Paralelní VPD

Odpovědět
vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

PavelD: Úžasné, až mi zavřou do Bohnic, budu to mít i s vyhlídkou na letadla...! Ubytování, strava i kulturní vyžití zdarma, to nemá chybu!! :D :D


PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od PavelD »

Ještě lepší vyhlídka je z nějaké zahradní restaurace v Horoměřicích, později i na Suchdole


Já jsem turista, když mám sedět na zadku, počkám si na provoz na 31. Přistává mi to přes balkon a moc si to užívám s vědomím, že to za nějakou dobu skončí...

To Vítězslav:

Zavřít se do Bohnic kvůli letadlům, co je to za diagnozu ???
:D :D :D

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »


PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od PavelD »

Vždy jsem byl pro, aby u akcí tohoto typu došlo k vyvlastnění a cenu určil soud. Vyhnuli bychom se kauzám " Regecová " atd, a určování
ceny by nebrzdilo výstavbu.

Nechci, aby si někdo myslel, že jsem pro vyvlastňování obecně.
To rozhodně ne, ale druhá dráha je typický příklad, kdy jsem pro.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Příspěvek od Zdenek »

je to trochu OT, ale zrovna u Regecove bych byl opatrny, protoze slavna firma zde dostala dotace, postavila fabriku a nyni ji opustila
Je treba rozlisit statni zajem (infrastruktura) od zajmu soukromeho (Regecova).
Krom toho zpusob jakym Penta k pozemkum prisla mi nedava moc duvodu v to, aby to stat musel vyvlastnovat. Mohl si tyto pozemky ohlidat a nedat je v restituci k prodeji. Kdyz byl stat "blby", tak at plati, jako mnoho jinych, kteri dopadly na restitucni cachry a na to, ze nekdo ma na Pozemkovem fondu zname a nekdo ne.


Jay
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 21. 07. 2005, 19:10
Stav: Offline

Příspěvek od Jay »

PavelD píše:
Ještě lepší vyhlídka je z nějaké zahradní restaurace v Horoměřicích, později i na Suchdole


Já jsem turista, když mám sedět na zadku, počkám si na provoz na 31. Přistává mi to přes balkon a moc si to užívám s vědomím, že to za nějakou dobu skončí...

To Vítězslav:

Zavřít se do Bohnic kvůli letadlům, co je to za diagnozu ???
:D :D :D



Aeroplanomanije :D :D

VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od VictorK »

wsk.wz.cz píše:...ta stávající se bude využívat vesměs pro vzlety (pro převládající záp. větry)...

vzhledem kt omu, ze bude paralelni, bude to na ni foukat uplne stejne jako na starou. :wink:

wsk.wz.cz píše: Z toho mi vyplývá, že na západ od letiště se (mimo zvýšení počtu letadel) území ovlivněné LD moc nerozšíří. Naproti tomu směrem k Suchdolu se osa VPD přiblíží o těch 1,5 km k centru města.

Bliz k centru znamena nad Tichou a Divokou Sarku, kde se o prilis hustem zalidneni mluvit neda. Odnesou to bud v Nebusicich nebo Jenci, podle toho, zda bude na pristani ci vzlety. Spis si myslim, ze 24L bude na pristani, a to kvuli vetsi vzdalenosti od Vodochod. Otazka ale je, jak se k tomu postavi v Bohnicich.

wsk.wz.cz píše:Klobouk dolů jestli 100% rozeznáte z vrchu nový dům vs. novou střechu.

Tak dokonaly bohuzel nejsem, ale k novym domum na predmesti vede nova silnice, zastavba je pravidelna a mimo vesnice, zakousla do poli (takze jen temer dokonaly :P ).

wsk.wz.cz píše:Externality v dopravě nejsou třeba dnes na pořadu dne, troufám si tvrdit, že se tak však brzy stane - letadly počínaje.

Ale jen proto, ze auto ma doma kazdy, letadlo ne a jidlo vozi kamiony, ne letadla. Takze je jasne, kdo ma silnejsi lobby. :wink: :P

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Rekl bych, ze 24L bude na pristani spis z toho duvodu ze je sirsi a kratsi.
Navic pri startu z 24R a pristani na 24L bude kratsi pojizdeni nez obracene.

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

MČ Praha-Suchdol má na svém webu dokonce celou jednu kapitolu věnovanou paralelní dráze.
http://www.praha-suchdol.cz/letiste/index.html

wsk.wz.cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 24. 10. 2006, 15:52
Stav: Offline

Příspěvek od wsk.wz.cz »

VictorK píše:
wsk.wz.cz píše:...ta stávající se bude využívat vesměs pro vzlety (pro převládající záp. větry)...

vzhledem kt omu, ze bude paralelni, bude to na ni foukat uplne stejne jako na starou. :wink:

To nikdo nepopírá. :wink: Pouze vysvětluji, že za běžných povětrnostních podmínek bude již dnes provozovaná dráha určena vesměs pro vzlety.
VictorK píše:
wsk.wz.cz píše: Z toho mi vyplývá, že na západ od letiště se (mimo zvýšení počtu letadel) území ovlivněné LD moc nerozšíří. Naproti tomu směrem k Suchdolu se osa VPD přiblíží o těch 1,5 km k centru města.

Bliz k centru znamena nad Tichou a Divokou Sarku, kde se o prilis hustem zalidneni mluvit neda. Odnesou to bud v Nebusicich nebo Jenci, podle toho, zda bude na pristani ci vzlety.

To nikdo nepopírá :wink: Ale k centru blíž bude!
VictorK píše:
wsk.wz.cz píše:Klobouk dolů jestli 100% rozeznáte z vrchu nový dům vs. novou střechu.

Tak dokonaly bohuzel nejsem, ale k novym domum na predmesti vede nova silnice, zastavba je pravidelna a mimo vesnice, zakousla do poli (takze jen temer dokonaly :P ).

Třeba na té nejsevernější straně Nebušic se jedná přinejmenším o smíšenou zástavbu (nová/stará). Jinak stejně platí to, že nikdo nemůže nadávat na tyto budoucí postižené. Kdo si jedině zaslouží kritiku jsou dotčené orgány, které nezabránily výstavbě, popř. včas a dostatečně neinformovaly o rizicích.
VictorK píše:
wsk.wz.cz píše:Externality v dopravě nejsou třeba dnes na pořadu dne, troufám si tvrdit, že se tak však brzy stane - letadly počínaje.

Ale jen proto, ze auto ma doma kazdy, letadlo ne a jidlo vozi kamiony, ne letadla. Takze je jasne, kdo ma silnejsi lobby. :wink: :P

Kamiony se zavedením mýtného přecejenom trošku znevýhodní. Jinak nechápu větu "Takze je jasne, kdo ma silnejsi lobby.".

VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od VictorK »

OR píše:... pri startu z 24R a pristani na 24L bude kratsi pojizdeni nez obracene.

Mas pravdu, tohle kriterium bude mit nejspis vetsi vahu, nez vzdalenost od LKVO.

To wsk.wz.cz:
Moje posledni veta byla myslena tak, ze bude mnohem vetsi tlak na zahrnuti externalit u ostatnich druhu dopravy nez u silnicni, protoze ucastnikem silnicniho provozu, tedy "odbornikem", je kazdy s ridicakem (jak jsme videli pri projednavani noveho silnicniho zakona), nehlede na to, ze staci pouze pustit, ze by podrazilo jidlo a je po vsem. Zdrazeni ostatnich druhu dopravy se tyka zanedbatelneho poctu lidi.
BTW kamiony mytnym prispivaji pouze na obnoveni jimi znicene infrastruktury, nikoli na kompenzace za hluk, smrad, prach...
Ale jinak si asi rozumime a navrhuju nechat to byt, kamiony nejsou letadla. :wink:

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

wsk.wz.cz: Já tuhle diskuzi pokládám fakt za zbytečnou: VPD bude, to je jasný fakt. Takže pokud to dobře chápu, jde vám v tomto momentu už "jen" o to, vytřískat z toho nějaké prachy. Proto bych lobboval někde, kde to má smysl.

wsk.wz.cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 24. 10. 2006, 15:52
Stav: Offline

Příspěvek od wsk.wz.cz »

vitezslav píše:wsk.wz.cz: Já tuhle diskuzi pokládám fakt za zbytečnou: VPD bude, to je jasný fakt. Takže pokud to dobře chápu, jde vám v tomto momentu už "jen" o to, vytřískat z toho nějaké prachy. Proto bych lobboval někde, kde to má smysl.

Kaju se, jde mi jen o to! Na prvém místě zdraví mé a mých bližních (to mi letadla asi nepomohou :cry: ), na dalším místě je to světový mír (dtto) a za třetí alespoň ty peníze (za ně si můžu zaplatit částečně to zdraví).
A o co jde Vám?
Jinak o čem by se tady mělo "diskutovat"? Já nejsem žádný lobbér, jen jsem některým chtěl vysvětlit, že ta dráha není jenom terno.

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

wsk.wz.cz píše:
vitezslav píše:wsk.wz.cz: Já tuhle diskuzi pokládám fakt za zbytečnou: VPD bude, to je jasný fakt. Takže pokud to dobře chápu, jde vám v tomto momentu už "jen" o to, vytřískat z toho nějaké prachy. Proto bych lobboval někde, kde to má smysl.

Kaju se, jde mi jen o to! Na prvém místě zdraví mé a mých bližních (to mi letadla asi nepomohou :cry: ), na dalším místě je to světový mír (dtto) a za třetí alespoň ty peníze (za ně si můžu zaplatit částečně to zdraví).
A o co jde Vám?
Jinak o čem by se tady mělo "diskutovat"? Já nejsem žádný lobbér, jen jsem některým chtěl vysvětlit, že ta dráha není jenom terno.


Jenže na tomto fóru je 99% lidí pro které to terno je! :wink:

wsk.wz.cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 24. 10. 2006, 15:52
Stav: Offline

Příspěvek od wsk.wz.cz »

Jafa píše:Jenže na tomto fóru je 99% lidí pro které to terno je! :wink:


Holt dloubu do vosího hnízda, asi by mě nebavilo si s někým jen tak přitakávat - to by nebyla diskuze a nikam bych se neposunul!
Ale musím přiznat, že s vidinou většího hluku se už začínám smiřovat.


Odpovědět