Kabinová zavazadla - bezpečnost

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Kabinová zavazadla - bezpečnost

Příspěvek od Globik »

Jak to v praxi momentálně vypadá s dodržováním povolených věcí na palubu (viz web Ruzyně)? Když mám flašku s vodou, automaticky mi jí seberou nebo mě nechají z ní napít a pak mi jí nechají?

A když si za bezpečn.kontrolou natočím do prázdné flašky (pokud mi jí pustí) vodu z kouhoutku, tak to pak již nikdo nekontroluje, že?

Btw. kolik stojí voda u Sky Europe?

Neptám se jen kvůli sobě, ale hlavně kvůli chudším přátelům, kteří letí.

Díky


pkuran
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 14. 05. 2006, 13:57
Stav: Offline

Příspěvek od pkuran »

Tuhle buzeraci si snad zaplatily letecké společnosi aby mohly vydělávat na občerstvení, když už prodělávají na letenkách, jinak si to neumím vysvětlit. To strašení teroristama....směšné a ubohé.

briketa
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 115
Registrován: 18. 09. 2006, 10:14
Bydliště: Milevsko
Stav: Offline

Příspěvek od briketa »

Ja jsem letel na zacatku mesice s bmibaby do Anglie. V Praze jsem si mohl vzit napoje normalne na palubu, ptal jsem se na to pri check-inu a bylo to v pohode. Pri odletu z Birminghamu to nebylo mozne. Vsechny tekutiny se musely nechat pred bezpecnostni prohlidkou v pristavenych kontejnerech. Nejaci rodice si nesli na palubu male decko a museli ochutnavat detske presnidavky pred ostrahou.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

A to od pondělí údajně platí zákaz všech tekutin pro celou EU (alespoň to psala dnešní MF). Povoleno je max.100 ml v průhledném pytlíku (např.zubní pasta, toaletka...). A to, co si člověk koupí na letišti. To zase evropští úředníci řádili!!! :twisted:

dralan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 18. 04. 2005, 08:20
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od dralan »

Navíc jsem zaslechnul něco i o elektronice v palubním zavazadle.
Bude to znamenat, že bude zákaz foťáků a kamer na palubě ? = Konec on board spottingu ? :cry:


Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Příspěvek od Anabel Lee »

dralan píše:Navíc jsem zaslechnul něco i o elektronice v palubním zavazadle.
Bude to znamenat, že bude zákaz foťáků a kamer na palubě ? = Konec on board spottingu ? :cry:


JPP je spatny zdroj, zkus si vice precist zde

(osobne si myslim, ze to je nebetycna buzerace, no ale fajn, pokud to zabrani nejakemu blbeckovi vyhodit ero do vzduchu, prosim, beze vseho.... )

pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Příspěvek od pivko »

pkuran píše:Tuhle buzeraci si snad zaplatily letecké společnosi aby mohly vydělávat na občerstvení, když už prodělávají na letenkách, jinak si to neumím vysvětlit. To strašení teroristama....směšné a ubohé.


souhlasím, a psal jsem to tu už na jiném místě. tohle opatření už je IMHO za hranicí akceptovatelného. proti rentgenům asi nikdo rozumný neprotestuje, ale tohle už je prostě zu moc. až někdo někoho uškrtí v letadle rukávem od svetru, budeme létat nazí? a každý, kdo prokazatelně ovládá bojové umění bude po celou cestu připoután za ruce a nohy k sedačce? kde se to zastaví?

navíc při dnešní úrovni bezpečnostních opatření bude IMHO další teroristický útok připraven pozemním personálem letiště. podívejte se, kdo jej tvoří třeba na takovém CDG, AMS, či LHR...

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Příspěvek od FlightDetent »

CDG - aktualne podle novin - minus 72 zamestnancu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Má někdo zkušenosti nebo zprávy, jak to vypadalo včera a dnes na bezpečnostních kontrolách? Jak se novou praxí zdržovalo a jak reagovali cestujcící, zejména koupáci, že si nesmějí do gatu vzít vodu?

Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Příspěvek od Anabel Lee »

Globík píše:Má někdo zkušenosti nebo zprávy, jak to vypadalo včera a dnes na bezpečnostních kontrolách? Jak se novou praxí zdržovalo a jak reagovali cestujcící, zejména koupáci, že si nesmějí do gatu vzít vodu?


myslim, ze to bylo lepsi nez jsme cekali, frontyna security nebyly niojak zvlast vetsi, tak polovina lidi s kteryma jsme mela tu cest uz vedela o co jde (televize atd), na letistnich monitorech bezi takove naucne filmecky, v hale stoji policajti a hostesky a hostesi a rozdavaji letacky. Ovsem cela tato situace vede k vtipnym situacim, kdy na otazku "mate nejake tekutiny nebo gely v prirucnim zavazadle?" odpovidaji "varnou konvici" "prasky" "tuzku" "mobil" "klice"... peklo :D

kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

Ptejte se radši na kapaliny, já bych na tekutiny automaticky odpověděl "vzduch".


Odpovědět