Noc na letisti

Zucastnite se akce Noc na letisti?

ano
9
29%
ne
22
71%
 
Celkem hlasů: 31

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

byl sem tam vcera a celkem dobry. :) Na Jihu 2 byly na to otevreny check-in prepazky, kde ucastnici dostali visitor's IDcka a odtud se jelo s pruvodcem busama nejdriv pres areal Jih, potom na RWY22 kolem fischeru a dal na sever. V hasicarne nas nahnali do podzemi, kde probiha vycvik. Je tam cvicna zelezna konstrukce, ktera ma asi 3 patra a je vystavěná jako bludiste. Ze strany kde je vchod to vypada, ze se tam jenom ve stoje prochazi. Jenze dal uz se lezlo po 4, splhalo, prolizalo rourou (s fotakem na krku a batohem neznam nic lepsiho :D) no zkratka vesely... btw u vylezu z hasicarny je docela zajimavy panoptikum modylku... Dal se pokracovalo k TS2 kolem terminalu,tridiren,vsech prstu,deicingu,carga az Po zulu na RWY 24. Na konci se zastavilo a pustili nas na chvili ven se projit po RWY, to byl zletej hreb programu :) Potom stejnou cestou zpatky. Vyklad pruvodce byl zajimavej a v osazenstvu bylo dost vaznejch nadsencu a spotteru, takze se tam neobjevovaly stupidni dotazy a radoby vtipny komentare. Na konci Pri vylezu z Jihu 2 vsichni dostali reklamni propisky a pohledy. Celkove povedeny i kdyz mi tam chybel hangar,APC a CSA training. 8-)


Milan2007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 23. 04. 2007, 10:57
Stav: Offline

Noc na letišti

Příspěvek od Milan2007 »

Ahoj Stevarde, pěkný článek. Už vím, co nachystali a 26.4. snad uvidím. Letadlo k nakouknutí... škoda, to nebude, jinak bys napsal. Alespoň bus. Hi. Focení asi jen na tý rwy a u hasičárny. Jak píšeš o těch procházkách.

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

Ahoj, tak letadlo k nakouknuti se nekonalo... Projizdka+foceni bylo na RWY 24/06 protoze na ni zrovna probiha pravidelna jarni udrzba. Za normalniho provozu by sme meli smoolu :)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

dotaz na focení, je to tam na dlouhý sklo nebo stačí setovej objektiv a nebo mám foťák něcechat doma? díky

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Příspěvek od Dachen »

Ja byl tedy ve ctvrtek v osm. Zacalo to uz o neco drive. Jinak prubeh, jak pise stevard, az na to ze nas nenechali se projit po RWY. Nas pruvodce se jmenoval Jira nebo Jicha a o vsem vykladal s jistym nadhledem, vse nam okomentoval.

2bugr Asi bych nechal fotak doma. Pres sklo autobusu se spatne foti, ale take zalezi na tom kdy jedes, v tech osm se uz brzy stmivalo, ze jsem nic nevyfotil.


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

jdu až v 20:30 takže na to kašlu, škoda že se mi rozbila kamera

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Nicolas »

Byl jsem tam 19.04.2007 v 19:30.
Nevím, tady se o tom psalo docela podrobně, možná jen nechod'te tam tu celou hodinu předem, zbytečné, 30 minut bohatě stačí.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

přátelé, máte nějaký fotky z "noci na letišti"? nebo se fotit nesmělo?

kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

pepa007 píše:přátelé, máte nějaký fotky z "noci na letišti"? nebo se fotit nesmělo?

Smělo, ale byla tma :)
Jenom pár fotek: http://picasaweb.google.com/pavel.kobersky/NocNaLetiTi

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

ti závidím jak to máš ostrý 8)

kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

bugr píše:ti závidím jak to máš ostrý 8)

Širokoúhlý konvertor (ekvivalent 15 mm), optický stabilizátor a pak to někam opřít. Stejně nic moc... :)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

jsem se vrátil z Noci na letišti a největším zážitkem bylo jak se tam lidi pohádali při opětovném nastoupení do busu kdo kde seděl. Asi větší část byla normálních ale pár lidí tam pořád kecalo, jiní se soustředili na udržení svých míst. A informační přínos téměr nula, v podstatě žádné info které by normální návštěvník např. těchto stránek nevěděl. Jediný zajímavý byla návštěva hasičů, jedno zajímavé auto a tréninková místnost pro nácvik řešení krizových situací. Asi jsme měli smůlu na průvodce který nám v podstatě nic neřekl, jsem se těšil hlavně na výklad a na zajímavosti z letiště.
Vlastně ještě jedno pozitivum, ty holky za přepážkami co nám dávali cedulky, ta naše byla fakt dobrá :wink:

Milan2007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 23. 04. 2007, 10:57
Stav: Offline

Noc

Příspěvek od Milan2007 »

U nás dobrý, nikdo se nerafl, místa OK. Zdržení jsme nabrali v hasičárně (děti), takže trochu přidali do tempa... Průvodce byl dobrej (přes dráhy, povrch), pořád vybízel ať se ptáme. No tak jsem se zeptal na odstraňování napečený gumy od podvozků. A dobrý, vysvětlil do detailu.
Focení jen u hasičů. Taky něco z plochy u nástupu na "Jihu". Jinak už jen ne moc umytý sklo autobusu... Vyšší ISO, tak trochu zrno. Končili jsme už za úplný tmy, tak to všude zářilo. A trochu nás zdržel TAP Portugal, autobus poslušně čekal než právě vytlačené éro na "vlastní" pohon odtaxuje směrem na 13tku. Hodina a kus utekla.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

bugr píše:jsem se vrátil z Noci na letišti a největším zážitkem bylo jak se tam lidi pohádali při opětovném nastoupení do busu kdo kde seděl. Asi větší část byla normálních ale pár lidí tam pořád kecalo, jiní se soustředili na udržení svých míst. A informační přínos téměr nula, v podstatě žádné info které by normální návštěvník např. těchto stránek nevěděl. Jediný zajímavý byla návštěva hasičů, jedno zajímavé auto a tréninková místnost pro nácvik řešení krizových situací. Asi jsme měli smůlu na průvodce který nám v podstatě nic neřekl, jsem se těšil hlavně na výklad a na zajímavosti z letiště.
Vlastně ještě jedno pozitivum, ty holky za přepážkami co nám dávali cedulky, ta naše byla fakt dobrá :wink:


Ja jsem mel byt na te same prohlidce jako ty, ale nejak me to nelakalo a rikal jsem si ze se na to vyprdnu, stejne tam nebude co videt. Tak jsem to vcera rano zrusil. A podle tvych slov jsem udelal spravne po precteni tvych zkusenosti.

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Já se zúčastnil až úplně té poslední prohlídky ve čtvrtek. Zmatek nastal už při nástupu do autobusu, kdy nás paní organizátorka nejdříve hnala do busu, a pak zase zpátky do gatu, protože si spletla barvu skupiny (měla jít černá(?) skupina a my byli červení). Takže jsme ještě dalších 10 minut trčeli v gatu. Spousta lidí si myslela, že prohlídka trvá jen 10-15 minut, a jaksi si neuvědomila, že ten autobus, co z něho zrovna přijel a vystupují z něj lidi je jiný, než ten, co odjel před chvílí :D, takže pak byli překvapení délkou prohlídky :D. Co se týče pana průvodce, tak to snad radši ani nebudu komentovat - pořád se zakoktával, mluvil úplně příšernou češtinou (neříkám, že by měl mluvit úplně spisovně, ale použít občas spisovný výraz by neuškodilo), pletl si terminál sever X jih, nemohl si vzpomenout, odkud se lít schengen a odkud non-schengen, a když zrovna odjíždělo letadlo po přistání ke gatu, říkal, že bude za chvíli vzlétávat z dráhy 31 (a létala se 13 :D) Asi největší úspěch měla hasičárna - všichni hasiči byli ochotní, vyprávěli nám různé zajímavosti, vtípkovali, prostě měli to připravené tak, aby se člověk nenudil...Docela dost jsme se tam zdrželi, takže pak nebyl čas na ostatní věci, nenechali nás ani projít po 24...a na to jsem se těšil nejvíc... Co se týče účastníků naší skupiny, sešli jsme se docela dobrá skupina, mezi námi byl i pán, který se účastnil výstavby toho nejnovějšího hangáru ČSA, takže průvodcův ne zrovna zevrubný výklad doplňoval :D.
Celkově jsme ale docela rád, že jsem tam šel, letiště jsem viděl z jiného pohledu než znám, ale klidně bych si prohlídku těchto prostor za rok dva zopakoval. Ale už jako zaměstnanec 8).


Odpovědět