Dřevo v odbaveném zavazadle

Odpovědět
rabit2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15. 04. 2023, 10:21
Stav: Offline

Dřevo v odbaveném zavazadle

Příspěvek od rabit2 »

Dobrý den,

mám trochu netypický dotaz. Letíme s Aer Lingus z Prahy do Dublinu, odkud vyrážíme na vícedenní trek s plnou polní. Krosny budeme mít odbavené. Abych nemusel řešit plynové vařiče a kartuše, které do letadel nesmí, tak jsem si v minulosti pořídil tzn. "vařič dřívkáč" ( pro ilustraci: https://hammock.cz/obchod/titanovy-varic-drivkac-maly/ ).

Vzhledem k deštivému počasí v Irsku nyní přemýšlím, že bych si přibalil i pár dřevěných třísek pro jistotu, že by zrovna nebylo žádné suché dříví v destinaci k dispozici. Nicméně nikde jsem nenašel nějaké zmínky o tom, zda mohu takovýto typ dřeva do letadla odbavit.

Objevil jsem pouze pár informací, že zákaz se týká reaktivních látek (např. hořčík, podpalovače, pyrotechnika atd.). Pochopil jsem z toho, že např. s podpalovákem Pe-po by měli při odbavení asi problém,. Dřevo je sice samo o sobě hořlavé, ale nepřijde mi reaktivní.

Máte někdo s tímto zkušenost?

Děkuji za odpověď.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Dřevo v odbaveném zavazadle

Příspěvek od Globik »

rabit2 píše:
15. 04. 2023, 10:41
Dobrý den,

mám trochu netypický dotaz. Letíme s Aer Lingus z Prahy do Dublinu, odkud vyrážíme na vícedenní trek s plnou polní. Krosny budeme mít odbavené. Abych nemusel řešit plynové vařiče a kartuše, které do letadel nesmí, tak jsem si v minulosti pořídil tzn. "vařič dřívkáč" ( pro ilustraci: https://hammock.cz/obchod/titanovy-varic-drivkac-maly/ ).

Vzhledem k deštivému počasí v Irsku nyní přemýšlím, že bych si přibalil i pár dřevěných třísek pro jistotu, že by zrovna nebylo žádné suché dříví v destinaci k dispozici. Nicméně nikde jsem nenašel nějaké zmínky o tom, zda mohu takovýto typ dřeva do letadla odbavit.

Objevil jsem pouze pár informací, že zákaz se týká reaktivních látek (např. hořčík, podpalovače, pyrotechnika atd.). Pochopil jsem z toho, že např. s podpalovákem Pe-po by měli při odbavení asi problém,. Dřevo je sice samo o sobě hořlavé, ale nepřijde mi reaktivní.

Máte někdo s tímto zkušenost?

Děkuji za odpověď.
Tak hořlavé je skoro všechno, to by člověk nesměl převážet papír. Dřevěné věci se běžně vozí, třeba fotky v rameckach při stěhování apod. Jinak tady jsou třeba odpovědi na Tvojí otázku z USA a jedná se spíš o příruční zavazadla:
https://travelclosely.com/2022/11/20/br ... on-planes/

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Dřevo v odbaveném zavazadle

Příspěvek od Globik »

A jinak dík za tip, možná si ho v Česku koupím a odvezu domů na obcasný kemping.

lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: Dřevo v odbaveném zavazadle

Příspěvek od lukoslaf »

Býval som vedľa TEXACO pumpy a celoročne sa tam predávalo balené drevo. Boli triesky, aj narúbané polená.

rabit2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15. 04. 2023, 10:21
Stav: Offline

Re: Dřevo v odbaveném zavazadle

Příspěvek od rabit2 »

Zdravím,

děkuji za Vaše odpovědi a tipy.

Let jsem již absolvoval a chtěl jsem jen doplnit pro případné budoucí generace, že dřevo v odbaveném zavazadle skutečně nikdo v Praze neřešil.


Odpovědět