Nové linky, změny v provozu, apod. 2018

Odpovědět
Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2018

Příspěvek od Orus-x »

V muzeum v metru viděna reklama na Air Arabia. Inzerováno jako spojení do Dubaje. :D


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2018

Příspěvek od Robert »

Orus-x píše:V muzeum v metru viděna reklama na Air Arabia. Inzerováno jako spojení do Dubaje. :D


Viděl jsem i billboardy v Praze. Překvapilo mě, že cena letenky byla uvedena v eurech.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2018

Příspěvek od Airbus380 »

Taky jsem viděl, a ne jednou. Na Facebooku poměrně masivně zahájili kampaň taky i s nabídkou návazných spojení (Goa, Srí Lanka, Omán). Mimochodem, jak jinak by měli spojení inzerovat, než jako do Dubaje? :D Na Šardžá opravdu nikoho nenalákají, navíc by to nedávalo ani logický smysl. Ostatní taky neinzerují letenky do Gatwicku, ale do Londýna, ne na Malpensu, ale do Milána. Je to to samé, SHJ je prostě jedno z letišť aglomerace Dubaj.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2018

Příspěvek od Robert »

Airbus380 píše:Mimochodem, jak jinak by měli spojení inzerovat, než jako do Dubaje? :D Na Šardžá opravdu nikoho nenalákají, navíc by to nedávalo ani logický smysl.


Navíc v atmosféře současné hysterie zní českému uchu Dubaj podstatně líp než Šardžá :D

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2018

Příspěvek od Orus-x »

Airbus380 píše:Taky jsem viděl, a ne jednou. Na Facebooku poměrně masivně zahájili kampaň taky i s nabídkou návazných spojení (Goa, Srí Lanka, Omán). Mimochodem, jak jinak by měli spojení inzerovat, než jako do Dubaje? :D Na Šardžá opravdu nikoho nenalákají, navíc by to nedávalo ani logický smysl. Ostatní taky neinzerují letenky do Gatwicku, ale do Londýna, ne na Malpensu, ale do Milána. Je to to samé, SHJ je prostě jedno z letišť aglomerace Dubaj.

Tak určitý rozdíl tam je...zatímco ve všech letenkových vyhledávačích, letištních tabulích a obrazovkách apod. jsou Gatwick a Malpensa vždy vedené jako London/Gatwick a Milan/Malpensa..v tomto případě najdete pouze Dubai a Sharjah...Obávám se, že pokud si případný neinformovaný zájemce, zahlédnuv bilboard mebo reklamu airarabia, zadá např. do skyscanneru Praha - Dubai, linky airarabia mu to rozhodně nevyhledá..


Zetor
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 09. 09. 2018, 21:57
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2018

Příspěvek od Zetor »

Korean Air nasadí do Prahy po dobu zimního letového řádu Boeing 787-9 DreamLiner

Zdroj: Twitter Airlineroute

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2018

Příspěvek od Fabo »

Orus-x píše:
Airbus380 píše:Taky jsem viděl, a ne jednou. Na Facebooku poměrně masivně zahájili kampaň taky i s nabídkou návazných spojení (Goa, Srí Lanka, Omán). Mimochodem, jak jinak by měli spojení inzerovat, než jako do Dubaje? :D Na Šardžá opravdu nikoho nenalákají, navíc by to nedávalo ani logický smysl. Ostatní taky neinzerují letenky do Gatwicku, ale do Londýna, ne na Malpensu, ale do Milána. Je to to samé, SHJ je prostě jedno z letišť aglomerace Dubaj.

Tak určitý rozdíl tam je...zatímco ve všech letenkových vyhledávačích, letištních tabulích a obrazovkách apod. jsou Gatwick a Malpensa vždy vedené jako London/Gatwick a Milan/Malpensa..v tomto případě najdete pouze Dubai a Sharjah...Obávám se, že pokud si případný neinformovaný zájemce, zahlédnuv bilboard mebo reklamu airarabia, zadá např. do skyscanneru Praha - Dubai, linky airarabia mu to rozhodně nevyhledá..


Zalezi od vyhledavace. Nektere treba doted striktne berou jako MIL jen LIN a MXP, presto vetsina umi i BGY... Sharjah taky muze driv nebo pozdeji pripadnout pod Dubaj k DXB a pak DWC.

No a hlavne, kdyz uz vyhledavac nema SHJ v Dubai metro, tak porad vetsina OTAs umi i "letiste v blizkosti"...

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2018

Příspěvek od alesesl »


737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2018

Příspěvek od 737 »

alesesl píše:Nova linka z Moskvy od 26.12.

https://www.routesonline.com/news/38/ai ... -dec-2018/


A já myslel, že na téhle relaci mohou létat z každé země pouze 2 dopravci...

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2018

Příspěvek od Orus-x »

737 píše:
alesesl píše:Nova linka z Moskvy od 26.12.

https://www.routesonline.com/news/38/ai ... -dec-2018/


A já myslel, že na téhle relaci mohou létat z každé země pouze 2 dopravci...


a) z české strany létají ČSA a Travel Service (oba na své vlastní kódy), druhého ruského pravidelného dopravce Transaero zatím nikdo nenahradil (protože Rossiya z Vnukova je formálně jen charter); ale hlavně
b) Žukovsky - Ramenskoje formálně není Moskva, respektive nepatří do letišť moskevského uzlu...více zde http://www.rusaviainsider.com/zhukovsky ... n-cluster/

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2018

Příspěvek od 737 »

Orus-x píše:
737 píše:
alesesl píše:Nova linka z Moskvy od 26.12.

https://www.routesonline.com/news/38/ai ... -dec-2018/


A já myslel, že na téhle relaci mohou létat z každé země pouze 2 dopravci...


a) z české strany létají ČSA a Travel Service (oba na své vlastní kódy), druhého ruského pravidelného dopravce Transaero zatím nikdo nenahradil (protože Rossiya z Vnukova je formálně jen charter); ale hlavně
b) Žukovsky - Ramenskoje formálně není Moskva, respektive nepatří do letišť moskevského uzlu...více zde http://www.rusaviainsider.com/zhukovsky ... n-cluster/


Tak to jsem nevěděl, že Rossiya z Vnukova je charter :shock: A Žukovskyj jsem bral jako Mosvku. Tak tím se to vysvětluje, díky..

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2018

Příspěvek od m@rtin »

Emirates rusi od listopadu druhou rotaci EK137/8. Vite nekdo proc? Vytizenost vsech tri letu vcetne flydubai byla 80%, coz nebylo na zacatek provozu vubec spatne. Kazdopadne za mne velke zklamani. Praha i diky Koreanu prijde o provoz B777.

lu2nn
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 16. 12. 2011, 16:07
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2018

Příspěvek od lu2nn »

m@rtin píše:Emirates rusi od listopadu druhou rotaci EK137/8. Vite nekdo proc? Vytizenost vsech tri letu vcetne flydubai byla 80%, coz nebylo na zacatek provozu vubec spatne. Kazdopadne za mne velke zklamani. Praha i diky Koreanu prijde o provoz B777.


Potvrzeno vecerni linka na zimni sezonu zrusena mela by se vratit zpet v cervnu 2019

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2018

Příspěvek od Robert »

lu2nn píše:
m@rtin píše:Emirates rusi od listopadu druhou rotaci EK137/8. Vite nekdo proc? Vytizenost vsech tri letu vcetne flydubai byla 80%, coz nebylo na zacatek provozu vubec spatne. Kazdopadne za mne velke zklamani. Praha i diky Koreanu prijde o provoz B777.


Potvrzeno vecerni linka na zimni sezonu zrusena mela by se vratit zpet v cervnu 2019


Na stránkách Emirates jsou lety 777 k dispozici zase od 1.6.2019.

martineek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 12. 08. 2009, 10:47
Oblíbené typy letadel: B747, B777, A340
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, MEX
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2018

Příspěvek od martineek »

m@rtin píše:Emirates rusi od listopadu druhou rotaci EK137/8. Vite nekdo proc? Vytizenost vsech tri letu vcetne flydubai byla 80%, coz nebylo na zacatek provozu vubec spatne. Kazdopadne za mne velke zklamani. Praha i diky Koreanu prijde o provoz B777.


Za mě také velké zklamání a opětovný návrat na mých C linkách do Asie ke Qataru.


Odpovědět