byste, kdyby Češi měli s ČSA levnější letenky do Soulu, než Korejci? Nebo byste spíš oslavovali?


já to beru, ať si pravidla dělají jak chtějí, ale proč mi to na férovku nejde koupit? prostě jakmile jsem zadal číslo českého pasu, napsalo to "oooops, zkuste jindy". :)

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Ceny letenek Rusko

Příspěvek od Tony Smoke »

tygrlive píše:já to beru, ať si pravidla dělají jak chtějí, ale proč mi to na férovku nejde koupit? prostě jakmile jsem zadal číslo českého pasu, napsalo to "oooops, zkuste jindy". :)


Obrázek


Odpovědět