bezpečnostní kontrola

Odpovědět
Andie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 02. 01. 2007, 12:40
Bydliště: Praha
Stav: Offline

bezpečnostní kontrola

Příspěvek od Andie »

Včera jsem letěla z Říma z letiště Fiumicino. Na letištní kontrole jsem si měla zout boty a dokonce i sundat sponu do vlasů - se sundáním spony jsem se setkala poprvé. Po projití kontrolou jsem si uvědomila, že jsem zapomněla vyhodit půlitrovou lahev s vodou. Té si ale nikdo nevšiml, ještě k tomu po incidentu v Bruselu. Jak je to možné? Co jste všechno pronesli při rentg. kontrole?


rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: bezpečnostní kontrola

Příspěvek od rtoldy »

V Oujde v Maroku sme nemali problém aby sme si preniesli 1,5l fľašky s vodou. V Marsa Alam chceli od nás všetky zapalovače, le inak tých čo "pípali" pri skene nekontrolovali

Bonzaq
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 14. 08. 2014, 09:36
Stav: Offline

Re: bezpečnostní kontrola

Příspěvek od Bonzaq »

S letišti to tolik nesouvísí, ale nejvíce absurdní mi přišla situace v Shenzhenu v metru - v každé stanici mají u vstupu do metra rentgeny na zavazadla, u monitoru sedí většinou 2 lidé, kteří se na monitor často ani nekoukají... a absurdní je na tom to, že lidé se nekontrolovali vůbec, tzn pod oblečením by se dalo pronést cokoliv.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: bezpečnostní kontrola

Příspěvek od whiskey »

Ujgura, ktory by sa tam vyskytol, spoznaju na pohlad a potom sa mu povenuju imho

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: bezpečnostní kontrola

Příspěvek od cocik »

whiskey píše:Ujgura, ktory by sa tam vyskytol, spoznaju na pohlad a potom sa mu povenuju imho


Presne tak. Ta kontrola funguje spolu s "profilovanim" urcitych pasazeru. Pro zbytek lidi je vicemene symbolicka (coz je logicke, zvlast s prihlednutim k tomu, jaky vztah ma k onem islamistickym separatistum zbytek zeme). Jednou jsem mel moznost videt trenink bezpecaku v zajisteni vytrzniku - u rentgentu maj schovany stity a dlouhy tyce, a celkem to s nima umi.


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: bezpečnostní kontrola

Příspěvek od Petr31 »

Andie píše:Včera jsem letěla z Říma z letiště Fiumicino. Na letištní kontrole jsem si měla zout boty a dokonce i sundat sponu do vlasů - se sundáním spony jsem se setkala poprvé. Po projití kontrolou jsem si uvědomila, že jsem zapomněla vyhodit půlitrovou lahev s vodou. Té si ale nikdo nevšiml, ještě k tomu po incidentu v Bruselu. Jak je to možné? Co jste všechno pronesli při rentg. kontrole?


..v listopadu 2004 cestou z Hurghady jsem v příručním zavazadle - batůžku v boční síťované kapse omylem zapomněl nůž Victorinox čepel 10cm.......nikdo si toho na rentgenu nevšiml, až manželka později...lehla smíchy...protože jsme v té době pracovali na Ruzyni a měli oba školení na bezpečnostní kontrolu do červené zóny ... :lol: jenže hned po nás dělali peklo nějaké mamince, které dětičky v kočárku zapomněli nějaké bezcenné šutry z pláže.....což je z Egypta zakázané vyvážet....a pak se v tom vyznejte pane doktore.... :lol:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: bezpečnostní kontrola

Příspěvek od whiskey »

Petr31 píše:..v listopadu 2004 cestou z Hurghady jsem v příručním zavazadle - batůžku v boční síťované kapse omylem zapomněl nůž Victorinox čepel 10cm.......nikdo si toho na rentgenu nevšiml, až manželka později...lehla smíchy...protože jsme v té době pracovali na Ruzyni a měli oba školení na bezpečnostní kontrolu do červené zóny ... :lol: jenže hned po nás dělali peklo nějaké mamince, které dětičky v kočárku zapomněli nějaké bezcenné šutry z pláže.....což je z Egypta zakázané vyvážet....a pak se v tom vyznejte pane doktore.... :lol:

egyptanom sa aj dnes zadarilo... Btw., mne v 2010 zobrali na prestupe v CAI obycajny skrkaci zapalovac, keby to bolo aspon zippo, tak to pochopim... Odhliadnuc od toho, ze som s nim priletel uz do CAI :)

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: bezpečnostní kontrola

Příspěvek od velpa.66 »

CDG jednou nedopitá voda více jak 0,3l prošlo,při přestupu na LHR kompletní rozborka zborka příručního zavazadla.
CDG zapomenutá láhev vody 1,5l prošla (přímý let do PRG všimnul jsem si až za bezpečnostní kontrolou)
FCO několik krabiček pomerančového pití 0,25 objeveno až doma při vybalování kufru.


Odpovědět