Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Globik
Kapitán
Kapitán
Status: Offline

Re: Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Příspěvekod Globik » 30. 01. 2019, 20:29

pepa007 píše:
Globik píše:Takže jsi proti jakékoli kolejové dopravě na/z letiště?

Ne. Já jsem dlouhodobě zastáncem pomalodráhu, nataženi obyčejných kolejí nejkratší cestou od stávající trati, a na nich příměstskej vláček 80 km/h.

Rychlodráha je fantasmagorie a zlodějna.

A než bude pomalodráha, tak slušný autobusy.

Jenže na stávající trati mezi Masaryčkou a Ruzyní nemůžeš jet osmdesátkou a je to jednokolejka, což jaksi snižuje kapacitu a způsobuje zmatek a zpoždění. Musíš do toho v každém případě ty desítky miliard narvat.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž

Příspěvekod Airbus380 » 31. 01. 2019, 00:08

Vždyť přeci rychlodráha se nikdy v historii ani neplánovala. Je to jen marketingový výraz pro "pomalodráhu", to jen pro upřesnění.

jencik
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod jencik » 05. 02. 2019, 18:07

No pri počte busov do Prahy nemám pocit, žeby ten vlak Hostiviciach veľmi chýbal. Podľa mapy by za stanicou mohla byť pohodlne odbočka na letisko zo súčasnej trate. Prip urobiť zastávku kúsok ďalej, ta trať ide dosť dlho súbežne s mestom.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Nemec » 05. 02. 2019, 18:16

jencik píše:No pri počte busov do Prahy nemám pocit, žeby ten vlak Hostiviciach veľmi chýbal. Podľa mapy by za stanicou mohla byť pohodlne odbočka na letisko zo súčasnej trate. Prip urobiť zastávku kúsok ďalej, ta trať ide dosť dlho súbežne s mestom.

Do Prahy jezdí busů poměrně dost, to je pravda, ale lidé, kteří bydlí v Hostivici teď raději volí auto než MHD při cestě na letiště, přeci jen je pro mě rozdíl se kodrcat sockou 40 min ve 4 ráno nebo jet 10 min autem maximálně, takže já osobně bych preferoval odbočku na letiště až v Jenečku, i vzhledem k tomu, že v Hostivici jde zajistit návaznost na vlaky na hl.n. a směrem na Rudnou, ale chápu že město s 10tis do toho moc mluvit nemůže....

Zpět na “Praha”