Vodochody

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Na LKPR je kapacitni problem s drahou a ne s Terminalem, ten ted momentalne bohate staci a stacit bude. Ted tipuji ale myslim ze pocet pohybu se tenhle rok odhaduje na 170k, coz je hodne a v spickach uz v Praze neni misto. Jinak ta kapacita drahy by teoreticky mohla byt kolem 300k pohybu. Jenomze letiste ma nejvetsi sanci se rozvijet prave v spickach. No a jednoznacne trosku trpi absenci dalkovek. Resp. mohlo by jich byt vic.
Jinak kdyby byli Vodochody jednou uspesny projekt a letani tam by bylo mnohem levnejsi tak by to odsalo temer vsechnu LCC trafic. Ale nemyslim si ze to dopadne ve prospech Vodochod. Podle mne to neni moc realny. To spis Praha East(Pardubice) :)


American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

A víte někdo, jak to tedy opravdu je s tou paralelní dráhou? Slyšel jsem tady, že ještě není zcela připravena projektová dokumentace, což bude travat právě do toho roku 2009, ale z důvěryhodných zdrojů jsem se dozvěděl, že to je blbost.

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od PavelD »

Na LKPR je kapacitni problem s drahou a ne s Terminalem, ten ted momentalne bohate staci a stacit bude. Ted tipuji ale myslim ze pocet pohybu se tenhle rok odhaduje na 170k, coz je hodne a v spickach uz v Praze neni misto. Jinak ta kapacita drahy by teoreticky mohla byt kolem 300k pohybu. Jenomze letiste ma nejvetsi sanci se rozvijet prave v spickach.


Tak to je. V pátek okolo 17. hodiny jsem předváděl éra svojí dceři a na pojížděčce čekaly tři ATRka na start na 24. Jako správný magor jsem se podíval na hodinky, jak dlouho tam budou bzučet, a cca po 10 minutách odletěla první, bohužel odletu dalších dvou jsem se nedočkal, protože jsme se museli jít podívat na MILKA krávu umístěnou v T2. Pokud ta poslední ATR v řadě pálila palivo " jenom " 15 minut, považuji to za optimistický odhad. :cry:

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od m@rtin »

American:
Nechci tu jmenovat a ani nemůžu. Stavět se prý nestihne dříve jak za 36 měsíců. Nechci se tu rozepisovat sáhodlouze, co je ještě třeba dodělat a poupravit. Ale jen posouzení vlivu na životní prostředí bude trvat pěkně dlouho. V současné chvíli probíhají velmi krutá jednání mezi majetli budov a zahrádek na Padesátníku. Kde je více jak 50% domů nezkolaudovaných. Dovedu si představit, co budou dělat Nebušice těsně před zahájením prací. Pokud bych se tu rozepisoval více a už vůbec, odkud informace mám, mohlo by mě to stát místo.

cafin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 04. 03. 2005, 19:35
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Příspěvek od cafin »

m@rtin píše:American:
Nechci tu jmenovat a ani nemůžu. Stavět se prý nestihne dříve jak za 36 měsíců. Nechci se tu rozepisovat sáhodlouze, co je ještě třeba dodělat a poupravit. Ale jen posouzení vlivu na životní prostředí bude trvat pěkně dlouho. V současné chvíli probíhají velmi krutá jednání mezi majetli budov a zahrádek na Padesátníku. Kde je více jak 50% domů nezkolaudovaných. Dovedu si představit, co budou dělat Nebušice těsně před zahájením prací. Pokud bych se tu rozepisoval více a už vůbec, odkud informace mám, mohlo by mě to stát místo.


Tak to je pro mně novinka. Všude se vždycky psalo, že stavět se začne v 2007 a 2009 už by dráha měla být dokončená... Myslím, že 2009 už je dost pozdě, to by nám mohl ujet vlak, pokud to BA vezme v BUD za správný konec... :(


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

Exšéf pražské Ruzyně připravuje konkurenční letiště

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/do ... ?id=474742

axen
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 112
Registrován: 06. 02. 2005, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od axen »

Fandim jim, ruzyne potrebuje konkurenci.


Odpovědět