Duty free nákup

Odpovědět
velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Duty free nákup

Příspěvek od velpa.66 »

Jak se počítá doba platnosti bezpečnostně uzavřených tašek s nakoupenými tekutinami v duty free prodejnách?
Následný let mám za necelých 24hodin. Na další let se budu odbavovat cca po 22-23hodinách od nákupu.
Počítá se doba platnosti od nákupu po další odbavení a vstup do odbaveného prostoru? Jaké máte zkušenosti?


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Duty free nákup

Příspěvek od Lkprak »

velpa.66 píše:Jak se počítá doba platnosti bezpečnostně uzavřených tašek s nakoupenými tekutinami v duty free prodejnách?
Následný let mám za necelých 24hodin. Na další let se budu odbavovat cca po 22-23hodinách od nákupu.
Počítá se doba platnosti od nákupu po další odbavení a vstup do odbaveného prostoru? Jaké máte zkušenosti?


Už je to jinak a je to jedno. Pokud máš nákup zabalený v tom STEB bagu, je to (resp. mělo by to být) OK všude v Evropě. Na nějakých dvacet čtyři hodin se nehraje. Jen pokud procházíš kontrolou na jiném letišti, než jsi to zakoupil, dají do takového scanneru, eventuálně využijí jiné zařízení (nebo postup) pro ověření, zda je to v pořádku.
Pokud procházíš kontrolou na letišti, kde jsi ten DF koupil, tak při průchodu do tří hodin od nákupu by mělo sekuriťákům stačit prosté ověření celistvosti STEB bagu a zkontrolování jestli na účtence je to, co je i v tom STEB bagu. Pokud procházíš kontrolou déle než tři hodiny po nákupu, může se stát, že to ještě navíc proscanují.
Takhle to alespoň platí v Praze, předpokládám, že minimálně v Evropě to bude +- stejné.

Snad jsem to napsal dostatečně srozumitelně.

Odpovědět