Testy na PPL

Odpovědět
Regi232
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 24. 03. 2016, 18:14
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Testy na PPL

Příspěvek od Regi232 »

Zdravím všetkých pilotov :). Mám 20 rokov a mám za sebou strednú odbornú školu polytechnickú. Chcem začať lietať, najskôr si spraviť preukaz na PPL a potom vysnívaný preukaz na CPL :D. Potom som narazil na stránke aeroweb.cz na testy PPL a od vtedy mám takú menšiu dilemu či sa do toho výcviku naozaj pustiť, pretože je tam strašne veľa príliš náročných otázok (aspoň pre mňa :D ) a v škole som mal na vysvedčení samé trojky a raz aj 4 z anglického jazyka, takže moja angličtina je na bode mrazu :(. Neviete my prosím povedať ako to beží na hodinách teórie, či sa tam aj píšu nejaké písomky, či chodia žiaci aj odpovedať alebo je to ako v autoškole že inštruktor prednáša na dataprojektore učivo a žiaci ho len počúvajú a doma sa to všetko učia? Ako ste sa popasovali s testami a z leteckej angličtiny vy a koľkí žiaci približne nespravia kurz?


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Testy na PPL

Příspěvek od JackBrno »

Tak na PPL přece nepotřebuješ angličtinu, ne? Tedy pokud nechceš nutně lítat do zahraničí.

Regi232
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 24. 03. 2016, 18:14
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Testy na PPL

Příspěvek od Regi232 »

Tak keby som už mal v rukách preukaz PPL tak potom by som si už spravil licenciu na CPL a tam je podmienkou absolvovať kurz leteckej angličtiny.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Testy na PPL

Příspěvek od JackBrno »

Měl bys začít tím, co ti nejvíc nejde. Pokud máš cíl CPL, tak tu angličtinu potřebovat budeš. Takže začni tím, protože dokud se ti angličtina nezačne dostatečně dařit, tak bys zbytečně vyhodil peníze za to ostatní.

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Testy na PPL

Příspěvek od bubo »

Na CPL anglictinu nepotrebujes, ale na IFR ano. A CPL bez IFR moc k nicemi neni.


Odpovědět