Ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

wikiliki
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 10. 09. 2016, 13:49
Stav: Offline

Ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

Příspěvek od wikiliki »

Kedže by som aj ja rad prispel niecim, tak som urobil taky suhrn mojich roznych poznatkov a znalosti, niektore som načerpal aj na tomto fore, cize aby to niekto nebral ze sa prizivujem na niekom inom .
Len c hcem dat taky zaklad ako co najviac usetrit pre samo-cestovateľov.

Zacnem sluzbou REVOLUT – uzasna sluzby formou virtualneho uctu bez poplatkov a zaslanim zdarma bankomatovej karty, ktora viac menej funguje minimalne vcelom civilizovanom svete a sluzi na vyber z bankomatov – bez poplatkov ! a aj ako platobna karta.
Viac o sluzbe Revolut a zriadeni uctu najdete tu :
https://revolut.com/

Pre tych ktori su ako ja zavisli na neustale online sluzbach v mobile – spojenie s domovom cez net ako aj net sluziaci na pouzivanie roznych aplikacii existuje z mojho pohladu momentalne cenovo najvyhodnejsia medzi narodna sim-karta s cenou 2centy/MB v celej EU ale napr. aj v Izraeli . Je to standradna simkarta ktoru si mozete vlozit do lubovolnehomobilneho wifi routra alebo priamo do mobilu.
Sim karta momentalne spolupracuje aj s Miles&More a za minute data pripisuje aj Mile, ale viem ze toto nejak konci takze to moc nechcem uz spominat, ale aj bez pripisovania Mil je to super vec pre tych co nechcu byt odkazani len na wifi v restikach a hoteloch.
http://www.mtxc.eu/en/index.html
https://www.miles-and-more.com/online/m ... 45607&l=en

No ateraz ku comu som sa sam ja dopatral, dufam ze nikoho nerozosmejem alebo ma nebudete mat za totalnu socku.
Ale vsetci isto poznate tie nase SK a CZ zlavove portale. Tak som zacal hladat aj v zahranici.
Nasiel som groupon ktora je medzianrodna. Existuje aj appka, ktora sice mne z nesla do mobilu z googleplay stiahnut lebo ze v mojej krajine sa nepouziva ale appka sa da aj na webe stiahnut mimo oficialny googleplay. Mna zaujalo napriklad Holandsko, Nemecko, Spanieslko, tu ta appka funguje. Nakupujem si cez nu vouchre ( treba prosim citat ich platnost moznost rezervacie a lokaciu – aby niekto nekupil voucher vzdialeny desiatky km od miesta kde budete posobit atd ), kupim zarezervujem a idem . Takto som nakupil 5x vouchre na trojchodove menu pre dve osoby do kopy za 109€ - 3x vecera, 2x obed v Amsterdame, co teda vyrazne usetrim na stravovani v miestnych restauraciach.
Dalej som zas objavil appku ktora plati pre dansko a maltu ( ukazuje mi aj CR ale nic mi nenajde) Appka sluzi na vyhladavanie restauracii v state a v meste kde sa nachadzate a zase vam dava moznost on line cez nu vykonat rezervaciu a tym si zabezpecite zlavu na ucet v tej restike v rozpati 10 az 30%. To percento je vzdy zobrazene v ponuke danej restiky.
Treba skusit, myslim ze ked nas vsetkych naplna kupa super lacnych leteniek, preco takto neusetrit aj na jedle kde sa viete do syta najest a vyrazne usetrit.
https://www.r2n.dk/

Takze mozno to niekoho podobne zaujme )
Amozno to niekoho rozosmeje, ale ja sa nehanbim za to, ze pokial si kupim do skandinavie letenky za par eur, vychytam v predstihu dobre a cenovo dostupne ubytko, tak nechcem tam nechat 10x tolko za jedlo v restauraciach, a zas preco sa stravovat vo fastfoodoch a bufetoch ked sa da takto usetrit 


Kuboš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 204
Registrován: 24. 09. 2013, 14:41
Oblíbené typy letadel: 747, MD 11,ERJ 145,Bae 146, D-228
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

Příspěvek od Kuboš »

Podle mě to je super, ta sumka mi velmi pomůže během mého příštího eurotripu. Budeme cestovat dva týdny po evropě a na pár dní i do Maroka a chci být připojen pro případ něčeho akutního ( nestihnutý bus na letiště atd. )

Díky! Akorát by mě tedy zajímalo, zda ta sumka funguje za daných podmínek i v již zmiňovaném Maroku.

wikiliki
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 10. 09. 2016, 13:49
Stav: Offline

Re: ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

Příspěvek od wikiliki »

Kuboš píše:Podle mě to je super, ta sumka mi velmi pomůže během mého příštího eurotripu. Budeme cestovat dva týdny po evropě a na pár dní i do Maroka a chci být připojen pro případ něčeho akutního ( nestihnutý bus na letiště atd. )

Díky! Akorát by mě tedy zajímalo, zda ta sumka funguje za daných podmínek i v již zmiňovaném Maroku.


no asi ta sklamem, podla mna funguje len v statoch v tomto zozname :

http://www.mtxc.eu/en/index.html

inak som zabudol este dodat ze na karte sa daju aktivovat nasledovne baliky :

24h neobmedzene data za 9,79€
150MB na 24h za cenu 3,49€
1GB na 15 dni za 19.98€
2GB na 30 dni za 39,98€

alebo bez balika ten 1mb/2cent

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

Příspěvek od Fabo »

Ak niekto cestuje casto, ale na kratsie, tak som objavil teraz, ze v slovenskom O2 nejaky ten druhy najvyssi pausal obsahuje data v EU v ramci FUP (nejak do 20% spotreby by malo byt mimo SR a CR)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

Příspěvek od alesesl »

To wikiliki:

a proc tento prispevek davas na vsechny fora jako CL, AL a airways.cz?


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

Příspěvek od hafi »

aby dostal nějaký bonus za registraci? Jestli na to dobře koukám tak u m&m je to link s nějakým id. První co jsem to udělal, když jsem to viděl tady, tak jsem to nahlásil jako spam, překvapuje mě, že to tu ještě je a navíc pod tím někdo diskutuje

EDIT ADMIN: id u odkazu smazáno

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

Příspěvek od beardie »

V čom je revolut lepší ako bežný účet, kde sú výbery celosvetovo zdarma?

wikiliki
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 10. 09. 2016, 13:49
Stav: Offline

Re: Ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

Příspěvek od wikiliki »

No vazeni..az etraz som zaregistroval vase reakcie.

Takze po prve, je mi velmi luto ze to vnimate ako nieco za co ja chcem dostat nejaky bonus...zaiden bonus od nikoho a nicoho som za ten prispevok nedostal...su to moje osobne skusenosti co som kde nazbieral a som sa snimi cchel podelit s ostatnymi, aby aj ini mohli pripadne iste veci vyuzit tak ako som vela veci ja objavil na tychto forach...

po druhe za to svoj prispevok davam aj na ine obdobne fora, pretoze nie na kazdom su ti isti ludia...nic ine za tym nehladajte...

velmi ma zarazila reakcia niektorych...ja som chcel len druhym v dobrom poradit... :wtf:

wikiliki
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 10. 09. 2016, 13:49
Stav: Offline

Re: Ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

Příspěvek od wikiliki »

NESKUTOCNE..TAKZE SA TU MAZU MOJE PRISPEVKY..OK, MOZTE VYMAZAT VSETKO....TO KED TU NAJBLIZSIE NIEKTO NAPISE RADY AKO SA CO NAJLACNEJSIE UYBTOVAT, TRANSFEROVAT ALEBO PODOBNE, TIEZ BUDE OBVINENY ZE Z TOO NIECO MA ? UBOHE... :crazy:

Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Re: Ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

Příspěvek od Admin »

wikiliki píše:NESKUTOCNE..TAKZE SA TU MAZU MOJE PRISPEVKY..OK, MOZTE VYMAZAT VSETKO....TO KED TU NAJBLIZSIE NIEKTO NAPISE RADY AKO SA CO NAJLACNEJSIE UYBTOVAT, TRANSFEROVAT ALEBO PODOBNE, TIEZ BUDE OBVINENY ZE Z TOO NIECO MA ? UBOHE... :crazy:


Milý Wikiliki, v jiném vlákně si přiznal, že máš osobní prospěch pokud někdo použije nabídnuté slevové kódy. Z mého pohledu se jedná tedy o reklamu. Pro tu jsou vyhrazeny jiné prostory na tomto serveru.

wikiliki
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 10. 09. 2016, 13:49
Stav: Offline

Re: Ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

Příspěvek od wikiliki »

Admin píše:
wikiliki píše:NESKUTOCNE..TAKZE SA TU MAZU MOJE PRISPEVKY..OK, MOZTE VYMAZAT VSETKO....TO KED TU NAJBLIZSIE NIEKTO NAPISE RADY AKO SA CO NAJLACNEJSIE UYBTOVAT, TRANSFEROVAT ALEBO PODOBNE, TIEZ BUDE OBVINENY ZE Z TOO NIECO MA ? UBOHE... :crazy:


Milý Wikiliki, v jiném vlákně si přiznal, že máš osobní prospěch pokud někdo použije nabídnuté slevové kódy. Z mého pohledu se jedná tedy o reklamu. Pro tu jsou vyhrazeny jiné prostory na tomto serveru.


reklamu ? ? V poriadku ADMIN.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

Příspěvek od Globik »

wikiliki píše:
reklamu ? ? V poriadku ADMIN.

Tak to jsem rád, že jsi adminovi schválil jeho příspěvek.

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

Příspěvek od Filisipi »

wikiliki píše:NESKUTOCNE..TAKZE SA TU MAZU MOJE PRISPEVKY..OK, MOZTE VYMAZAT VSETKO....TO KED TU NAJBLIZSIE NIEKTO NAPISE RADY AKO SA CO NAJLACNEJSIE UYBTOVAT, TRANSFEROVAT ALEBO PODOBNE, TIEZ BUDE OBVINENY ZE Z TOO NIECO MA ? UBOHE... :crazy:


Miluju když se Slováci rozčilujou :D Úplně si tě představuju jak dupeš nožičkama a křičíš "mějte zájem o to co jsem napsal, mějte, mějte! je to pro vaše dobro!!!" :D

wikiliki
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 10. 09. 2016, 13:49
Stav: Offline

Re: Ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

Příspěvek od wikiliki »

No v prvom rade ked tak je to o ludoch nemyslis ? Co s tym maju Slovaci ako narod ?

Ale prosim ta je mi to uz uplne jedno. Ty si zjavne sem nicim neprispel a nic neporadil. Aby si si nahodou sebe alebo niekomu nerobil reklamu. :-bd

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

Příspěvek od beardie »

Možno by stačilo, keby si nedával referal...


Zamčeno