Nové linky, změny v provozu, apod. 2019

Odpovědět
s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2019

Příspěvek od s543 »

No popravdě řečeno - půlku destinací Norwegianu nahradil Ryaniar.

Myslím, že tam kam ten přijde je ostatním v zápětí "OUVEJ" a věštím, že kam on začne létat, tam se budou brzo rušit spoje jiných :wave:

Obdobně Southend - Flybe zlikvidoval EasyJet a provozně A320 - většinou - nahradila Embraer - tedy to není výrazné omezení kapacity.


koppak
Vítěz kategorie Po přistání... 2015
Vítěz kategorie Po přistání... 2015
Příspěvky: 74
Registrován: 23. 04. 2012, 20:00
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2019

Příspěvek od koppak »

To jsem tedy zvědavý :)

TG.png
TG.png (509.1 KiB) Zobrazeno 6589 x

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2019

Příspěvek od MarcosFT »

Smutné :cry:

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2019

Příspěvek od m@rtin »

koppak píše:To jsem tedy zvědavý :)

TG.png


Je to teda tak, jak jsme všichni tušili. Tuto proklamaci jsme od Air Asia všichni četli již tolikrát, že tomu přestáváme věřit. Původně se mluvilo o dubnu, teď o Vánocích. Dokud nebude znám termín a nespustí se rezervační systém, neuvěřím. A zrovna Air Asia je tak nevyzpytatelná aerolinka, že i spuštění linky nezaručí její trvalejší setrvání. Každopádně lince nesmírně fandím a držím palce všem, co mohou její příchod ovlivnit.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2019

Příspěvek od Robert »

koppak píše:To jsem tedy zvědavý :)


Uvidíme... Zatím je to tak, že jedná slibotechna se setkala se slibotechnami z Air Asia X.


ogan
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 385
Registrován: 17. 11. 2008, 19:21
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2019

Příspěvek od ogan »

Moc tomu nevěřím. Takových prohlášení týkajících se dálkovek do Prahy už bylo. A jak to dopadlo víme všichni... Tajně jsem doufal v příchod Thai do Prahy. Nějak těm dálkovkám do Asie přestávám věřit. Osobně bych se vsadil, že další dálkovka do Prahy bude opět z USA.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2019

Příspěvek od Nemec »

Měla by končit další linka: SXB od 8.dubna nelze kupovat

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2019

Příspěvek od Lkprak »

Nemec píše:Měla by končit další linka: SXB od 8.dubna nelze kupovat


Když před lety tahle linka začínala, tak ČSA uváděly, že na provoz téhle linky vyhrály výběrové řízení snad města Štrasburk (nebo nějakého stupně místní samosprávy), kteří chtěli podpořit význam místního letiště a byly ochotny provoz určitých linek dotovat. Docela by mně zajímalo, jestli ty dotace pak pokračovaly (a eventuálně pokračují dodnes), protože v době, kdy jsem "do toho viděl", byl LF této linky naprosto mizivý.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2019

Příspěvek od HighFlyer »

Nemec píše:Měla by končit další linka: SXB od 8.dubna nelze kupovat

Prozatim to leta AT4 mezi ranni a vecerni rotaci PRG-BWE-PRG pro Skodovku. Mezi nimi se masina nepretahuje od terminalu Jih, takze s cestujicimi PRG-SXB jede autobus pres cele letiste od gejtu na T2 az na terminal Jih. Cestujici neznali pomeru si uz vybiraji, kterym soukromym tryskacem poleti, kdyz ejhle, objevi se mezi nimi játro:)

BTW, toto je posledni AT4 u CSA a ma jit velmi brzy pryc. Jsem zvedav, zda pro Skodovku bude potom linku PRG-BWE-PRG letat AT7, nevi nekdo?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3152
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2019

Příspěvek od Fabo »

HighFlyer píše:
Nemec píše:Měla by končit další linka: SXB od 8.dubna nelze kupovat

Prozatim to leta AT4 mezi ranni a vecerni rotaci PRG-BWE-PRG pro Skodovku. Mezi nimi se masina nepretahuje od terminalu Jih, takze s cestujicimi PRG-SXB jede autobus pres cele letiste od gejtu na T2 az na terminal Jih. Cestujici neznali pomeru si uz vybiraji, kterym soukromym tryskacem poleti, kdyz ejhle, objevi se mezi nimi játro:)

BTW, toto je posledni AT4 u CSA a ma jit velmi brzy pryc. Jsem zvedav, zda pro Skodovku bude potom linku PRG-BWE-PRG letat AT7, nevi nekdo?

Mam dojem, ze se resilo, ze OK s BWE skonci.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2019

Příspěvek od Nemec »

Lkprak píše:
Nemec píše:Měla by končit další linka: SXB od 8.dubna nelze kupovat


Když před lety tahle linka začínala, tak ČSA uváděly, že na provoz téhle linky vyhrály výběrové řízení snad města Štrasburk (nebo nějakého stupně místní samosprávy), kteří chtěli podpořit význam místního letiště a byly ochotny provoz určitých linek dotovat. Docela by mně zajímalo, jestli ty dotace pak pokračovaly (a eventuálně pokračují dodnes), protože v době, kdy jsem "do toho viděl", byl LF této linky naprosto mizivý.

Poslední dva roky záleželo, co bylo za den, občas letělo pár lidí (zažil jsem 4 a 9), občas bylo skoro plno, létali hlavně francouzi, jen dvakrát jsem zažil, že bylo úplně plno, to bylo vždy v okolí Velikonoc.... V průměru bych řekl, že LF mohl být okolo 50%, víc ne.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2019

Příspěvek od Lkprak »

Nemec píše:
Lkprak píše:
Nemec píše:Měla by končit další linka: SXB od 8.dubna nelze kupovat


Když před lety tahle linka začínala, tak ČSA uváděly, že na provoz téhle linky vyhrály výběrové řízení snad města Štrasburk (nebo nějakého stupně místní samosprávy), kteří chtěli podpořit význam místního letiště a byly ochotny provoz určitých linek dotovat. Docela by mně zajímalo, jestli ty dotace pak pokračovaly (a eventuálně pokračují dodnes), protože v době, kdy jsem "do toho viděl", byl LF této linky naprosto mizivý.

Poslední dva roky záleželo, co bylo za den, občas letělo pár lidí (zažil jsem 4 a 9), občas bylo skoro plno, létali hlavně francouzi, jen dvakrát jsem zažil, že bylo úplně plno, to bylo vždy v okolí Velikonoc.... V průměru bych řekl, že LF mohl být okolo 50%, víc ne.


Díky za info. A jinak podle webu zdopravy.cz dotace z francouzské strany opravdu pokračovaly až do dnešních dnů a jejich ukončení je i důvodem konce této linky. Viz.:
https://zdopravy.cz/csa-rusi-linku-do-s ... nci-22460/

Kalic01
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 08. 04. 2008, 00:09
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2019

Příspěvek od Kalic01 »

Na Wikipedii je u Smartwings uvedena Bratislava od 10/05/19. Asi chyba co?

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2019

Příspěvek od HonzaLB »

Kalic01 píše:Na Wikipedii je u Smartwings uvedena Bratislava od 10/05/19. Asi chyba co?

v rezervačním systému SW skutečně spojení Praha - Bratislava je. s velmi atraktivní cenou a délkou letu:-)

Kalic01
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 08. 04. 2008, 00:09
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2019

Příspěvek od Kalic01 »

HonzaLB píše:
Kalic01 píše:Na Wikipedii je u Smartwings uvedena Bratislava od 10/05/19. Asi chyba co?

v rezervačním systému SW skutečně spojení Praha - Bratislava je. s velmi atraktivní cenou a délkou letu:-)


Zajimava kombinace, do Bratislavy pres Rhodos a zpatky pres Antalyi za 16 tisic :)


Odpovědět