Další knížka z leteckého prostředí

Odpovědět
firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Další knížka z leteckého prostředí

Příspěvek od firefly »

Po skvělé knize Letiště Babylon jsem dnes zakoupila v Knižním klubu toto : http://www.databazeknih.cz/knihy/lituji ... ahu-127787
Zatím jsem jen prolistovala a některé historky jsou opravdu velmi zábavné.
Kniha vyšla u nás již v roce 2012, ale dozvěděla jsem se o ní úplně náhodou, z výprodejového letáčku Knižního klubu, tak jsem si pro ní hned došla na Václavák, cena pro členy klubu - 79 Kč.


jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Další knížka z leteckého prostředí

Příspěvek od jane »

Knížku jsem četla, když vyšla jako novinka, dost mi na ní vadilo, že zjevně neprošla korekturou, byly tam věci typu Quantas a podobně...

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Další knížka z leteckého prostředí

Příspěvek od Orus-x »

Quantas a Quatar Airways jsou evegreeny, které v části pseudoodborné veřejnosti zakořenily...bohužel :roll:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Další knížka z leteckého prostředí

Příspěvek od JackBrno »

Bohužel, knihy z leteckého prostředí asi plánovaně obcházejí korektury :-) Mám několik knih od bývalých vojenských a civilních pilotů (českých) a ta čeština tam dostává hodně zabrat :-) A stejně tak i spousty anglických výrazů z oboru, ti pánové nedokáží napsat správně. Chápu, že nemusí být každý mistr pravopisu a slohu, ale nechápu, proč vydavatel nenechá knihu projít před tiskem korekturou. Nejspíš hrdost bývalých pilotů nesnese, aby po nich někdo cokoliv opravoval, ani tu češtinu? :-)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Další knížka z leteckého prostředí

Příspěvek od Fabo »

Jestli tyhle knihy nejsou vetsinou jaksi "samizdaty" a korektor je proste pridrahy luxus...


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Další knížka z leteckého prostředí

Příspěvek od whiskey »

Takisto drviva vacsina prekladov anglicky pisanych vojenskych publikacii do cestiny je katastrofa. Esteze dnes nie je problem kupit original po nete.


Odpovědět