Cesta na Kanáry - dotaz

Thom@s
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 19. 08. 2015, 14:02
Stav: Offline

Cesta na Kanáry - dotaz

Příspěvek od Thom@s »

Zdravím a omlouvám se,pokud to sem píšu blbě,ale co to tady tak čtu,je tady mnoho zkušených,třeba někdo poradí.Takže k věci...Zatím jsem kdykoliv,když jsem byl letecky někde na dovolené,tak vždy s cestovkou. Letos jsem si řekl,že bych rád změnu a letěl sám
Koukám tak různě po netu,čtu,ale stejně bych rád,kdyby mi někdo trochu poradil
A možná než začnu,zvládne takovou dovolenou na vlastní pěst člověk který umí anglicky dost špatně? Respektive tak nějak trochu rozumím,když mám něco říkat já,je to horší...pokud je odpověd ano,tak bych pokračoval :)

Rozhodl jsem se,že bych zkusil letět v prosinci na Kanáry,konkrétně na Tenerife,našel jsem si letenku na stránkách ryanairu zpáteční letenku(a dotaz,je lepší ji zakoupit přímo tam nebo třeba na pelikánovi?).
Letělo by se z letiště z Wroclav do Tenerife(south),hotel bych rezervoval přes booking.com
Předpokládám,že s dopravou a následným odletem bych snad nemusel mít problém,nějaké rady jak se na mistě dopravit z letiště na hotel? Pokud možno co nejlevněji?

Počkám první jestli někdo něco napíše a jestli se můžu do toho pustit i s minimální znalostí řeči, pak bych se určitě rád zeptal na víc věci
Pokud někomu bude můj dotaz připadat hloupý,omlouvám se,ale určitě jste taky někdy dělali něco poprvé a nevěděli moc jak na to :)


Tomas28
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 15. 04. 2010, 14:50
Oblíbené typy letadel: A320, A321, B77W, A380
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Cesta na Kanáry - dotaz

Příspěvek od Tomas28 »

Zdravim primo z Gran Canarie. Ja na Kanary cestuju temer kazdym rokem a jeste nikdy s CK. Nezazil jsem zadny problem, ale priznam se, ze ovladam anglictinu. Myslim si, ze kdyz si vse zaridis predem, tak by nemel nastat problem i s jazykovou barierou. Ja sam si letos udelal 20-ti denni dovolenou na Fuerteventure, Gran Canarii a Madridu (TR napisu po navratu). Vse jsem resil individualne a neco i na posledni chvili (prvni letenku z PRG na FUE jsem objednal uz v breznu a prelet s Binter Canarias az 14 dni pred odletem). Jako transfer se mi osvedcilo pronajmout si auto, ktere zde urcite kazdy vyuzije. Jinak v jinych destinacich vyuzivam ResortHoppa, ktery te dopravi autobusem jako CK a stoji to jen par euro.

Thom@s
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 19. 08. 2015, 14:02
Stav: Offline

Re: Cesta na Kanáry - dotaz

Příspěvek od Thom@s »

Čau,díky za odpověd. Takže ok, co je potřeba si zařídit vše předem. Letenka,pojistění,na letiště do Wroclavy se dopravím svím autem. Pokud si budu chtít pronajmout auto tam,koukal jsem že se dá auto rezervoval na pelikanovi(cca 3000 na týden,což je super cena pokud v tom není žádný háček),nebo nějaký jiný tip,kde auto rezervovat? Kdybych jsi chtěl pujčit auto jen na transport do hotelu,je možné,že by si auto někde vyzvedli?(to se mi moc nezdá,ale někde jsem to četl)
A ještě dotaz k rezervaci hotelu,chci rezervovat přes booking.com, co myslíte,že je lepší?Nekdo píše rezervovat jen první noc a pak se rozhodnout,jestli zůstat nebo sehnat jiný hotel,nebo rezervovat rovnou na celou dobu pobytu?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cesta na Kanáry - dotaz

Příspěvek od Fabo »

Rezervuj spis na celou dobu, abys pak nezjistil, ze uz kolem neni volno, nebo te vemou jen za silene vysoke walk-in ceny.

michal7
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 07. 2015, 12:25
Stav: Offline

Re: Cesta na Kanáry - dotaz

Příspěvek od michal7 »

Zdravím, pochopitelně zde najdeš asi dobré rady zkušenějších, pokud se týká individuálního cestování, také záleží na jak dlouhou dobu a jak dlouho předem budeš objednávat. Na Kanárech je místní doprava ve většině lokalit na dobré úrovni. Nicméně jezdíme tam dost často s cestovkou ale rozhodujeme se celkem krátce před odjezdem, je fakt že většinou duben,září,listopad. Vzhledem k láci používáme německé cestovky, objednávané ale tady u nás a letenka s ubytováním nás přijde tak mezi 7-8 tisíc na jednoho. Pochopitelně využíváme leteckou přepravu a ubytování bez jídla, jinak si program děláme podle svého. Pokud chceš tip, napiš skalist@seznam.cz. Přeju fajn pobyt.


Thom@s
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 19. 08. 2015, 14:02
Stav: Offline

Re: Cesta na Kanáry - dotaz

Příspěvek od Thom@s »

Tak letenku objednam na pelikanovi za nejakych 3300kc,asi si tam rovnou i rezervuju auto,at mam v klidu zajistenou dopravu na hotel,ten rezervuju pres booking. Poletim z Wroclawy,letel z tama uz nekdo? je tam velky letiste? S toho mam trochu strach,zatim jsem odlital pokazde z brna a tam se clovek fakt nema kde ztratit :) Jinak kdyby mel jeste nekdo nejakej tip,nebo radu pro novacka v cestovani na vlastni triko,tak budu jen rad

Zulu Charlie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 242
Registrován: 19. 02. 2008, 19:13
Bydliště: letadla do OSR mi občas létají nad hlavou
Stav: Offline

Re: Cesta na Kanáry - dotaz

Příspěvek od Zulu Charlie »

Zdravím, z letiště ve Wroclawi není třeba mít strach, je přehledné, není se kde ztratit - terminál je jeden, vpravo odlety, vlevo přílety, po security se jde do 2.NP kde jsou gaty, parkoviště přímo před terminálem. Přeji hezký zájezd.

Thom@s
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 19. 08. 2015, 14:02
Stav: Offline

Re: Cesta na Kanáry - dotaz

Příspěvek od Thom@s »

Tak v tom pripade by to melo byt v pohode,snad nebudou s nicim problemy.
Diky vsem za odpovedi.
A prece jen jeste dotaz,nevi nekdo,jestli je mozne si na letisti v Tenerife pujcit auto a platit pouze hotovosti? Ctu,vsude,ze je potreba karta,ale ja bych potreboval pouze cash

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Cesta na Kanáry - dotaz

Příspěvek od marthym »

Ja te nechci odrazovat, ale bez anglictiny to bude docela peklo... A prave z tveho posledniho dotazu to "vyplyva". Na Tenerife jsem byl nekolikrat, dvakrat v poslednich ctyrech letech. Poprve se nam stal problem s autopujcovnou, proflaknuty Goldcar. Najdes recenze a popis, jak to chodi - i v cestine. Nebralo to kartu od Mbank a hotovost nebrali. Takze rezervace padla a my byli odpoledne nahrany. Museli jsme k jiny prepazce, dikybohu Europcar slusny, mily a klidne brali deposit cash (a to jen 200 eur myslim)... Pravda, pujceni bylo asi o 100 % drazsi 8) Na Kanarech je nicmene velka konkurence u pujcoven, najdes dobrou, ktera nepujcuje auta s full-empty (prazdna-plna nadrz) apod. chytaky s pojistenim... Ale to je prave o tom umet anglicky... Autobusova doprava na Tenerife je OK...

Thom@s
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 19. 08. 2015, 14:02
Stav: Offline

Re: Cesta na Kanáry - dotaz

Příspěvek od Thom@s »

Neodrazuješ,já čekal až to někdo řekne :D Popravdě z toho mám trochu strach,ale zase si říkám,že když budu fakt potřebovat,poradím si nějak,není to zas,že bych neuměl ani slovo(ale je to bída,to jo),na letišti nějak mluvit nebude potřeba,nebo se pletu? A ubytovat se v hotelu a pod bych měl zvládnout si říkám...A kdybych si teda řekl,že bez auta,autobusy jezdí přímo od letiště? Nebyl by problém se s ním dopravit kamkoliv na hotel?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cesta na Kanáry - dotaz

Příspěvek od Fabo »

marthym píše:Poprve se nam stal problem s autopujcovnou, proflaknuty Goldcar. Najdes recenze a popis, jak to chodi - i v cestine. Nebralo to kartu od Mbank a hotovost nebrali. Takze rezervace padla a my byli odpoledne nahrany. Museli jsme k jiny prepazce, dikybohu Europcar slusny, mily a klidne brali deposit cash (a to jen 200 eur myslim)... Pravda, pujceni bylo asi o 100 % drazsi 8) Na Kanarech je nicmene velka konkurence u pujcoven, najdes dobrou, ktera nepujcuje auta s full-empty (prazdna-plna nadrz) apod. chytaky s pojistenim...


No prave, Goldcar jsou mrchy, kdyz jsem si udelal konecny soucet kolik nas skutecne stalo auto od nich v Italii, tak ve vysledku bych to mel v Avisu za stejne :crazy:

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Cesta na Kanáry - dotaz

Příspěvek od marthym »

Byt tebou nebookuju auto pres zprostredkovatele, ale primo pres pujcovnu, kde mas jasne napsany podminky. A ty si doma prelozis v pohode, snad 8) Vetsinou tam je uvedeny i deposit a karta (nekde navic neakceptuji debetni atd.).

Co se tyce autobusu, je tam rozsahla sit, i z letiste, ale pokud planujes vylety a ne jen valeni u hotelu, tak to auto je velkou vyhodou. U hotelu zadny mluveni nenastane, pokud nereklamujes.. Nam napriklad v kvalitnim hotelu retezce Barcelo netekla tepla voda :D A to bohuzel ani po urgenci pres recepci, ale to uz je OT. V nejhorsim se domluvis rukama/nohama, vezmi si s sebou slovnik...

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cesta na Kanáry - dotaz

Příspěvek od Lucx »

Doporučuji tuto půjčovnu http://www.pluscar-grancanaria.com/
Naprosto jednoduché a průhledné podmínky, plné pojištění, žádný deposit, žádné poplatky za další řidiče atd. Zástupce čekal u příletů, předání a platba na parkovišti, všechno vyřízeno během 5 minut.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cesta na Kanáry - dotaz

Příspěvek od micaello »

Autobusova sit je kvalitni, neni treba se strachovat, z letiste jezdi linka, ktera stoji skoro u kazde palmy..

Thom@s
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 19. 08. 2015, 14:02
Stav: Offline

Re: Cesta na Kanáry - dotaz

Příspěvek od Thom@s »

Dik moc za odpovedi. Ted me tak napada,jak resite obleceni,pokud odlitate v zime,navleceni do vseho mozneho a mate pouze kabinove zavazadlo a nejste na letisti autem,ze by jste nechali veci tam?


Odpovědět