PRG - otázky a odpovědi

Odpovědět
briketa
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 115
Registrován: 18. 09. 2006, 10:14
Bydliště: Milevsko
Stav: Offline

Příspěvek od briketa »



kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »


Super. Ačkoliv jsem věděl, že se ptáci pro plašení ptáků používají, tak jsem si myslel, že se řídí nějak sami - že je musí nejdřív rozvézt autem mě nenapadlo :)

letajicismoula
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 15. 03. 2003, 19:48
Stav: Offline

Příspěvek od letajicismoula »



Při aktuálním výletu na Luton jsem viděl, že tam se plaší i pomocí vystřelování světlic - děje se tak i v Praze? A co plašení střelbou? Slepými... :-D

Ali2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 15. 01. 2005, 10:55
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Ali2 »

letajicismoula píše:


Při aktuálním výletu na Luton jsem viděl, že tam se plaší i pomocí vystřelování světlic - děje se tak i v Praze? A co plašení střelbou? Slepými... :-D

Videl jsem to osobne tento rok na jare, kdyz vrcholili polni prace v okoli letiste a ptaku tam tak bylo pozehnane.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Minuly tyden jsem odletal s poloprazdnou B735 ze stojanky tusim 21 C9 (posledni v prstu C smerem k B).
Po odstaveni nastupniho mostu bylo slyset dovnitr letadla mohutne zaturovani pushbacku (s oji), ktere se asi trikrat opakovalo, letadlo se moc nehnulo, pak nas popotahl asi o metr a pul dopredu a s rozjezdem preskocil vymackane doliky ve kterych jsme stali.
Jak je to s hlavnim podvozkem u B735 a B734 Predppokladam, ze B734 bude mit podvozek dal od baraku a budou tam diry jeste vetsi, protoze je tezsi.

Takze to vypada, ze stojanky se na jare budou rok po otevreni predelavat i na druhe strane :-(.
To jsou takhle kvalitni povrchy vsech stojanek a nebo jen nektere?


BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

OR píše:
Takze to vypada, ze stojanky se na jare budou rok po otevreni predelavat i na druhe strane :-(.
To jsou takhle kvalitni povrchy vsech stojanek a nebo jen nektere?


Tak kvalitní jsou stojánky jen na C, nejhůř na tom byly 21 a 22A, tam opravdu nešly vytlačovat letadla. 22-23 celé předělávají, na 21 vyřízli obdélníčky cca 1x1.5m a vylili betonem. Na ostatních stojánkách na C jsou zatím prohlubně jen pod koly mostů. :lol:

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

BB píše:
OR píše:
Takze to vypada, ze stojanky se na jare budou rok po otevreni predelavat i na druhe strane :-(.
To jsou takhle kvalitni povrchy vsech stojanek a nebo jen nektere?


Tak kvalitní jsou stojánky jen na C, nejhůř na tom byly 21 a 22A, tam opravdu nešly vytlačovat letadla. 22-23 celé předělávají, na 21 vyřízli obdélníčky cca 1x1.5m a vylili betonem. Na ostatních stojánkách na C jsou zatím prohlubně jen pod koly mostů. :lol:


Aha,takze na te 21 nejde vytlacovat ani po oprave? :( ....

Nebo ji opravili jenom pro B734 a MD82 a opravy obdelnicku pod B735 bude zase za rok?

Ale abych jenom nekritizoval, zda se mi ze aspon pribylo otevrenych rentgenu.

kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Na draka...

Příspěvek od kober »

Tak a mám pro vás další zapeklitost :) Vysvětlete mi prosím, proč si na letišti pouští osádka žlutého automobilu s majáčky draka?
Obrázek
Tato svérázná oslava podzimu probíhala včera odpoledne poblíž radarových stanic, resp. takových aspoň 30 metrů nad, a určitě měla nějaký hlubší smysl...

kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Kopec 2

Příspěvek od kober »

Vracím se ještě k úplnému začátku tohoto threadu. Náš slavný kopec má bratra, počítám, že to souvisí se silničním tunelem, nad kterým možná někdy bude paralelní VPD :) Spottersky asi nezajímavý, terénní motorkáři si ho ale náramně užívají...
Obrázek
Foceno zhruba od meteostanice, nový kopec nalevo, starý dobrý napravo.

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

Názor jednoho cestujícího na přestup v Praze z www.airlinequality.com:

Prague Airport by Garik Valerivich
17 December 2006

Had the misfortune to transit here last week on the way to Odessa from Heathrow. Only one transit check in desk, 4 computers but only two staff for a queue of 50. Then to the boarding gate where to my surprise you have to pass through more security scans. No organzied queue , everyone bottle necking into one gate. There were 4 scanners but only two in use and staff just milling about. The staff that were actually working were enjoying every minute of making the process as slow as possible then the cheeky woman had the nerve to tell me to hurry up when I was emptying my pockets! At least 14 people missed their connecting flights. Staff rude, miserable and petty. If your'e going to Prague you have no choice but to come here but if you are transiting, find another route and avoid this hellhole.

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

Prague Airport by Mark Hatton

5 October 2006

Good, well maintained airport here. Facilities are very good, and the airport is clean. Checking in to come back home and boarding the aircraft is very smooth and done efficiently by the staff. Cant complain, been to some bad airports but this isn't one of those.




Ona to je prostě věc názoru.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Jenze ten druhy prispevek je z 5. rijna, cili pred zavedenim zprisnenych kontrol. Ve spickach kontroly na Ruzyni opravdu nejsou nic moc.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Jenze ten druhy prispevek je z 5. rijna, cili pred zavedenim zprisnenych kontrol. Ve spickach kontroly na Ruzyni opravdu nejsou nic moc.

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

OR píše:Jenze ten druhy prispevek je z 5. rijna, cili pred zavedenim zprisnenych kontrol. Ve spickach kontroly na Ruzyni opravdu nejsou nic moc.

Jo, to mi nedošlo.

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

Jenže lidé rádi pomlouvají, to je přirozená věc. A když jeden napíše, že je to hezky udržované letiště a z pozitvního příspěvku vyplývá, že nejspíše onen cestující cestoval pouze do Prahy a nepřestupoval, čili neměl jinou možnost, tak je to pozitivní plus.

Když ale někdo popíše situaci při přestupu, jak z hororu, i když se samozřejmě může jednat o částečně subjektivní názor ovlivněn jinými faktory, které se netýkají letiště, tak už si člověk často může vybrat jiné letiště pro přestup. A myslím, že lidé, kteří často cestují letadlem, ale s některými letišti na přestup třeba nemají zkušenosti, tak se rádi podívají na takovéto stránky a zjišťují právě informace o Praze jako přestupním místě a ne o Praze jako cílové destinaci.


Odpovědět