Priority boarding pro Elite?

Odpovědět
mvs
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 21. 07. 2019, 11:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Priority boarding pro Elite?

Příspěvek od mvs »

Ahoj,
nikdy jsem to nějak nevnímal a chodil minutu před last callem, ale teď jsem se stal ST Elite a ti by měli mít priority boarding. Děje se to na PRG, nebo se zavolají SkyPriority a potom plebs? Místo nad sedadlem v binech zní lákavě.


bilbo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 183
Registrován: 31. 08. 2017, 17:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, VIE, STR
Stav: Offline

Re: Priority boarding pro Elite?

Příspěvek od bilbo »

mvs píše:Ahoj,
nikdy jsem to nějak nevnímal a chodil minutu před last callem, ale teď jsem se stal ST Elite a ti by měli mít priority boarding. Děje se to na PRG, nebo se zavolají SkyPriority a potom plebs? Místo nad sedadlem v binech zní lákavě.

Ahoj, ST Elite = Skypriority, takže máš prioritní nástup.

mvs
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 21. 07. 2019, 11:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Priority boarding pro Elite?

Příspěvek od mvs »

ST Elite právě, aspoň podle webu KL a SkyTeamu, nemá SkyPriority, má jen nějaký horší priority boarding. SkyPriority má až Elite Plus.

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Priority boarding pro Elite?

Příspěvek od Lemon »

Mám tušení, že v PRG jsou podobné bannery jako je tento - tedy že do SkyPriority spadá jak na check-inu tak i na gatu i stříbrná karta. Nicméně pokud SkyPriority není na boarding passu, tak už se třeba nedá projít FastTrackem na T2 v PRG a stejný zádrhel může nastat na gatu v závislosti na aktivitě personálu (odhaduji).

Moje zkušenosti v PRG jsou od stříbrné až po platinovou DL - prioritní odbavení vždy; FastTrack pouze pokud je na boarding passu (pokud ne, tak se na T2 hned za turniketem dá drze přejít do FastTrack lajny). A u prioritního boardingu si nevybavuju, že by mne někdo poslal na konec fronty i když jsem neměl SkyPriority na boarding passu. Většinou si stejně na přískok do AMS beru sedadlo do uličky, takže mne prioritní nástup příliš nevzrušuje... když místo v binu je, tak ho využiju - když místo není, dám batoh pod nohy. S kabinovým kufrem většinou necestuji, takže je mi zcela jedno kdy nastoupím... (o pre-departure beverage stejně v PRG člověk nepřijde).

(a to už je jen o osobních preferencích, ale se stříbrnou bych ostatní spolucestující plebejcema nenazýval... :D já si třeba jako plebejec připadám s lowly platinovou na US letech s Deltou, kde je to samý diamant... :wink:)
1.jpg
1.jpg (589.12 KiB) Zobrazeno 3568 x

mvs
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 21. 07. 2019, 11:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Priority boarding pro Elite?

Příspěvek od mvs »

Ten plebs jsem vztahoval i na sebe (SkyPriority právě nejsem, to je jádro problému!). Když už bych se měl nějak hodnotit, tak jsem teďka trochu lepší plebs. :D

Ale díky za info, budu se teda drze cpát i tam, kde mě jakože nechtějí, a třeba to vyjde.


Odpovědět