SIM karty v zahraničí - půjčení

Odpovědět
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SIM karty v zahraničí - půjčení

Příspěvek od Fabo »

Mam, poslem ti na PM, ak ti nevadi, ze budu chodit body mne :D

inak, ma to zmysel vobec poziciavat? Karta samotna byva zadarmo, alebo za smiesny peniaz, kredit ak aj nahodou prepadava, tak po roku (a ak niekam nepachnete rok, tak tych par korun tiez prezijete...) a zostava vam jedno cislo, ktore mate stale a pouzivate ho kedykolvek ste v danej destinacii...


gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: SIM karty v zahraničí - půjčení

Příspěvek od gr09 »

yellow píše:Polsko - není třeba, stačí koupit u první pumpy, hned funkční. Nejlepší je podle mě Lycamobile, ale neprodává se všude. Hodně levný net i volání do zahraničí. Pokud někdo potřebuje v předstihu, můžu poslat novou simku.

Jestli mohu, tak pro pouzivani v Polsku bych doporucil Play a jeho 3in1 nebo 4in1, ktere maji dostatecny datovy limit pro socialni site. Pripadne maji i datove neomezene LTE za 45 za mesic. Starter pack je za 5 PLN a tyden zadara. Roaming netusim.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: SIM karty v zahraničí - půjčení

Příspěvek od gr09 »

yellow píše:No 45 PLN je v Polsku velký luxus pro opravdové mobilní závisláky - rezidenty.

To jsem uvedl jako priklad. Ja pouzivam 4in1, kde mam 4GB. Kazdopadne Lycamobile je pro kratkodobe pobyty v Polsku zajimavy, ja tu mam zkusenosti jen s Plus, Play, Orange a T-mobile.

rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: SIM karty v zahraničí - půjčení

Příspěvek od rtoldy »

Nejaké nápady v Británii? Idem v júli do Londýna a rozmýšlal som nad ich SIM kvôli dátam. Nikde ale nevidím že by som si mohol kartu ako cudzinec kúpiť aj ja. Najlepšie niečo ako v Tesco Mobile na Slovensku, kúpiť, zaregistrovať a keď nebudem potrebovať, schovám ju do šuflíka.
Dokáže mi niekto poradiť?

//edit: tak som komunikoval s giffgaff aj s tescomobile. obaja maju rovnake ceny, ale tesco sa da lahsie zohnat. cize pay as you go sim a k tomu niektory bundle

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SIM karty v zahraničí - půjčení

Příspěvek od maf »

Moje skusenosti so simkami:

Rusko - ak kupite v obchode treba sa registorvat, ale vraj ak kupite na ulici (maju take male stoliky so simkami) potom nechcu doklad (nemam vyskusane)
400 rub (5,5 eur) - Megafon - 1000 min po Rusku, 7 GB dat internetu

Ukrajina - aj oficialne operator vam preda v predajni bez dokladu
50 uah (do 2 eur) - Vodafone - 50 min po Ukrajine, 50 sms, 2GB dat

Samozrejme su aj iny operatori aj ine programy, uvadzam co som kupil ja.

Po EU simky nekupujem, mam od SK operatora minutu hovoru za 0,04 eur po celej EU (aj v roamingu) tak to nema vyznam, internet sa tiez da.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: SIM karty v zahraničí - půjčení

Příspěvek od Globik »

yellow píše:Když jsem psal tuhle odpověď, náhodou jsem se taky dostal na popis změn v EU od 15.6.2017 a to už nebude vůbec potřeba řešit problémy s roamingem pro běžné cestování se smartphonem 8)

No... ony do té doby mohou v EU vzniknout daleko závažnější změny, že toto třeba nakonec nebude platit. Zvlášť v UK.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: SIM karty v zahraničí - půjčení

Příspěvek od Globik »

yellow píše:
Globik píše:No... ony do té doby mohou v EU vzniknout daleko závažnější změny, že toto třeba nakonec nebude platit. Zvlášť v UK.

Podle internetových fór a hospod se EU už stokrát rozpadla. Takové UK korporace nikdy nedopustí odchod z EU.

Ostatně Skotsko taky mělo být podle stejných zdrojů samostatné a po pádu cen ropy podobné téma neexistuje, protože se bez peněz z Londýna prostě neobejdou.

Takže myslíš, že
- UK korporace provedou masáž obyvatelstva před referendem
- UK korporace nechají zfalšovat referendum
- UK korporace provedou tlak na vládu/parlament, že výsledky referenda nebudou závazné
?
A to nejsme u dalšího problému, vliv migrační krize na stabilitu existence EU.

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: SIM karty v zahraničí - půjčení

Příspěvek od Filisipi »

Dobrý nápad!

Já nabízím :

Finsko (Sonera nebo DNA)
Izrael
Indie (Airtel)
Nepál (Nepal Telecom)
Spojené Arabské Emiráty (Etisalat)
USA (T-M)
Velká Británie (Lebara)

Všechny jsou funkční a na některých je i datový připojení, někde stačí dokoupit. Na zapůjčení.


Odpovědět