Charterová doprava u nás

Odpovědět
majkys
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 03. 2015, 14:19
Stav: Offline

Charterová doprava u nás

Příspěvek od majkys »

Dobrý den, mám opět dotaz k mé diplomové práci. Zajímalo by mě jaký je Váš názor na současný stav charterové dopravy u nás, a jak vidíte budoucnost charterů co se týče ČR. Děkuji za opověď.


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Charterová doprava u nás

Příspěvek od HighFlyer »

majkys píše:Dobrý den, mám opět dotaz k mé diplomové práci. Zajímalo by mě jaký je Váš názor na současný stav charterové dopravy u nás, a jak vidíte budoucnost charterů co se týče ČR. Děkuji za opověď.

Náš názor je utříbený. Budoucnost vidíme stabilně.

Zkus se ptat trosku konkretneji ;-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Charterová doprava u nás

Příspěvek od JackBrno »

majkys:

Stav charterové dopravy v ČR je velmi jednoduchý. Dá se popsat třemi písmeny: TVS :-) V podstatě má u nás na charterovou dopravu faktický monopol společnost Travel Service, takže když si najdeš informace o ní, budeš vědět vše. Názory jsou bipolární, část lidí nemůže TVS ani cítit, jiná část je obdivuje :-) Já celkem oceňuji, že monopol nijak viditelně nezneužívá a služby odpovídají slušnému evropskému průměru. Nepochopitelně chybí jediná věc, běžná u ostatních dopravců, možnost internetového odbavení. Situace je jinak stabilní a nedají se čekat v dohledné sobě zásadní změny k lepšímu ani k horšímu, protože TVS je na tom ekonomicky solidně, ale není reálné, aby se objevila skutečná konkurence. Kromě TVS obsluhují malé procento letních charterů z ČR letecké společností zemí, kam čeští turisté létají (zejména nějaké turecké a arabské společnosti). Jinak opravdu budeš muset klást konkrétnější dotazy, diplomku musíš napsat sama a ostatních se ptát spíš na konkrétní informace. To co jsem napsal výše, si můžeš i snadno dohledat sama.

majkys
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 03. 2015, 14:19
Stav: Offline

Re: Charterová doprava u nás

Příspěvek od majkys »

Moc Vám děkuji.....myslela jsem to prostě tak, zda si myslíte, že se tu v budoucnu objeví i jiné charterové společnosti, které třeba nahradí TVS a nebo se TVS rozroste tak, že převezme celou charterovou dopravu v ČR, odkoupí celou flotilu ČSA atd....jen jsem chtěla slyšet, Váš názor na budoucnost charterové dopravy v ČR :-).....ale i tak Vám ještě jednou moc děkuji za opovědi :-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Charterová doprava u nás

Příspěvek od flyingblue »

majkys píše:Moc Vám děkuji.....myslela jsem to prostě tak, zda si myslíte, že se tu v budoucnu objeví i jiné charterové společnosti, které třeba nahradí TVS a nebo se TVS rozroste tak, že převezme celou charterovou dopravu v ČR, odkoupí celou flotilu ČSA atd....jen jsem chtěla slyšet, Váš názor na budoucnost charterové dopravy v ČR :-).....ale i tak Vám ještě jednou moc děkuji za opovědi :-)


TVS jiz de facto celou charterovou dopravu v CR provozuje :-)


majkys
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 03. 2015, 14:19
Stav: Offline

Re: Charterová doprava u nás

Příspěvek od majkys »

Dobře, děkuji :)

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Charterová doprava u nás

Příspěvek od beardie »

a ano, uz vlastnia (resp coskoro budu) vlastnit CSA

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Charterová doprava u nás

Příspěvek od HighFlyer »

majkys píše:...zda si myslíte, že se tu v budoucnu objeví i jiné charterové společnosti, které třeba nahradí TVS

Vstup dalsiho hrace povazuji za dosti nepravdepodobny (a to, ze by nahradil TVS, za zcela vyloucene). Asi jedine, co si dovedu predstavit (v teoreticke rovine) je vstup nejakeho jeste vetsiho hrace nez TVS (jehoz flotila je x-nasobkem TVS). Ale ani to nevidim, jako pravdepodobne, protoze navzdory svemu temer monopolnimu postaveni udrzuje TVS relativne nizkou cenovou hladinu, prave aby pro zadneho velkeho hrace vstup na cesky trh nebyl prilis lakavy. A pak je take mozne (sice opet teorie, ale uz o malinko pravdepodobnejsi), ze by ten velky hrac TVS koupil a zaclenil do sveho imperia. Akcionari TVS jsou obchodnici a vsechno je na prodej, je to jen otazka ceny.

majkys
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 03. 2015, 14:19
Stav: Offline

Re: Charterová doprava u nás

Příspěvek od majkys »

Moc Vám všem děkuji, že se zapojujete do diskuze. Opravdu si toho cením a za názory děkuji. Moc mi to v DP pomůže. Potřebuji jen vědět názory veřejnosti na stav charterů u nás :). Jsem ženská, tak mě prosím berte trošku s rezervou :D . Nechci, aby jsem tu vypadala za totálního tupce, který se ptá na kraviny, jako se mi stalo na jednom nejmenovaném fóru :(. Kde mě pánové velice zklamali.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Charterová doprava u nás

Příspěvek od flyingblue »

majkys píše:Moc Vám všem děkuji, že se zapojujete do diskuze. Opravdu si toho cením a za názory děkuji. Moc mi to v DP pomůže. Potřebuji jen vědět názory veřejnosti na stav charterů u nás :). Jsem ženská, tak mě prosím berte trošku s rezervou :D . Nechci, aby jsem tu vypadala za totálního tupce, který se ptá na kraviny, jako se mi stalo na jednom nejmenovaném fóru :(. Kde mě pánové velice zklamali.


Sem chodej stejny lidi, akorat maj jiny prezdivky :-)

Nicmene pokud stojite o nazory verejnosti na stav charteru u nas, doporucuji poslouchat pred checkinem TVS ve verejne casti T1.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Charterová doprava u nás

Příspěvek od Globik »

flyingblue píše:....Nicmene pokud stojite o nazory verejnosti ....

Veřejnosti? To není z většiny veřejnost. Zamčením bytu se ze značné části té většiny veřejnosti na několik dní nebo týdnů stává tvor, jehož soudnost se tím sníží a jeho názory je potřeba brát s rezervou.


Odpovědět