Ruzyně

Odpovědět
euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od euroflyer »

ČT dnes zaperlila: podle nich bylo zpoždění z prahy až 45 minut


creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od creyman »

Myslím, že muselo celkem dlouho trvat i vysvětlení všem pasažérům co už seděli v letadlech připravených na odlet, že "Vystupovat a nejlépe ven před letiště a i s příchodem si to ještě jednou zopakujeme!" :|

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od ziletka »

Byli jste tam dnes nekdo? Zajimalo by me jak se letiste zachovalo k cestujicim. V diskuzi pod jednim clankem uzivatel popisoval, ze z niceho nic prestali lidi poustet pres bez. kontrolu, nikdo jim pry nic nevysvetlil, informacni hlaseni po 40 min., lide cekali ve fronte bez moznosti odejit na wc/napit se, aby neztratili misto apod. - muze to nekdo potvrdit, pripadne uvest na pravou miru? Jenom k tomu chovani letiste, kdyz jsem byl naposled na Orly, byla tam take celkem dlouha fronta na bez. kontrole, ovsem neustale kolem obchazeli zamestnanci letiste, rozdavali balenou vodu a podavali informace.

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od bubo »

a muze nekdo pustit, co se presne stalo ? pripada mi blbost, aby prosli lidi bez security, spis bych odhadl, ze je autobus vyklopil u terminalu 2 misto u 1. domnivam se spravne ?

Fanda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 173
Registrován: 19. 03. 2007, 23:33
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Fanda »

vitezslav píše:Fanda: Nikde neváží kabinová zavazadla?? Tak to se dost pleteš....


Super konkrétní odpověď na dotaz, zda se v Ruzyni váží. A pokud říkám, že sám jsem to nikdy nezažil, tak v tom se asi dost nepletu.


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od vitezslav »

Fanda: Ale já už na to odpověděl dávno... Váží se NAMÁTKOVĚ - pokud se jim prostě zdá některé zavazadlo objemnější, tak ho zváží. A čím dál častěji, protože to společnostem v nelehké době přináší prachy navíc, poplatky za nadváhu nejsou zanedbatelné, stejně jako doodbavení do zavazadlového prostoru.
Když mám v aktovce ponožky, slipy, foťák, svačinu, deštník a ibalgin o celkové váze cca 4kg, tak mě většinou neváží.

Jinak může se někdo z PRG vyjádřit ohledně dotazu k terase??

infiniti
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 15. 03. 2006, 21:10
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od infiniti »

bubo píše:a muze nekdo pustit, co se presne stalo ? pripada mi blbost, aby prosli lidi bez security, spis bych odhadl, ze je autobus vyklopil u terminalu 2 misto u 1. domnivam se spravne ?


Je to tak !! Neskutečný bordel je v organizaci výstupu cestujících.Kolikrát se stane,že cestující přestupuje do letadla které stojí jen pár metrů od toho z kterého vystoupil.Ovšem to se dočká pěkné pakárny.Převážejí ho přes celé letiště a potom ještě musí půlku letiště přejít,aby se dostal zase tam kde byl na začátku a mohl pokračovat v cestě.
Největší perlu zažijí cestující kteří přiletí např.menším letadlem z Mnichova vystoupí z letadla,autobus je odveze k výstupu na terminálu2 oni pokračují v cestě např.do Barcelony tedy stále se pohybují v tzv.Schengenu,ale musejí znovu projít bezpečnostní prohlídkou u které si někdy vystojí pěknou frontu,takže s přestupu v Praze v tzv.Schengenském prostoru je občas pěkné drama.
Nikdo se ani nemůže divit,že v tom chaosu dojde k chybě a cestující se otstnou tam kde být nemají.Tak komplikovaná řešení pohybu cestujících po letišti jsou přímo předurčena k tomu,že dojde k selhání.

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Foxx »

infiniti píše:
bubo píše:a muze nekdo pustit, co se presne stalo ? pripada mi blbost, aby prosli lidi bez security, spis bych odhadl, ze je autobus vyklopil u terminalu 2 misto u 1. domnivam se spravne ?


Je to tak !! Neskutečný bordel je v organizaci výstupu cestujících.Kolikrát se stane,že cestující přestupuje do letadla které stojí jen pár metrů od toho z kterého vystoupil.Ovšem to se dočká pěkné pakárny.Převážejí ho přes celé letiště a potom ještě musí půlku letiště přejít,aby se dostal zase tam kde byl na začátku a mohl pokračovat v cestě.
Největší perlu zažijí cestující kteří přiletí např.menším letadlem z Mnichova vystoupí z letadla,autobus je odveze k výstupu na terminálu2 oni pokračují v cestě např.do Barcelony tedy stále se pohybují v tzv.Schengenu,ale musejí znovu projít bezpečnostní prohlídkou u které si někdy vystojí pěknou frontu,takže s přestupu v Praze v tzv.Schengenském prostoru je občas pěkné drama.
Nikdo se ani nemůže divit,že v tom chaosu dojde k chybě a cestující se otstnou tam kde být nemají.Tak komplikovaná řešení pohybu cestujících po letišti jsou přímo předurčena k tomu,že dojde k selhání.


No tak... Autobusák nikoho nikam neodvezl. Paní security prostě pustila přílet ze Samary do T2, místo toho aby je směrovala dolů do busu. Dříve by to řešili výstupní chodby, dneska se leze přímo do tranzitu, proto ten zmatek.
To procházení kontrolou při tranzitu v Schengenu už se taky nepraktikuje. Ono logicky by nemohlo dojít k výše popsané situaci, kdyby to tak bylo.

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od euroflyer »

infiniti píše:
bubo píše:a muze nekdo pustit, co se presne stalo ? pripada mi blbost, aby prosli lidi bez security, spis bych odhadl, ze je autobus vyklopil u terminalu 2 misto u 1. domnivam se spravne ?


Je to tak !! Neskutečný bordel je v organizaci výstupu cestujících.Kolikrát se stane,že cestující přestupuje do letadla které stojí jen pár metrů od toho z kterého vystoupil.Ovšem to se dočká pěkné pakárny.Převážejí ho přes celé letiště a potom ještě musí půlku letiště přejít,aby se dostal zase tam kde byl na začátku a mohl pokračovat v cestě.
Největší perlu zažijí cestující kteří přiletí např.menším letadlem z Mnichova vystoupí z letadla,autobus je odveze k výstupu na terminálu2 oni pokračují v cestě např.do Barcelony tedy stále se pohybují v tzv.Schengenu,ale musejí znovu projít bezpečnostní prohlídkou u které si někdy vystojí pěknou frontu,takže s přestupu v Praze v tzv.Schengenském prostoru je občas pěkné drama.
Nikdo se ani nemůže divit,že v tom chaosu dojde k chybě a cestující se otstnou tam kde být nemají.Tak komplikovaná řešení pohybu cestujících po letišti jsou přímo předurčena k tomu,že dojde k selhání.

a proč musí znovu přes prohlídku, když jsou v rámci Schengenu?

infiniti
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 15. 03. 2006, 21:10
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od infiniti »

to euroflyer

Prostě jiná cesta není.Vyhneš se pasové kontrole,ale šacování a průlezu bezp.rámem se nevyhneš.Nikdo to nechápe,ale vzhledem,že takovou procedurou prochází většinou jen cizinci kteří v Praze přestupují a nemají čas si někde stěžovat tak se na to kašle.
Jsou borci kteří dokážou na tranzitní přepážce letecké společnosti udělat vyrvál a pozemní personál je protáhne přednostně přes kontrolu,ale najdou se i tací kterým ulítne přípoj.

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Foxx »

infiniti píše:to euroflyer

Prostě jiná cesta není.Vyhneš se pasové kontrole,ale šacování a průlezu bezp.rámem se nevyhneš.Nikdo to nechápe,ale vzhledem,že takovou procedurou prochází většinou jen cizinci kteří v Praze přestupují a nemají čas si někde stěžovat tak se na to kašle.
Jsou borci kteří dokážou na tranzitní přepážce letecké společnosti udělat vyrvál a pozemní personál je protáhne přednostně přes kontrolu,ale najdou se i tací kterým ulítne přípoj.


infinity: Co to proboha pořád meleš. Z příletu ze Schengenu už nějakou dobu lezeš přímo do tranzitu na T2. Nebo se mi ta cesta od gate do příletovky asi minule zdála.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Malvolio »

infiniti píše:Prostě jiná cesta není.Vyhneš se pasové kontrole,ale šacování a průlezu bezp.rámem se nevyhneš.

Já nevím, ale minulý týden jsem letěl z MUC s Dášenou a z autobusu jsme vylezli do tranzitní části. Mohl jsem si tedy vybrat, zda půjdu k jinému gatu nebo prolezu automatickými dveřmi k pásům s kufry.

infiniti
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 15. 03. 2006, 21:10
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od infiniti »

Foxx píše:
infiniti píše:to euroflyer

Prostě jiná cesta není.Vyhneš se pasové kontrole,ale šacování a průlezu bezp.rámem se nevyhneš.Nikdo to nechápe,ale vzhledem,že takovou procedurou prochází většinou jen cizinci kteří v Praze přestupují a nemají čas si někde stěžovat tak se na to kašle.
Jsou borci kteří dokážou na tranzitní přepážce letecké společnosti udělat vyrvál a pozemní personál je protáhne přednostně přes kontrolu,ale najdou se i tací kterým ulítne přípoj.


infinity: Co to proboha pořád meleš. Z příletu ze Schengenu už nějakou dobu lezeš přímo do tranzitu na T2. Nebo se mi ta cesta od gate do příletovky asi minule zdála.


Na T2 je oddělený tranzit pro přílety a tranzit pro odlety.Nevím kudy chodíš a zda po příletu hned někam odlétáš,ale prostor mezi příletem a odletem na T2 je oddělen bezpečnostní kontrolou.Můžeš si to zkusit..po příletu se běž podívat do např.odletového gate D4 a uvidíš sám,že to tak jednoduché není.Není Schengen jako Schengen.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od dejavu »

No, bordel tam maji asi furt poradnej. Loni jsem letel z Londyna a autobus nas mel hodit na jednicku, ale vyhodil na dvojku. Zhruba hodinove vysvetlovani pasovakum na prulezu mezi T2 a T1, kteri to nemohli pochopit a s poradnou frontou. Z personalu letiste nikde nikdo... Az pak nejaky manik u kufru v T1, ktery se nesmele omlouval. Bylo to zdrzeni dobre na dve hodiny.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Orus-x »

infiniti: a není už tohle rozdělení příletů a odletů zrušené? Minulý týden jsem ráno přiletěl s Brussels Airlines z Bruselu ke gatu C2 a normálně jsem vyjel po schodech na odlety ke gatům D a šel se podívat do té kavárny z níž je výhled na C2 (jméno si nepamatuju) ještě 1x na letadlo, kterým jsem letěl. Pak zase dolů pro kufr a ven..


Odpovědět