Ruzyně

Odpovědět
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od pepa007 »

Roiman4 píše:Diskuze pod článkem vůbec, ale vůbec nepřekvapila :D :D


"Vraťte název Ruzině [sic!]" =))


Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Ruzyně 2017

Příspěvek od Erix8 »

... máme finální číslo za 2017 - 15,415 mil. / +17,9% :)

Zdroj: http://www.prg.aero/cs/o-letisti-praha/ ... -temer-18/

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: Ruzyně 2017

Příspěvek od Erix8 »

Erix8 píše:... máme finální číslo za 2017 - 15,415 mil. / +17,9% :)

Zdroj: http://www.prg.aero/cs/o-letisti-praha/ ... -temer-18/


A ještě doplním: Varšava - 15,752 mil. / +22,7%. Je za 2017 34. v Evropě, zatímco PRG 36. nebo 37. za Lutonem.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od prodejce »

A minulý rok máme pod střechou. Jedna jízda na tygrovi skončila, druhá začíná. Popřejme si navzájem hodně úspěchů, ať jsou ty letošní statistiky nejméně takové, jako ty loňské! Tak neváhejte a nakupujte!! Máte nejvyšší čas zakoupit letenky na letní prázdniny!!! Neodkládejte to, nebudou!!!!

prosinec2017.jpg
prosinec2017.jpg (147.65 KiB) Zobrazeno 5718 x

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od rpet »

no, a na tom přehledu je naprosto jasně vidět, že jsem letectvím "nepolíbená trubka", protože to nechápu:

když je UK jako jedna z top zemí, tak jak to, že v top destinace není žádné letiště z UK? To si jako kupovali lupeny do LON (nebo kamkoliv v UK...), a vystoupili na DME? když jsou top 3 země, tak top 3 destinace by měly být z těch zemí, nebo ne?


737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od 737 »

rpet píše:no, a na tom přehledu je naprosto jasně vidět, že jsem letectvím "nepolíbená trubka", protože to nechápu:

když je UK jako jedna z top zemí, tak jak to, že v top destinace není žádné letiště z UK? To si jako kupovali lupeny do LON (nebo kamkoliv v UK...), a vystoupili na DME? když jsou top 3 země, tak top 3 destinace by měly být z těch zemí, nebo ne?


Letiště Praha zveřejňuje statistiku ne podle měst, ale podle letišť.. Pokud bychom sečetli počet pasažérů do LHR, LGW, LTN, STN, LCY, SEN, tak by na prvním místě byl pravděpodobně Londýn, ale protože je to takhle fragmentované, Londýn na prvním místě není.. Navíc do UK se nelétá jen do Londýna, ale i do jiných měst, která když se sečtou, je UK na prvním místě.

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od rpet »

panebože, jsem to ale pako :lol: jasně, stačilo použít hlavu...

ogan
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 385
Registrován: 17. 11. 2008, 19:21
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od ogan »

tak za leden je meziroční nárust 10,5%, tak uvidíme jek to bude dál

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Erix8 »

ogan píše:tak za leden je meziroční nárust 10,5%, tak uvidíme jek to bude dál


... jen s dovolením "upřesním":
JAN 2016 - 693.000 pax (celkem za rok 13,1 mil.)
JAN 2017 - 844.000 pax / +21,7% (celkem za rok 15,4 mil.)
JAN 2018 - 932.000 pax / +10,5% (celkem za rok 16,7 mil. ? - můj tip)

WAW se dál vzdaluje - JAN 2018 - 1.121.000 pax / +16,2% ...

ogan
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 385
Registrován: 17. 11. 2008, 19:21
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od ogan »

Erix8 píše:
ogan píše:tak za leden je meziroční nárust 10,5%, tak uvidíme jek to bude dál


... jen s dovolením "upřesním":
JAN 2016 - 693.000 pax (celkem za rok 13,1 mil.)
JAN 2017 - 844.000 pax / +21,7% (celkem za rok 15,4 mil.)
JAN 2018 - 932.000 pax / +10,5% (celkem za rok 16,7 mil. ? - můj tip)

WAW se dál vzdaluje - JAN 2018 - 1.121.000 pax / +16,2% ...



zřejmě docela masivní expanze LOTu dělá své :wink: zajímalo by mě jak mají plné ty dálkovky ted přes zimu?

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od 737 »

Letiště Praha má nový web:

https://www.prg.aero

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od kuba.biker »

:thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od m@rtin »

Jeste bych doplnil lednova cisla za Budapest:
958 tis, PRG 932 tis. Prestoze ma Praha vyznamne silnejsi letni sezonu, tak doby, kdy mela Praha tolik cestujicich, co WAW a BUD dohromady, jsou davno pryc...

Za mne zatim zklamani v Praze s dalkovymi linkami. V dobe maximalni konjunktury ekonomicke, turisticke i letecke se za posledni uplynuly rok ohlasila jedina, a to Filadelfie. Kde jsou zminovane Chicago, druha frekvence EK, widebody Qataru, zimni sezona do NYC, Tokio, Shenzhen, Bangkok a Hanoj? Chapu, ze nemuze byt vse, ale taky bych cekal alespon jedno z toho. Vicemene je jasne, ze v letosni letni sezone to jiz nebude, na to uz je pozde spustit prodej letenek. Misto toho se redi cinske linky prodluzovanim do Curychu a Belehradu nebo mezipristanim v Sianu. 787 a 350 se Praze take vyhybaji obloukem, prestoze pomalu zaplavuji vsechna vetsi letiste v okoli. Tak nezbyva doufat, ze 2019 to bude o trochu lepsi. Se zavisti vzhlizim k Varsave, davno pryc jsou doby, kdy nam Polaci zavideli zacatkem stoleti boom Ruzyne.

Mimochodem, ocekaval bych alespon zminku od tohoto webu o nejvetsi letecke udalosti ve stredni Evrope, a to bazi LOTu v BUD s dalkovkami do Chicaga a NYC. Trochu investigativni novinariny, rozhovory s sefy aerolinek, co chystaji apod. Diky za zamysleni...

ogan
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 385
Registrován: 17. 11. 2008, 19:21
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od ogan »

m@rtin píše:Jeste bych doplnil lednova cisla za Budapest:
958 tis, PRG 932 tis. Prestoze ma Praha vyznamne silnejsi letni sezonu, tak doby, kdy mela Praha tolik cestujicich, co WAW a BUD dohromady, jsou davno pryc...

Za mne zatim zklamani v Praze s dalkovymi linkami. V dobe maximalni konjunktury ekonomicke, turisticke i letecke se za posledni uplynuly rok ohlasila jedina, a to Filadelfie. Kde jsou zminovane Chicago, druha frekvence EK, widebody Qataru, zimni sezona do NYC, Tokio, Shenzhen, Bangkok a Hanoj? Chapu, ze nemuze byt vse, ale taky bych cekal alespon jedno z toho. Vicemene je jasne, ze v letosni letni sezone to jiz nebude, na to uz je pozde spustit prodej letenek. Misto toho se redi cinske linky prodluzovanim do Curychu a Belehradu nebo mezipristanim v Sianu. 787 a 350 se Praze take vyhybaji obloukem, prestoze pomalu zaplavuji vsechna vetsi letiste v okoli. Tak nezbyva doufat, ze 2019 to bude o trochu lepsi. Se zavisti vzhlizim k Varsave, davno pryc jsou doby, kdy nam Polaci zavideli zacatkem stoleti boom Ruzyne.

Mimochodem, ocekaval bych alespon zminku od tohoto webu o nejvetsi letecke udalosti ve stredni Evrope, a to bazi LOTu v BUD s dalkovkami do Chicaga a NYC. Trochu investigativni novinariny, rozhovory s sefy aerolinek, co chystaji apod. Diky za zamysleni...


jestliže i BUD už má víc pax. než PRG, začíná to být na pováženou. Přitom Praha má určitě nejlepší startovní pozici z těchto tří měst, tak kde je chyba...?
S těmi dálkovkami je to pravda, taky každý den čekám na zprávy o nějaké novince a nic :( Osobně si ale myslím, že pokud bude PRG chtít nadále růst, tak to bez těch dálkovek nepůjde, protože zde po Evropě už není moc co nového nabídnout.
Už jsem to tu někde jednou psal: největší záhadou je pro mě stále absence přímé linky do jihovýchodní asie. Ano můžete mi namítnout, že s přestupem to jde s Emirates či Qatarem, ale to třeba z Vídně létají taky (navic EK 2x denně) a k tomu do Bangkoku létá Austrian, Eva a Thai (všichni se 777) a všichni se tam uživí. Nebo LOT ted bude otevírat Singapur. Prostě mám obavy aby Praze pomalu nezačal ujíždět vlak.

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Mailand »

ogan píše:jestliže i BUD už má víc pax. než PRG, začíná to být na pováženou. Přitom Praha má určitě nejlepší startovní pozici z těchto tří měst, tak kde je chyba...?

Já za poslední cca rok u sebe a mojeho okolí (z Brna a Moravy) pozoruju výrazné upřednostnění VIE na úkor PRG. Ceny letenek jsou díky rozrůstajícímu se LC na VIE mnohem příznivější než dřív (na shorthaulech) a jak už se tady někde probíralo, dopravavit se na PRG je jedna velká tragédie. Navíc loni otevřen další úsek A5, nově jezdí vlak SA do Vídně, takže více spojů+levnější jízdenky, drahé parkování se dá případně řešit přijatelným P+R ve městě a třešnička na dortu je lounge zdarma (MC elite) na obou terminálech. Takže ani do budoucna nevidím moc důvodů, proč se z BRQ vydávat do PRG..
Suma sumárum s tím, co už bylo řečeno v předchozích příspěvcích, mě vůbec nepřekvapuje, že BUD a hlavně WAW předběhlo PRG a ani trochu to nevypadá na obrácení trendu.


Odpovědět