Slusny fuck-up bagazniku Menzies

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvek od mandrinka »

martineek píše:Kdo handluje Qatar? Já před cca měsícem jsem byl za cca 20minut z letadla u auta i 2 kufry. Letěl jsem sice v C, ale občas se mi i zde stávalo, že priority nic neznamená.. představa letět s dětmi na dovolenou a vědět, že nase kufry krouží na pásu, zatím co my právě v 11km letíme nad Německem, není úplně uspokojivá... :(

Qatar handluje Menzies. Osobní zkušenost.


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvek od bugr »

Nedělejte z toho pravidlo, stane se, lidskej faktor :mrgreen:

Co si pamatuju tak se to letos stalo jednou, že zůstaly dva vozejky na vedlejší stojánce a letadlo bylo fuč. :))

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvek od mattsun »

bugr píše:Nedělejte z toho pravidlo, stane se, lidskej faktor :mrgreen:

Co si pamatuju tak se to letos stalo jednou, že zůstaly dva vozejky na vedlejší stojánce a letadlo bylo fuč. :))


Tak ako kazdy chape ze sme ludia a chyby sa stavaju, len poslednu dobu sa mi zda ze ked idem na letisko, tak ihned akonahle vojdem do odletovej haly, ocitam sa v inej dimenzii ohladom poskytovania sluzieb. Akoze to co sa deje poslednu dobu na letiskach a v leteckych spolocnostiach je snad vsetko mozne, len nie ani len stipka prozakaznickeho servisu...proste odvezieme vas z bodu A do bodu B a budte radi ze ste radi. Ked sa nieco pokazi, tak sa vsetci tvaria ze ved a co?

Moja posledna skusenost s prazskym letiskom bola taka ze aj ked som letel s EK v biznis, tak moj kufor s bicyklom doniesli na "nadrozmerne" vyse pol hodinu potom ako som tam cakal ( co tam po nejakom stitku priority )...myslim ze vtedy uz boli vsetci pasazieri z daneho lietadla so svojou batozinou prec z letiska. Teda pardon, este jeden cestujuci tam so mnou cakal a cakal...nejaka mamicka s cca 2,5r dcerkou ktora tam cakala na kociar...no comment

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvek od marthym »

A bude hůř...

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvek od JiS_Progressus »

bugr píše:Nedělejte z toho pravidlo, stane se, lidskej faktor :mrgreen:

Co si pamatuju tak se to letos stalo jednou, že zůstaly dva vozejky na vedlejší stojánce a letadlo bylo fuč. :))


Ty v tom ******* děláš, tak sám dobře víš, jaký materiál tam nabírají, jakým způsobem tam lidi cvičí, jakým způsobem je tam řídí ...
Takže ano, lidský faktor od hlavy až k patě, napadá mě tam jeden mladý manažer, který to bere za správný konec, ale bohužel, je na to zatím sám.

Bohužel, s tím, že mají smlouvy s aerolinkama takové jaké mají, není moc šance, že by se to zlepšilo. Naopak ...


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvek od bugr »

Tak fungování MA je kapitola sama o sobě. Ty co to řídí jsou manažeři východního typu, urvat co nejvíc to jde, srazit náklady na úkor kvality služeb. i když je otázka jestli by kvalitu někdo u nás ocenil. Ono to možná začíná u leteckých společností, které snižují náklady a nechtěj si tu kvalitu zaplatit.

Jen co se týká těch zpoždění ono to ne vždy je to chyba handlingu. Konkrétně ten ta WAW pokud to letí Embrarer tak bývá vzadu kargo a pošta, to se musí nejdřív vyložit a pak teprve kufry. Takže ty můžou jít ven klidně 15 minut po zastavení letadla.

Pak je problém kapacita zázemí na Ruzyni. Kdo byl někdy v třídírně ví jak to vypadá ve špičce u karuselů. Tam můžete třeba stát 30 minut ve frontě protože vyhazuje kufry někdo před Váma.

V exponovaných časech Vám sedne klidně deset letadel během půl hodiny a pak to je mazec. Zvlášť pokud jsou dva pásy většinou vyhrazený pro CAH a pak to všechno musíte vyházet na ty dva zbývající. A když je každý letadlo plný tak to moc urychlit nejde..

No a samozřejmě se dost často stane, že letadlo sedne, rampák ho zašpalkuje, lidi vystoupí ale není kdo by vykládal :-) Protože nesedaj podle leťáku al ejak se jim zachce. Lidi se radujou jak jsou brzo na zemi ale parta co to má vykládat většinou dělá ještě něco jinýho..

Ale to jsem zažil i v NUE, čekali jsme v chodbě 25 minut než někdo přijel s pásem, ostatní cesťáci stáli jak trubky u karuselu :)

Ohledně těch odletových kufrů čert ví, třeba nějaká skupina co neodletěla a vyházeli to správně na 21? To chce vždycky vědět konkrétně kde ty kufry vyjely a proč.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvek od Night fly »

bugr píše:Jen co se týká těch zpoždění ono to ne vždy je to chyba handlingu. Konkrétně ten ta WAW pokud to letí Embrarer tak bývá vzadu kargo a pošta, to se musí nejdřív vyložit a pak teprve kufry. Takže ty můžou jít ven klidně 15 minut po zastavení letadla.


Letela Dasena. Kufry se vykladaly uz ve chvili, kdy jeste cekali pax v busu na odjezd od letadla.

bugr píše:Ohledně těch odletových kufrů čert ví, třeba nějaká skupina co neodletěla a vyházeli to správně na 21? To chce vždycky vědět konkrétně kde ty kufry vyjely a proč.


Jj, bylo to na 21.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvek od bugr »

dášena takže na padesátkách, njn, to je daleko :mrgreen:

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvek od bugr »

Tak jsem zažil "fungování" Menziesu na vlastní kůži.
Plánovaný přílet QS1115 z CFU v pátek v 23:30, přílet o víc hodinu zpožděný.
Z letadla jsme vystupovali jako jedni z posledních a koukal jsem už nakládali třetí vozejk takže parta na odbavení letadla byla na místě včas.
Bohužel jsem nikde neviděl vyhazovače kufrů na pás, na noc tam jsou dva nebo jeden a tak jsem čekal jak velký to bude průser.

Dorazili jsme volnou chůzí ke karuselům, akorát tam dojížděly kufry z předchozího CFU (původně měl teda letět po nás :-) ). Když si lidi kufry rozebrali rozhostilo se ticho, mezitím sedla PMI a pak další travelácké chartery. Půl hodiny stály pásy bez pohybů, u všech samozřejmě plno libí. Poté co už jsme čekali hodinu začal na "našem" pásu jezdit Kos, takže naše kufry evidentně zapomněli na stojánce.
Postupně vyházeli všechna letadla, lidi zmizeli a zůstalo tam jen osazenstvo letu QS1115. Samozřejmě tam proběhly emoce, já zkoušel volat na základnu Menzies ale nikdo to nebral.

ve 2:40 začly konečně jezdit kufry, ve 2:59 jsme sedali do 910..
Takže v součtu travela 1 hodina, Menzies 2 hodiny a my místo o půlnoci vyráželi z letiště ve tři ráno,vtipný bylo jak u všech letadel hlásili, že se výdej kufrů zpozdí kvůli technickým důvodům :)
Obrázek
Přílohy
QS1115.jpg

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvek od mandrinka »

Nechápu, že o tom pan Sůra, idnes nebo aspoň Blesk nenapíšou. Podle mě to za menší článek stojí.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvek od zdenda »

bugr píše:Tak jsem zažil "fungování" Menziesu na vlastní kůži.
Plánovaný přílet QS1115 z CFU v pátek v 23:30, přílet o víc hodinu zpožděný.
Z letadla jsme vystupovali jako jedni z posledních a koukal jsem už nakládali třetí vozejk takže parta na odbavení letadla byla na místě včas.
Bohužel jsem nikde neviděl vyhazovače kufrů na pás, na noc tam jsou dva nebo jeden a tak jsem čekal jak velký to bude průser.

Dorazili jsme volnou chůzí ke karuselům, akorát tam dojížděly kufry z předchozího CFU (původně měl teda letět po nás :-) ). Když si lidi kufry rozebrali rozhostilo se ticho, mezitím sedla PMI a pak další travelácké chartery. Půl hodiny stály pásy bez pohybů, u všech samozřejmě plno libí. Poté co už jsme čekali hodinu začal na "našem" pásu jezdit Kos, takže naše kufry evidentně zapomněli na stojánce.
Postupně vyházeli všechna letadla, lidi zmizeli a zůstalo tam jen osazenstvo letu QS1115. Samozřejmě tam proběhly emoce, já zkoušel volat na základnu Menzies ale nikdo to nebral.

ve 2:40 začly konečně jezdit kufry, ve 2:59 jsme sedali do 910..
Takže v součtu travela 1 hodina, Menzies 2 hodiny a my místo o půlnoci vyráželi z letiště ve tři ráno,vtipný bylo jak u všech letadel hlásili, že se výdej kufrů zpozdí kvůli technickým důvodům :)
Obrázek

Tak to dopada, pokud se cestuje s TVS a narazi se na neschopnost bagazniku:-(

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvek od dejavu »

Večer to bude asi špatný, ale 9.9. jsme před polednem přiletěli s QS1111 zhruba na čas a než jsem došel poklidnou chůzí ke karuselu, tak už tam kufry byly. Rychleji jsem to snad ještě nezažil. Ale měli jsme kliku, chytili jsme první slot, jezdilo jich jen pár.

PS: aniž bych na rozdíl od některých jiných účastníků fóra měl z QS orgasmus, jen co jejich letadlo uvidím na Flightradaru, tak musím konstatovat, že lety v pohodě, na čas. Sice místo nic moc a nový Max bych snad uvnitř ani nepoznal, tak zbytek zcela v pohodě. I potlesk byl :-)
Naposledy upravil(a) dejavu dne 17. 09. 2018, 13:54, celkem upraveno 1 x.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvek od bugr »

my teď letěli -800 s tím sky interiorem nebo jak se to jmenuje a za mě velká spokojenost. I letušky se chovali celkem normálně, problém byl až na Ruzyni.

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvek od JiS_Progressus »

bugr píše:Tak jsem zažil "fungování" Menziesu na vlastní kůži.
Plánovaný přílet QS1115 z CFU v pátek v 23:30, přílet o víc hodinu zpožděný.
Z letadla jsme vystupovali jako jedni z posledních a koukal jsem už nakládali třetí vozejk takže parta na odbavení letadla byla na místě včas.
Bohužel jsem nikde neviděl vyhazovače kufrů na pás, na noc tam jsou dva nebo jeden a tak jsem čekal jak velký to bude průser.

Dorazili jsme volnou chůzí ke karuselům, akorát tam dojížděly kufry z předchozího CFU (původně měl teda letět po nás :-) ). Když si lidi kufry rozebrali rozhostilo se ticho, mezitím sedla PMI a pak další travelácké chartery. Půl hodiny stály pásy bez pohybů, u všech samozřejmě plno libí. Poté co už jsme čekali hodinu začal na "našem" pásu jezdit Kos, takže naše kufry evidentně zapomněli na stojánce.
Postupně vyházeli všechna letadla, lidi zmizeli a zůstalo tam jen osazenstvo letu QS1115. Samozřejmě tam proběhly emoce, já zkoušel volat na základnu Menzies ale nikdo to nebral.

ve 2:40 začly konečně jezdit kufry, ve 2:59 jsme sedali do 910..
Takže v součtu travela 1 hodina, Menzies 2 hodiny a my místo o půlnoci vyráželi z letiště ve tři ráno,vtipný bylo jak u všech letadel hlásili, že se výdej kufrů zpozdí kvůli technickým důvodům :)
Obrázek


Menzies regrets to announce ... už to je známka toho, jak Letiště a Travela identifikují viníka i před širokou veřejností. Bohužel, široká veřejnost nějak toho Skota jako svého partnera nevnímá ...

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvek od bugr »

samozřejmě běžný cestující je naštvaný na letiště. Tam lidi napadali ochranku, člověka na reklamacích. A ty praví viníci zatím spali doma a zdálo se jim o ušetřených milionech.


Odpovědět