Ruzyně

Odpovědět
HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od HighFlyer »

flyingblue píše:... a ktere vzniklo jen proto, aby umoznilo legalne nalit do CSA par miliard korun.

...a umoznilo Lyingblue tady par let trollovat nad tim, jak uzasny napad to byl a apologetovat kazdy Kotletuv krok.


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od firefly »

Letěla jsem s Norwegian 18.9.2018 PRG - ARL - LAX. Zpět 30.9. LAX - OSL -PRG.
Oba lety byly v pohodě, nemůžu si na nic stěžovat. Jediné, co mě velice zarazilo a teď nevím, zda to mám psát zde do vlákna Norwegian nebo přímo do vlákna letiště Ruzyně. V Praze ráno při check in po nás slečna na přepážce velmi důrazně požadovala vytištěnou ESTA. Když jsem jí slušně upozornila, že ESTA je elektronické povolení, které není třeba tisknout, začala vyhrožovat, že ona nás vůbec nemusí odbavit, že to prostě chce vidět a že to musíme mít. Mám již asi 4.ESTA, nikdy nikde to po mě nechtěli, létám do USA průměrně 2x do roka, někdy i 3x, vždy výchozí letiště Ruzyně. Samozřejmě si ESTA vždy vytisknu a mám to u sebe, co kdyby to třeba někde chtěli, protože po synovi to jednou chtěli ve Varšavě, když odtud letěl do NY. Takže jsem to z kabelky vyhrabala a slečně ukázala, nechtěla jsem zbytečně zdržovat. A proto to zde píšu a ptám se, jestli se nějak změnily předpisy, naposledy jsem do USA letěla z PRG v květnu tohoto roku a nikdo to po mě nechtěl.
Budu ráda za vaše zkušenosti.
Předem děkuji.
Tento příspěvek jsem zkopírovala z vlákna Norwegian, protože nevím, kam by svým obsahem spíše patřil, tak se omlouvám.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Fabo »

Byla to samozrejme chyba te slecny, ESTA se netiskne... ale tak komu se chce riskovat neodletet, i kdyby pak moh treba vysoudit nahradu, ze.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od jencik »

Letisko uz hlada ludi aj nielen na webe a v personalkach, ale ma aj reklamy na hlavnim v Prahe a bilboardy po meste

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Airbus380 »

Fabo píše:Byla to samozrejme chyba te slecny, ESTA se netiskne... ale tak komu se chce riskovat neodletet, i kdyby pak moh treba vysoudit nahradu, ze.


No... v/přes US jsem byl/letěl jen čtyřikrát, ale ve čtyřech případech po mě chtěli vytištěnou ESTU. Ve Vídni, Frankfurtu, Oslu i Kolumbii. Jasně, že se ESTA netiskne a ve finále by museli pustit tak jako tak, ale zjevně zaměstnanci letišť na to často dlabou a znepříjemňují život.


zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od zbozivulekral »

Já estu neukazoval nikdy, vždy pouze dotaz, jestli na ni cestuji.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od firefly »

Tak jak vidím, měla jsem smůlu na nějakou neznalou slečnu na přepážce, ale jak píšu, zdržovat jsem nechtěla, tak jsem jí to radši ukázala. Bylo to na T2, protože let byl do Stockholmu. Ve Stockholmu pak u vchodu do gate byli 3 pracovníci, kteří se ptali na klasické otázky, zda jsem si balila kufr sama, zda mi někdo nedal nějaké předměty pro někoho atd.., ale ESTA nechtěl vidět nikdo u nikoho.
Kdybych do toho chtěla šťourat, tak bych asi mohla zavolat na letiště a sdělit jim tento můj zážitek a chtít nějaké vysvětlení, ale kašlu na to. Možná si slečna v ten moment připadala důležitější, tak jí to přeju.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od flyingblue »

firefly píše:Tak jak vidím, měla jsem smůlu na nějakou neznalou slečnu na přepážce, ale jak píšu, zdržovat jsem nechtěla, tak jsem jí to radši ukázala. Bylo to na T2, protože let byl do Stockholmu. Ve Stockholmu pak u vchodu do gate byli 3 pracovníci, kteří se ptali na klasické otázky, zda jsem si balila kufr sama, zda mi někdo nedal nějaké předměty pro někoho atd.., ale ESTA nechtěl vidět nikdo u nikoho.
Kdybych do toho chtěla šťourat, tak bych asi mohla zavolat na letiště a sdělit jim tento můj zážitek a chtít nějaké vysvětlení, ale kašlu na to. Možná si slečna v ten moment připadala důležitější, tak jí to přeju.


Zustan v klidu, ja jsem mel onehda popotahovani, kdyz jsem letel Deltou pres JFK a LAX do SYD. Supervisorka si odbehla pro manual, kde se docetla, ze vizum v pase do Australie obcan CR nepotrebuje :-) Asi tou strekou moc liduch nelita.

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od JiS_Progressus »

jencik píše:Letisko uz hlada ludi aj nielen na webe a v personalkach, ale ma aj reklamy na hlavnim v Prahe a bilboardy po meste


https://youtu.be/YPiDa8tKTiw


Hlavně si člověk musí hlídat, že je na stránkách [url]pracenaletisti.cz[/url] a ne na podobných, jinak by se mohlo stát, že skončí u Menzies ...

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Roiman4 »

Zajimalo by me, ktere oddeleni to ma =))

MeKE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 13. 02. 2018, 19:35
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od MeKE »

Nemáte náhodou niekto nejaké info, čo sa deje na check-ine 151-157 a 161-167? Bude sa to zväčšovať alebo iba nejaká oprava? Celkom tam je pretlak v niektorých časoch, hlavne napr. Emirates, Ryanair a British Airways v tomto poradí vedľa seba vyzerá tragikomicky (nehovorím, že na iných letiskách také niečo nie je bežné)

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od JiS_Progressus »

MeKE píše:Nemáte náhodou niekto nejaké info, čo sa deje na check-ine 151-157 a 161-167? Bude sa to zväčšovať alebo iba nejaká oprava? Celkom tam je pretlak v niektorých časoch, hlavne napr. Emirates, Ryanair a British Airways v tomto poradí vedľa seba vyzerá tragikomicky (nehovorím, že na iných letiskách také niečo nie je bežné)


Přidávají se páry přepážek.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od m@rtin »

Dubaj za měsíc září pokles 51 tisíc na 38 tisíc. Tak teď chápu, proč tu druhou rotaci zrušili. Průměrná vytíženost všech letů za září byla 61%.

qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od qwertyx64 »

Vzhladom na tie ceny co nasadili sa nic ine ani cakat nedalo.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od m@rtin »

qwertyx64 píše:Vzhladom na tie ceny co nasadili sa nic ine ani cakat nedalo.


Tak on tam mírný nárůst proti 09/2017 je, ale jedná se především o sešup dolů mezi 08 a 09 / 2018.


Odpovědět