Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Odpovědět
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Příspěvek od Fabo »

marthym píše:Tak s tím Darmstadtem jsem se fakt pobavil... :D To dej za příklad spíš Poláky než tohle.

A doplnil bych, že AE je sice participována PID a dopravním podnikem, ale režie jde za ČD. Nebýt jich, tahle linka by nebyla.

Ostatně, její smysl mi - jako Pražákovi - uniká. Jasně, pokud jedete hodně brzy ráno nebo pozdě večer, ušetříte čas. Jindy vzhledem k pravidelným zácpám v Dejvicích (Blanka) a u magistrály fakt ne. Mnohem spolehlivější je a bude jízda metrem.

Poděkujte (poděkujme) politické garnituře od Béma po současnost...


Princip AE je hlavne v tom, ze si koupis listek na "vlak" na PRG a mas to v cene. Takze ze vzdalenejsich mist republiky je to levnejsi nez MHD, mimo jineho.
AE neni v PID, ackoli je provozovan, IIRC, dopravnim podnikem.


jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Příspěvek od jencik »

AE patrí pod PID, platí v ňom akurát zvláštny taríf podľa CD, čiže 60 u vodiča a 42 v pokladni. Dopravcom je DPP, jazdí pre CD ale organizáciu linky rieši ROPID.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Příspěvek od j.ree »

Aktuálně jsem v ae na lkpr.. to jsem si zase dal... Nenávidím lítat z Prahy už jen kvůli té dopravě. Ae plný po střechu, kufry se válí po zemi mezi nimi lidi... Každá zatáčka je utrpení... To je horší než důchodci v Kauflandu, kdy je mlíko za 7.90 ...

Fakt tragédie ...

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Příspěvek od michal4 »

Každý normální v Praze jezdí metrem a 119kou :lol: :mrgreen: Už jen kvůli tomu, jak často AE jezdí a jaká je na něj vždy vidět fronta na letišti.

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Příspěvek od zbozivulekral »

Airbus380 píše:No ano, dokážu si představit lepší/modernější městské autobusy (Solarisy či Mercedesy, to už je jedno, hlavně ne SORky), ale pořád budou nejvhodnější klasické městské autobusy, tzn. typicky cca půl na půl sedící vs. stojící. Už právě proto, aby pohodlně pobraly všechny cestující, protože mají samozřejmě větší kapacitu a rychlejší odbavení. O ekonomice a celkové vhodnosti do městského provozu už nemluvím vůbec. Ani dnes mi ale rozhodně nepřijde situace na AE jako mezinárodní ostuda, je to prostě linka MHD jako právě třeba v Berlíně.


On ten autobus nejede 10 minut, takže kdyby se tam nasadily vysokopodlažní autobusy v dálkovem provedení, byl by komfort přepravy nesrovnatelně vyšší. Kufry dolů a každej zadek by měl svou sedačku. Ale to by se u nás musela hledat cesta, jak koncákovi nabídnout nejlepší produkt a ne, jak to udělat co nejjednodušeji pro zadavetele. Jakej je rozdíl v ekonomice provozu? Osobně ho tam moc nevidím...


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Příspěvek od pepa007 »

Airbus380 píše:No ano, dokážu si představit lepší/modernější městské autobusy (Solarisy či Mercedesy, to už je jedno, hlavně ne SORky), ale pořád budou nejvhodnější klasické městské autobusy, tzn. typicky cca půl na půl sedící vs. stojící. Už právě proto, aby pohodlně pobraly všechny cestující, protože mají samozřejmě větší kapacitu a rychlejší odbavení. O ekonomice a celkové vhodnosti do městského provozu už nemluvím vůbec. Ani dnes mi ale rozhodně nepřijde situace na AE jako mezinárodní ostuda, je to prostě linka MHD jako právě třeba v Berlíně.


S tím bych si dovolil ostře nesouhlasit. Fakt jsem asi nikde na světě neviděl horší dopravu na letiště, když nepočítám maloměsta. A soudě z tváří cestujících v AE, oni zjevně taky ne.

Podle mě zásadní požadavky jsou:
– sednu si
- dojedu do centra bez přestupů
- nezmrznu/nezpotím se jako prase

Naopak následně míň důležitý jsou:
- doba jízdy
- cena

Samozřejmě netvrdím že všude na světě jsou ty požadavky dokonale splněny, a netvrdím že neexistuje část cestujících (businessmani, baťůžáři), kteří mají ty priority jinak. Ale jsem přesvědčenej, že pro drtivou většinu lidí platí že pokud sedím, nemrznu a nestresuju kde přestoupit, tak je mi relativně jedno, jestli cesta trvá 45 nebo 75 minut a jestli jízdenka stojí 5 nebo 15 eur – to prostě beru jako parametr danýho letiště, a fakt, se kterým toho nejde moc nadělat (někde je holt letiště blíž, někde dál).

Ale že si nesednu, kolikrát dokonce ani nestoupnu jinak než na cizí nohu, zpotím se jak prase, a ještě budu zmatkovat někde na veleslavíně nebo dejvické, to je pro mě naprosto neakceptovatelný, protože to je všechno řešitelný, jen musí být vůle.

Jo a jestli jízdenka patří do nějakýho Pid/Rapid a provozuje to ČD nebo DPP je každýmu víceméně u p****e – chtějí se primárně dostat z letiště do hotelu. Tramvajenka je sekundární požadavek.

Takže souhlasím s @zbozivulekral

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Příspěvek od marthym »

Jenže AE není linka určená pro dopravu na hotel, to už je chyba každého, že do toho autobusu vkročí. :crazy: :D

Btw. zajímalo by mě, jak se potom z magistrály k tomu hotelu couráš. Geniální. To si rozhodně 1. sedneš, 2. nezpotíš/nezmrzneš.

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Příspěvek od zbozivulekral »

marthym píše:Jenže AE není linka určená pro dopravu na hotel, to už je chyba každého, že do toho autobusu vkročí. :crazy: :D


Což ale nic nemění na bídné kvalitě produktu. ČD (alespoň na dálkových linkách - o situaci v regionech netuším vůbec nic) povstaly z popela a začaly se zabývat kvalitou poskytované služby. Ale bohužel jen té na železnici.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Příspěvek od jencik »

No práve, ak majú všetci do hotelov ísť 119, tak je problém v tom, že nástup narozdiel od BUD a TXL všetkými dverami a kufre nie je kam dať, k tomu cestujúci z Dediny či Sarky, ľudia presuvajuci sa po letisku atď. Na AE by zase trebalo bus, vodičov a vyriešiť kapacitu odstavných plôch. Takže pokiaľ nebude vlak, ktorý ľudí vyhodí na Hradcanskej a hlavnim nádraží, tak bude stále niekde problém. Snáď jedine presmerovať ľudí na linku 100, ale tá má zase interval dosť dlhý.
Namatkovo mi hneď napadlo LAX čo sa týka dopravy, HKG pokiaľ nejdeš airport expressom tiež nie je úplne handy

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Příspěvek od jencik »

No neviem čím sa zaoberajú CD, ale za tie openspace vozne so 4 oproti sebe na medzinárodných vlakoch by som ich kopal do zadku. Napokon to kritizoval aj cocik vo svojom poslednom tripe.
K tej ceste do hotelu, doke vedú schody a výťah, takže len zbehnes do budovy hlavniho nádraží a podľa smeru pokracujes. Ono aj keď vystupis z metra ešte do hotela musíš dôjsť. Kto nechce, objedná si odvoz rovno k hotelu.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Příspěvek od pepa007 »

marthym píše:Jenže AE není linka určená pro dopravu na hotel, to už je chyba každého, že do toho autobusu vkročí. :crazy: :D


a to ti řekl kdo? když přiletí cizinec a vidí nápisy Airport Express, tak to asi pokládá za hlavní dopravní obsluhu letiště, nemyslíš? Rozhodně to není jeho chyba že do toho autobusu vkročí... Ale každopádně chyba to je, protože to je past :D

marthym píše:Btw. zajímalo by mě, jak se potom z magistrály k tomu hotelu couráš. Geniální. To si rozhodně 1. sedneš, 2. nezpotíš/nezmrzneš.


Na hlavák to jede proto, že to je hlavní dopravní uzel s návazností na další spoje po republice i na MHD. Ale já osobně si nemyslím že by to měla být jediná zastávka AE, právě proto co píšeš – podle mě by mohl a měl zajíždět třeba na Václavák nebo na Náměstí Republiky.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Příspěvek od MarcosFT »

Václavák a Hlavas - no příjde mi to jako prašť a uhoď, ale je fakt, že mi nevadí 10 minut chůze nebo 15 minut pomalejší.

Souhlasím s tím, že 119 je naprosto vyhovující. Klientala chtějící luxus nebo pohodlnost sedne do taxi nebo uberu. Spousta turistů má vícedenní jízdenky a berou jako obrovskou výhodu to, že cesta na letiště je v ceně, protože po nich nikdo nechce dalších 10€ jako všude jinde ve světě. Jako necajzlovi se mi líbí, že když přijedu ze štatlu, nemusím čekat na AE a sednu do prvního metra a jedu (sms jízdenku kupuju než vlak zastaví, takže žádné zdržení). A taky skončím na Veleslavíně, na okraji Prahy, kde už žádná zácpa nehrozí a na letiště to mám kousek a v busu jsem rychle, protože jezdí téměř pořád. Souhlasím, že přestup - hlavně na Muzeu - je otrava, ale tak nějak jsem si na to už zvykl.

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Příspěvek od zbozivulekral »


zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Příspěvek od zbozivulekral »

Přijde mi, že jsme tu začali trochu míchat jabka s hruškama. Původní post směřoval na adresu Airport Expressu, od kterého už tak nějak dle názvu (alesopň já osobně) očekávám něco víc, než obyčejný autobus mhd. Něco naprosto odlišného pak je 119 + metro, kde platí klasické jízdenky a pro pražáky a batůžkáře to je ideálka.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Doprava na letiště – inspirace pro Prahu?

Příspěvek od marthym »

pepa007 píše:když přiletí cizinec a vidí nápisy Airport Express, tak to asi pokládá za hlavní dopravní obsluhu letiště, nemyslíš? Rozhodně to není jeho chyba že do toho autobusu vkročí... Ale každopádně chyba to je, protože to je past :D


Já teda, když někam jedu, si zjistím, jak se dostat z letiště do hotelu. A pokud to někdo nedělá, jsou tam v Praze pro jeho komfort informační kiosky. Pokud se i pak rozhodne pro AE, prosím. Ale pak je to fakt jeho chyba a basta.


Odpovědět