Ruzyně

Odpovědět
PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od PavelD »

Alca píše:... na Dědině by se napojila na klasické koleje (VRT) až na letiště.


To je nápad!!! Přesně toto v Česku umíme. Poté, co jsme VRT přizpůsobili na čtyřech koridorech pro rychlost do 160km max, a umíme dokonce jeden takový úsek vybudovat s pouze jedinou kolejí, nyní upravíme VRT pro provoz tramvají, což dá zkratce VRT nový obsah. Celá Evropa nám takovou VRT bude závidět :-)


Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Alca »

PavelD píše:
Alca píše:... na Dědině by se napojila na klasické koleje (VRT) až na letiště.


To je nápad!!! Přesně toto v Česku umíme. Poté, co jsme VRT přizpůsobili na čtyřech koridorech pro rychlost do 160km max, a umíme dokonce jeden takový úsek vybudovat s pouze jedinou kolejí, nyní upravíme VRT pro provoz tramvají, což dá zkratce VRT nový obsah. Celá Evropa nám takovou VRT bude závidět :-)

Takovy "vrt" do VRT po česku :clap: =)) :lol:

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od happyna »


Tex
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 07. 03. 2006, 17:25
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Tex »



Jojo letiště Praha, parkování na 15 min jednou za hodinu, Cola 0.2 l za 150 kč, pijte ji EX ... :D

Je to taková evropská anomálie a ještě bez těch kolejí

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od MS743 »

Nemusi kazdy chtit prakovat hned u odletove haly! Je to "drop off" zone a ne "zaparkuji jeste 20 minut abych videl ze se znama odbavila... a jeste se chci podivat po terminalu". Parkovani ve vzdalenejsi budove je logicke pokud je treba a nic drahho to neni! A nevim nevim kde je ta Cola za 150KC... Nejak se mi zda ze letam uplne z jineho letiste nez ostatni...

Letos jsem letel do Prahy 2x dalkovka (jednou Korean z ICN a dalsi Emirates s DXB) a behem pobytu v CR jeste 2x evropske lety.. Jedno OK do WAW a druhe BA do LHR...

Samozrejme az na "vlakove" spojeni ktere je treba, musim konstatovat ze opet jsem nemel ani nejmensi problem. Vse klapalo jak prilety, tak odlety, pasovka, Xray screening, boarding... Celkem az pohoda. Celkem me zajimalo WAW jelikoz jsem "novy" terminal nevidel a oproti PRG to bylo fakt tristni. Velikost hal, pomaly screening az moc... Mel jsem pocit ze mit 2-3 lety ve stejne dobe a maji kolaps. Takze jsem celkem rad ze PRG ma co nabidnout. Jen mensi kritika T2 a to s nedostatkem mist k sezeni....

Ted sleduji co bude a snad uvidime zda paralelni draha konecne bude realitou a pak jakou "verzi" vlakoveho spojeni na letiste. Do te doby rikam ze "to neni az tak dramaticke"...

Mimochodem, kdy skonci prestavba gatu pro A380?


bigtomas
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 25. 11. 2011, 04:52
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od bigtomas »

Dřív jsem z Ruzyně létal často a také jsem nějak tu Colu za 150 Kč nenašel. O paralelní dráze a vlaku/metru - je to sice na hranici černého humoru, ale Praha už to dávno má.

http://www.mapy.cz/turisticka?x=14.5190048&y=50.1277730&z=14

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od happyna »

Nevěděl jsem kam to zařadit a nový vlákno se mi nechtělo zakládat, tak to hodím sem, hodí se to sem víc než Nové linky 2015 :D
Novinka na PRG: Letiště Václava Havla nabízí svým cestujícím i zaměstnancům duchovní útěchu :ugeek:

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Zoltan »

bigtomas píše:Dřív jsem z Ruzyně létal často a také jsem nějak tu Colu za 150 Kč nenašel. O paralelní dráze a vlaku/metru - je to sice na hranici černého humoru, ale Praha už to dávno má.

http://www.mapy.cz/turisticka?x=14.5190048&y=50.1277730&z=14

A dokonce i metro k letišti bez zbytečných miliard

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od vitezslav »

Tak Cola za 150 je trochu přehnaná, ale jinak jsou ceny na Ruzyni vzhledem k standardu v ČR opravdu hodně nadsazené. Naopak prostornost, vzdušnost a pohodlí v PRG hodnotím jako velmi dobré. A paralelní dráha - k čemu?? Kvůli těm dvěma hodinovým špičkám denně?

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od gr09 »

vitezslav píše:Naopak prostornost, vzdušnost a pohodlí v PRG hodnotím jako velmi dobré.

Souhlas, obcas kdyz priletam po 10 vecer mam v priletove hale temer strach, nikde ani zivacka... :)

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od marthym »

Novy pan ministr Tok + koktavka Krnacova opet krisi pan rychlodraha... Boze :crazy:

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/k ... 50224.html
http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-l ... te-1166848

Nevim, kdyz uz je metro na Veleslavine, co je za problem udelat tri stanice na letiste (Sarka+Dedina, OC Sestka+T3, letiste). Levnejsi, lepsi pro Prahu a Kladenaci at si parkuji u OC apod. Stejne ti, co ted jezdi autem, nepresednou. A ty, co jezdej zalevno autobusem, u nej zustanou... To zas nekdo zna realnou situaci...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Globik »


A to dokonce VRT!

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od kuba.biker »

Ať tam postaví klidně rychlokoňku, ale ať se toho proboha neúčastní ten kripl Kotas!!! :evil:

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Airbus380 »

kuba.biker píše:Ať tam postaví klidně rychlokoňku, ale ať se toho proboha neúčastní ten kripl Kotas!!! :evil:


=)) =)) =))

Podepisuju se!

gaba02
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 224
Registrován: 09. 11. 2008, 11:06
Oblíbené typy letadel: B787
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od gaba02 »

http://ekonomika.idnes.cz/dalsi-linka-d ... anicni_fer že by? moc bych tomu ale nevěřil.


Odpovědět