Slusny fuck-up bagazniku Menzies

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Status: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvekod MK » 25. 09. 2018, 14:21

JiS_Progressus píše:Když ještě TVS obsluhoval letištní handling, od okamžiku zastavení na bloku běžel čas na dodání kufrů, a řešila se doba vykládky do vozíků, řešila se doba dodání do třídírny a kdykoliv se to nedodrželo, nejen že byly postihy, ale lidem z RAC a RAS to bylo i osobně líto ... Bohužel, tyto časy už se asi nevrátí, protože dneska místo kritiky zodpovědných a hledání cest ke zlepšení jen obhajujeme ty, kteří ten systém ničí.

ono těch letů taky nebylo tolik, ale je pravda, že handling LP to docela hezky zvládal, nicméně v okamžiku, kdy se z letového řádu TVS vlivem nepravidelností stal jen shluk náhodných čísel, šla kvalita též dolu. Když TVS přebral Menzies, fungoval u MAG do té doby systém plánování služeb, který byl 100% navázaný na letový řád, aby byli zaměstnanci v provozu využiti co nejefektivněji, a s nepravidelnostmi se nepočítalo a když občas byly, tak se to nějak operativně vykrývalo. A trvalo asi 2 roky, než vedení firmy zjistilo, že TVS se takto plánovat nedá a holt se budou muset smířit s tím, že nastanou okamžiky, kdy bude všichni u letadel a pak nebudou 2 hodiny nic dělat. Nicméně se s tím stále vedení nechce smířit a tak prostě ta technika a lidi na to, aby obsloužili moment, když se celá flotila TVS slétne najednou na LKPR či je nějaká větši nepravidelnost, není dostupná.

Za těch 10 let, co jsem na LKPR, se mi nejvíce líbil LH/OS/LX team u ČSA. Odbavení těchto linek bylo jako "koncert", všechno krásně šlapalo, Po tom, co se ale ČSA Handling začal inspirovat u Menzies, šla podle mě ta kvalita dolů též...

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Status: Offline

Re: Slusny fuck-up bagazniku Menzies

Příspěvekod Lemon » 10. 10. 2018, 23:15

Aktualni poznatek k tematu... pred chvili jsem priletel KL1359 z AMS, kufr za dve minuty po prichodu k pasu 24, Czech Airlines Handling... zbytek pasu, kde handluje Menzies, vypada jako cekani na Godota, cekajicich lidi docela dost... co jsem zaregistroval, CDG, AMS, LPA - vsechno minimalne pul hodiny od stojanky, nektere vice...

Zpět na “Praha”