Sníh

Odpovědět
carlsson
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12. 03. 2006, 15:04
Stav: Offline

Sníh

Příspěvek od carlsson »

Zdravim, chtěl bych se zeptat, jak se postupuje kdy je např. dnes letiště zavřený, co všichni ti cestující? Zítra letím do Amsterdamu, co když bude náš let zrušen jako dnes většina letů?


kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

Doufám, že zítra už to budou zvládat normálně.
Já jsem měl dneska letět do TLL, když jsem odjížděl na letiště, tak na internetu bylo furt napsáno Odbavení, ale ATIS už hlásil zavřeno do 1800Z. Přijel jsem na letiště, tam bylo Delayed, u přepážky ČSA chumel lidí a občas někdo vylezl vysvětlit situaci (celkově mi ale přišlo, že na to prostě nebyli připravení...). Volal jsem kolegyni, ta se dívala na internet a tam už bylo Zrušeno, v hale stále Delayed. Pak oznámili, že další informace o letech ČSA budou v 15:00, chvilku potom se u TLL objevilo Cancelled.
Vzhledem k tomu, že u přepážky ČSA byl stále stejný chumel a stále nikdo, tak jsem zavolal na callcentrum, přebookoval si to na zítra a jel domů.
Ale kalamita to je fakt slušná, a to nejen na Prahu :) To co se dělo na okruhu (za odbočkou na Terminál Jih byla bouračka, takže všechny auta od Prahy k ní přijely, otočily se a v protisměru odstavným pruhem jely zpátky) a na letišti (pokud jsem situaci pochopil dobře, tak se tam dalo dostat jenom právě kolem Jihu), to byla síla. No nic, jdu odhazovat chodník :)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

No k zamysleni predevsim je, ze krome tiskovych zprav a ATISu nebyla nikde o uzavreni letiste ani zminka, tim mam na mysli zejmena letistni web www.prg.aero.

jirkapilot
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 28. 01. 2003, 10:16
Stav: Offline

Příspěvek od jirkapilot »

...statni firma....

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

Night fly píše:No k zamysleni predevsim je, ze krome tiskovych zprav a ATISu nebyla nikde o uzavreni letiste ani zminka, tim mam na mysli zejmena letistni web www.prg.aero.


Asi by to měli napsat, ale na druhou stranu, kdokoliv ráno vyšel ven a pak se ještě podíval na web, kde bylo jedno "zrušeno" za druhým, tak asi pochopil. :wink: Zajímalo by mě, jak v těchto případech vůči cestujícím postupují low cost dopravci...


kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

American píše:Asi by to měli napsat, ale na druhou stranu, kdokoliv ráno vyšel ven a pak se ještě podíval na web, kde bylo jedno "zrušeno" za druhým, tak asi pochopil. :wink:

Pochopil, ale jistý si nebyl - když jsem si volal taxi na letiště, tak ještě ATIS hlásil uzavřeno do 12:00 a u letů po 11 hodině bylo uvedeno Odbavení. Ven jsem nevyšel, to byla asi ta chyba :D A to, že se na úklid sněhu rezignovalo jsem se dozvěděl taky až od zaměstnankyně ČSA na letišti. Z diskuzí na neleteckých serverech taky vyplývá, že si lidi moc nedokážou představit, co úklid sněhu na letišti obnáší.
Jinak ještě musím pochválit nejmenovanou taxislužbu začínající na tři stejné písmena - před tím, než mi poslali taxíka, mi zavolali zpátky, jestli chci skutečně na letiště jet, když je uzavřené...
Edit: ten papír s rukou napsaným číslem na callcentrum ČSA nalepený zevnitř na sklo přepážek ČSA co byl vidět ve zprávách ČT tak trošku sumarizoval situaci.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Low cost zrusi let a nabidne moznost prebukovani na nejblizsi volny let nebo vraceni penez za letenku. V poho jsou ti co maji pojisteni, vetsinou koupi letenku klasickou spolecnosti a pak maji narok na nejake to pojistne. Mist na nejblizsi lety jsou desitky a lidi casto mnohem vic takze je normalni ze je predelavaji na lety za tyden...pro anglany co tady byli na vikend je to docela problem. Ale jinak dnes to byl extrem ktery nastane vetsinou 1-2 krat za sezonu. Tahle zima je ale uplne nejvetsi extrem.

Timhle chci pozdravit vsechny lidi co pracuji na TKT oddelenich let. spolecnosti, ten zahul co maji je fakt husty. 12 hodin zavrene letiste a k tomu v nedeli, to je hnus.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Kober: na to se neda pripravit, kdyz je zruseno cca 50-100 letu tak je to chaos no a CSL je statni podnik, to hraje taky roli :)

kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

dider píše:Kober: na to se neda pripravit, kdyz je zruseno cca 50-100 letu tak je to chaos no a CSL je statni podnik, to hraje taky roli :)

Co já vím, tak letiště zavřelo ve čtyři a v jedenáct tam ten papír s číslem na callcentrum ještě nebyl a všechny přepážky ČSA byly zavřené s tím, že když se hodně tlouklo na dveře, tak teda někdo přišel a vysvětlil situaci. Já jsem poměrně adaptivní a zvyklý při cestování na horší věci a vyřešil jsem to, ale moji matku bych tam vidět nechtěl.

jirkapilot
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 28. 01. 2003, 10:16
Stav: Offline

Příspěvek od jirkapilot »

Uplne by stacilo, kdyby spolecnost Letiste Praha s.p. byla schopna dat na sve webove stranky oznameni ve stylu "Vazeni cestujici, omlouvame se Vam, z duvodu mimoradne nadilky snehu je letiste od ...do....uzavrene. Budeme Vas nadale informovat o vyvoji...."

Spousta lidi opravdu nesleduje co je napsano za poznamky u on-line priletech/odletech a dle vysky snehu pred svym prahem take nedokazu rict, jestli se lita ci ne.

Alespon, ze zpravodajske servery si situaci o uzavreni letiste "zjistily" z jinych zdroju, jako napr.od mluvciho RLP. Vtipne je, ze RLP nema nic do cineni s uzavrenim/neuzavrenim prazskeho letiste.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

kober:nevim nebyl sem tam, asi tak kdo to zna tak oka, ale jinak je to chaos.Jinak stranky letiste Praha su docela pruser vseobecne.tam nejsou casto ani nektery spolecnosti. A jejich informace taky nic moc, minule byli prekvapeni ze z Prahy se lita do Fridrichshafenu :idea: ,fakt to nevedeli. A pak jsem zjistil ze je dokonce hendlujou...

kormidylko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 20. 07. 2005, 04:49
Stav: Offline

Příspěvek od kormidylko »

Kalamita na letisti asi musela byt strasna, alespon dle jednoho nejmenovaneho serveru no**nky.cz. Titulek: "Na letišti je špatná viditelnost, sněží a fouká silný vítr " O tri radky nize: " V poledne foukal na letišti vítr o rychlosti 19 km v hodině. " prinejmensim usmevne...

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

Ja jsem dneska rano letel v 7:00 PRG-AMS-SVG s OK/KL.

Let z PRG mel zpozdeni, letadlo narvane, ani jedno mistecko nebylo volne. Asi tam bylo hodne lidi co meli zrusene lety ze vcerejska. V AMS me a mym kolegum to uletelo, tak jsme cekaly na dalsi let do SVG ve 14:05. CSA nam vsem vyplatilo 10 Euro na jidlo, plus tel. kartu a slevu na jakykoliv dalsi let na v hodnote 50 Euro. Taky jsem byl upgradovan do Businessu na letu do SVG s KL.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Tak opet mame zavrene letiste. Kvuli snehu a vetru.
Vypada to, ze prakticky na cely den (zatim do 16.00). Kdyz napadne 15 cm snehu v lednu pres noc a je to predpovidane 2 dny dopredu, mi neprijde zas tak extremni situace.
Nevim sice jak moc ve Vidni snezi, ale v kazdem pripade tam snezi taky a lita se celkem normalne. Jak to delaji? Vyhrivane drahy? Zasnezky proti vetru? Pocita se s necim takovym na projektovane 24L? Nerejpu, jen se ptam.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Co to je ATIS?


Odpovědět