Vlakové vlákno

Odpovědět
hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od hafi »

@globik:
1) Netusim co je do 14.2. za super akci, ale pokud dotazy nejak souvisely, tak mu to asi prilis nepomuze, bo SKP lita az od dubna.
2) Pokud vim tak u CD nikdy nesly koupit jizdenky zacinajici mimo CR.


soundman73
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 12. 07. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od soundman73 »

Na nejlevnější spojení vlakem je nejlepší zeptat se tady: http://www.k-report.net/discus/messages ... 1454513193

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od Globik »

hafi píše:@globik:
1) Netusim co je do 14.2. za super akci, ale pokud dotazy nejak souvisely, tak mu to asi prilis nepomuze, bo SKP lita az od dubna.
2) Pokud vim tak u CD nikdy nesly koupit jizdenky zacinajici mimo CR.

1) Super akce třeba 386 Kč za ujetých i třeba 600 km do/ze některého zahraničí. Ale píšu snad jasně "při koupi do 14.2.", ne "pro cesty do 14.2."
2) To je již minulost. Minimálně z Rakouska, Německa a Švýcarska to lze. A ceny jsou nyní obvykle nižší, než kdybys to kupoval na eshopu železnice, kde cesta začíná. Zkus si to, je to otázka jedné minuty.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od hafi »

2) OK, to je pro mě novinka, psal jsem z telefonu, kde jsem neměl sílu to zkoušet.
1) namátkově koukám Berlín - Praha a za těch 386 Kč to tam je jen do 14.2. Od 15.2. už to nabízí nejlevněji za 662 Kč. Z čehož soudím, že nabídka platí pro cesty do 14.2.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od Globik »

hafi píše:1) namátkově koukám Berlín - Praha a za těch 386 Kč to tam je jen do 14.2. Od 15.2. už to nabízí nejlevněji za 662 Kč. Z čehož soudím, že nabídka platí pro cesty do 14.2.

Aha, tak to jsem asi blbě pochopil jencika. Protože pro cesty do/z Rakouska se ta cena 386 Kč ukazuje i na březen.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od prodejce »

Tak tohle je masakr:

http://ekonomika.idnes.cz/levne-vlakove ... omika_tumo

.. diskuzi k článku jsem ještě nečetl, ale jít do lehátkového oddílu (6místný) se dvěma dětma, to je fakt padlý na hlavu. Pokud jedu v tomhle složení, tak si přeci vezmu lůžko a mám celý třílůžkový oddíl pro sebe - vždyť to stojí skoro stejně.

P.S. To zas bude na k-reportu nablito :D

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od hafi »

Obávám se, že na lůžka dost často nejsou akční nabídky, tedy by cena byla dost neúměrně vyšší. Zbytek příhod bych přičetl spíše smůle, stejně tak to mohlo projít vcelku bez problémů, nebo měl prostě děcka narvat na správná místa.

Onehdá jsme jeli s dětmi (no dětmi...tak 17-19 let...prostě kvalitní mladí alkoholici) na čundr na Ukrajinu. Jeli jsme nočním vlakem do Košic. Jich bylo 6, k tomu já s kamarádem jako dozor. Na webu ČD šlo koupit posledních 6 lehátek za akční cenu. A na pokladně uměli jen neakční cenu, která byla i vyšší než akční webová cena na lůžka. Tak jsem koupil 6 lehátek, 2 lůžka. S úlevou a omluvou jsem 6 sígrů předal v Praze správci lehátkového vozu a my jsme v klídku šli spát o pár vozů vedle. Prý z nich taky neměl úplně radost a kdesi po cestě je prý chtěl vyhodit z vlaku, že tam dělali bordel.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od persona »

V posledních týdnech a měsících jsem začal ve zvýšené míře využívat páteční a nedělní spoje do/z Kolína do Brna. Nedělní návraty jsou velmi příjemné – RJ Leoš Janáček vypravovaný ČD je i ve 2. třídě velmi důstojným řešením – nové, čisté, prostorné, zřídkakdy zaplněné více než z poloviny, spíše tak z jedné čtvrtiny až třetiny a v tichém voze se stačilo jen ujistit u průvodčího, zda jde skutečně o tichý vagon a on chápavě umravnil partičku studentů – ne extrémně hlasitou, ale dost hlasitou, aby personu rušili v četbě.

Páteční odjezdy jsou ve znamení kvapného přesunu z práce na nádraží a mírného boje o příjemné místo. EC vypravované z Budapešti jsou nejhorší (EC Slovan a hlavně EC Hungaria), naopak nejpříjemnější je RJ Johann Strauss, který sice vyžaduje přestup v Pardubicích, ale přesto je rychlejší než běžný rychlík (a na pardubickém nádraží mají pěknou železniční mapu a v Costa Coffee aktuálně cappuccino se dvěma porcemi espressa za 55 Kč. Jakžtakž se dá.)

Poslední pátek stíhám spoj v 15.38 z Brna a na nástupišti jsou velké štrůdly studentů. Při východu z podchodu vidím, a nezdá se mi to, HighFlyera. Jak je svět malý. Snad zde byl za byznysem, snad za kulturou, ale pacholek nedal vědět, že je opět v Brně :) Řekli jsme si, že pojedeme spolu a tak jsme i provedli. Drobná chybička byla, že HighFlyer měl zaplacenou první třídu (týdenní doplatek za 250 Kč, který lze dokoupit jako aplikaci na kartu, což jsem, přiznám se, nevěděl; domníval jsem se, že to jde jen k Jízdence na léto).

Malý problém nastal, když přišel průvodčí, protože mi nemohl prodat obyčejný doplatek do 1. třídy (mívám Včasnou jízdenku ČR, ke které toto údajně nelze). A nemohl mi prodat ani týdenní doplatek. To by ale nebyl HighFlyer, kdyby již neměl připravené řešení v podobě tabletu a připojení přes wi-fi, díky čemuž persona mohl zakoupit týdenní doplatek (pro páteční cestu tam a nedělní zpět je to možná luxus, ale co, žijeme jen jednou a čekám malou vratku daně, tak si dopřeji – navíc jsem měl velmi stresující týden – v práci létaly formuláře jak zdivočelé vosy a na více než jednom odboru a ústavu se zvedal pořádný grantový vítr).

Uvelebili jsme se na dvojsedačce (1. třída byla docela zaplněná, dle HighFlyerovy zkušenosti slovenskými zdravotními sestřičkami jedoucími do práce do Berlína či Hamburku, americkými baťůžkáři jedoucími z Pešti do Prahy a východoněmeckými důchodci jedoucími odkudkoli zpátky do Drážďan.). Probrali jsme aktuální novinky nejen v letecké dopravě. Dostal jsem coby dar jedenáctku Svijany, které jsem nechal chvíli temperovat a na oplátku nabídl Leerdammer a pochlubil se obvyklou víkendovou dávkou sýrů (něco na chléb a k těstovinám), kterou jsem další dva dny sdílel s přítelkyní (plus kávu).

Po důstojné předehře v podobě jedenáctky Svijan v plechu se HighFlyer vydal do jídelního vozu, aby dosáhl další mety -- tou byla čepovaná Plzeň. Nechci domýšlet, jaký byl jeho šok, když zjistil, že v EC Slovan (vracejícím se z Pešti do Prahy) už čepované pivo došlo. Personál se snažil svým profesionálním přístupem nabídnout alternativu. Byl to ale těžký a věru nezáviděníhodný úkol, pokud tou alternativou byla desítka Gambrinus v láhvi. HighFlyer je až obdivuhodně flexibilní člověk otevřený ledasčemu, ale i on má své hranice. A lahvová desítka Gambrinus je prostě až za touto hranicí. Jeho objednávka kvalitního, odrůdového bílého vína v kategorii pozdní sběr byla pouze logickým vyústěním celé této nešťastné situace. Odrůda a ročník zůstane v tomto referátu tajemstvím, neb tak si to přál fotoaparát.

Nedělní zpáteční cesta v 1. třídě proběhla s mírným vzrušením a nepříjemným 80minutovým zpožděním, neboť kousek za Adamovem vlak zastavil s tím, že nastala mimořádná událost (dle informace průvodčí střet s člověkem v kolejišti, jinak řečeno sebevrah). Původně nás tam chtěli držet až do jedné do ráno, ale nakonec z toho bylo jen výše uvedené zpoždění. Velká škoda, že, podobně jako v Tokiu, nevymáhají po pozůstalých odškodné za zpoždění – snad by si to onen člověk rozmyslel a svým posledním činem nezpůsobil problémy i jiným.

Něco na chleba a těstoviny na víkend
Něco na chleba a těstoviny na víkend

Sýry v kontextu 1. třídy (foto: HighFlyer)
Sýry v kontextu 1. třídy (foto: HighFlyer)

Obsazenost vozu 1. třídy na zpáteční cestě
Obsazenost vozu 1. třídy na zpáteční cestě

Víkendové zavazadlo a kabát typického cestujícího 1. třídy
Víkendové zavazadlo a kabát typického cestujícího 1. třídy

HighFlyerova volba vína z jídelního vozu (foto: HighFlyer) - sklenice personovi připomněla, že je dobré myslet na preventivní prohlídky na urologii
HighFlyerova volba vína z jídelního vozu (foto: HighFlyer) - sklenice personovi připomněla, že je dobré myslet na preventivní prohlídky na urologii

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od dejavu »

To La Boheme kafe jste si ve vlaku mleli a vařili sami? :-) Mimochodem, nějakou jejich směs jsem si koupil a byl jsem dost zklamán. Mdlé, nezajímavé.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od persona »

La Boheme jsme doma pomleli na ručním mlýnku (asi ne ořechovém - viz https://www.youtube.com/watch?v=bVDfjMtSWtU :-) a udělali v mokka konvičce. Jinak musím souhlasit s tím náhledem na La Bohéme. Donedávna jsem si myslel, že je to nic moc, ale v Bílém Králíkovi, kam chodím téměř denně, se to střídá s DoubleShotem (každý den něco jiného) a třeba dnes je tam velmi dobrá Nicaragua Washed, Finca Buenos Aires (http://www.coffeeshrub.com/shrub/coffee ... es-caturra). Chce to zkoušet a taky najít seriózního baristu. Problém je, že La Bohéme má docela inkonzistence v dodávkách a někdy i kvalitě.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od dejavu »

Já se do těhle cool kaváren moc nedostanu, takže jsem koupil pytlík v Makru, pomlel a použil v pákovém DeLonghi. V podstatě jakákoliv italská káva mi přišla lepší. Ale možná jsem jen vzal špatnou směs. Přišlo mi to málo pražené.
Konec OT, ten vlak vypadá dobře, dávám si za úkol udělat jeden vlakový výlet tento rok.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od persona »

V případné debatě o kávě a La Boheme a Makru navrhuji pokračovat v gastrovláknu a abych se vrátil k tématu, zmíním, že zítra se slečnou podnikneme první plánovanější výlet v rámci Pardubického kraje (269 Kč pro 2 osoby na 24 hodin). V plánu je Polička, Česká Třebová, Choceň a Pardubice (možná Chrudim/Svitavy). Je to ta jízdenka, na kterou mohou jet v sobotu, neděli či ve státní svátek až 2 dospělí a až 3 osoby do 15 let (čili ideální pro výlety s typickou čtyřčlennou rodinou, ale i pro dva se to víc než vyplatí). Viz http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani ... evy/-3636/

Když si projdete mapy pro jednotlivé regiony, určitě si povšimnete určitých přesahů za hranice daného kraje. A pokud bydlíte nebo vyrazíte ze strategického místa na rozhraní tří krajů, jde s malým příplatem za pár kilometrů absolvovat zajímavé trasy. Tj. např. z Kolína (na to jak je to malé město docela významný železniční uzel) lze jet v rámci jízdenky pro Středočeský kraj(!) až do Tábora (165 km) či Písku (204 km), ev. severojižně Turnov - Písek (244 km s přestupem v Praze za 5h 12 min :-) - stále v rámci "Středočeského kraje". Anebo z Kutné Hory do Zábřehu na Moravě, odkud je to pár kilometrů do Šumperku, ev. o malý kousek dál do Olomouce. Pěkných je též 171 km z Kutné Hory do Boskovic.

Smůlu ovšem mají ti, co se nacházejí zhruba uprostřed (většího) kraje, protože těm se akční rádius pronikavě snižuje (např. z Brna nebo Ostravy asi opravdu postihnete jen ten jeden kraj). V následujících týdnech a měsících bych se rád zaměřil na střední, východní a částečně jižní/severní Čechy, které jsem během tří let s Jízdenkou na léto zatím téměř opomíjel. :-)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od persona »

V případné debatě o kávě a La Boheme a Makru navrhuji pokračovat v gastrovláknu a abych se vrátil k tématu, zmíním, že zítra se slečnou podnikneme první plánovanější výlet v rámci Pardubického kraje (269 Kč pro 2 osoby na 24 hodin). V plánu je Polička, Česká Třebová, Choceň a Pardubice (možná Chrudim/Svitavy). Je to ta jízdenka, na kterou mohou jet v sobotu, neděli či ve státní svátek až 2 dospělí a až 3 osoby do 15 let (čili ideální pro výlety s typickou čtyřčlennou rodinou, ale i pro dva se to víc než vyplatí). Viz http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani ... evy/-3636/

Když si projdete mapy pro jednotlivé regiony, určitě si povšimnete určitých přesahů za hranice daného kraje. A pokud bydlíte nebo vyrazíte ze strategického místa na rozhraní tří krajů, jde s malým příplatem za pár kilometrů absolvovat zajímavé trasy. Tj. např. z Kolína (na to jak je to malé město docela významný železniční uzel) lze jet v rámci jízdenky pro Středočeský kraj(!) až do Tábora (165 km) či Písku (204 km), ev. severojižně Turnov - Písek (244 km s přestupem v Praze za 5h 12 min :-) - stále v rámci "Středočeského kraje" (http://www.cd.cz/assets/vnitrostatni-ce ... _final.pdf). Anebo z Kutné Hory do Zábřehu na Moravě, odkud je to pár kilometrů do Šumperku, ev. o malý kousek dál do Olomouce. Pěkných je též 171 km z Kutné Hory do Boskovic.

Smůlu ovšem mají ti, co se nacházejí zhruba uprostřed (většího) kraje, protože těm se akční rádius pronikavě snižuje (např. z Brna nebo Ostravy asi opravdu postihnete jen ten jeden kraj). V následujících týdnech a měsících bych se rád zaměřil na střední, východní a částečně jižní/severní Čechy, které jsem během tří let s Jízdenkou na léto zatím téměř opomíjel. :-)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od persona »

Letos poprvé i varianta na týden: https://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovan ... vy/-26881/

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od prodejce »

... a pak prý že se nevyplácí číst bulvár:


http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalo ... enska.html


Odpovědět