První let :)

Odpovědět
Jackie
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 10. 04. 2007, 10:40
Stav: Offline

První let :)

Příspěvek od Jackie »

Zdravim, v blizke dobe vubec poprve poletim a celkem se bojim, ze se na letisti ztratim :) Mohl by mi nekdo poradit, co presne a v jakem poradi se ma udelat? Letim z Ruzyne s Easyjetem.. diky moc za navody :)

J.


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

v Praze je to v pohodě, já když letěl poprvé tak jsem tam přiejl, zorientoval se úplně v pohodě. zašel s lístkem na odbavení, objenal jsem si kde chci seděl, předal kufry a šel na pivo. Ono je to fakt jednoduchý, zvlášť když se člověk domluví. Jen chce vědet z kterýho terminálu aby tam potom člověk zbytečně neběhal. Já letěl loni z dvojky hned jak jí otevřeli a z jedničky jsem se hezky prošel :-)

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

nejdřív jít na check-in, dostaneš palubku, projdeš pasovkou potom rentgenama a pak už deš jen do gatu a nastoupíš do letadla .. :)

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

no hlavne bacha na terminaly. Pokud letis Anglii, tak je to z Terminálu Sever 1 a pokud Německo,Švýcarsko nebo Itálii, tak ze dvojky. Terminály sou vedle sebe a stačí koukat na monitory a číst. A žádný tekutiny,gely a ostry predmety na palubu... Teda na jednicce si muzes nechat piti este za pasovkou a vyhodit ho az pred gate. To u dvojky je bezpecnostni kontrola hned za pasovkou, tak tam to nejde...

Jackie
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 10. 04. 2007, 10:40
Stav: Offline

Příspěvek od Jackie »

Diky za rady..tak snad to zvladnu :)
Takze koukat na monitory, ktera prepazka odbavuje muj let, tam predat bagl. Pasovka je taky u okynka, nebo to rovnou prochazim nejakou zonou? Myslela jsem totiz, ze pasova kontrola probehne uz u toho prvniho odbaveni.
A jeste ty rentgeny.. tam to probiha jak, co vsechno si muzu u sebe nechat? Bude mi pipat pasek a tak? A prirucni zavazadlo dam nekomu aby ho prohlidnul, nebo to projede taky rentgenem?
A letim opravdu na Anglii, takze asi z te jednicky.


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

stevard píše:no hlavne bacha na terminaly. Pokud letis Anglii, tak je to z Terminálu Sever 1 a pokud Německo,Švýcarsko nebo Itálii, tak ze dvojky.


Švýcarsko se létá z terminálu Sever 1. :!:

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

mas pravdu, sorrac.
Jinak pas/OP po tobe chtej uz na prepazce, potom u pasovky, kdyz prochazis do tranzitu a pred nastupem do letadla v gate ukazujes pas s palubkou. U ramu nastrkas uplne vsechno do rentgenu. Pasek mi pipa, proto uz ho s sebou nevozim :D Jinak vsechny tyhle informace mas u ty vytiskly rezervace...


Odpovědět