Provoz v PRG

lukas21
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 117
Registrován: 06. 04. 2007, 14:24
Oblíbené typy letadel: A321 B777-300ER
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Provoz v PRG

Příspěvek od lukas21 »

ve ktere dny byva nejvetsi provoz??


MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: provoz v PRG

Příspěvek od MK »

lukas21 píše:ve ktere dny byva nejvetsi provoz??


Mně to vychází takto (mám v excelu přepsaný leťák, vybral jsem provoz pro tento týden - čísla udávají počet příletů+odletů pravidelných linek+vybrané "koupácké" destinace SW/TVS, jejichž odlety jsou uvedeny v Amadeu.....takže k těmhle číslům je potřeba ještě přičíst chartety a další speciály, cargo lety, příp. odečíst lety zrušené atp...)

pondělí....424
úterý.......419
středa.....407
čtvrtek....434
pátek......414
sobota.....360
neděle.....388

ber ty čísla ale s rezervou, možná jsem se někde sek ve výpočtech :D

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: provoz v PRG

Příspěvek od stevard »

lukas21 píše:ve ktere dny byva nejvetsi provoz??


Kdyz se slavilo tech 70 let LKPR, tak uvadeli, ze nejrusnejsi dny jsou ctvrtek a sobota...

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

imho je v sobotu nejvíc mrtvo, bez nějakýho zkoumání mi vychání silnej pátek na přílety, nevim v kolik přesně ale vim že je tam časový úsek kdy přistává z německa jedno letadlo za druhým a to snad ze všech letišť v německu.

BTW: to pondělí mě upřímně překvapilo :shock:

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: provoz v PRG

Příspěvek od MK »

stevard píše:Kdyz se slavilo tech 70 let LKPR, tak uvadeli, ze nejrusnejsi dny jsou ctvrtek a sobota...


Tak čtvrtek nám souhlasí :wink: Ale ta sobota? :shock: To se nejspíš museli splést, jelikož v sobotu je ten provoz opravdu bída, a je to poznat, aniž by někdo musel počítat pohyby na LKPR, že je to nejslabší den v týdnu.. :)


MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

bugr píše:imho je v sobotu nejvíc mrtvo, bez nějakýho zkoumání mi vychání silnej pátek na přílety, nevim v kolik přesně ale vim že je tam časový úsek kdy přistává z německa jedno letadlo za druhým a to snad ze všech letišť v německu.

BTW: to pondělí mě upřímně překvapilo :shock:


JJ, z Německa je toho dost....to jsi měl asi na mysli období 20:10-20:45, kdy přistávají letadla z TXL,FRA,MUC,DUS,HAJ,STR,HAM,MUC ne? Ale to by mělo být v každý pracovní den takhle... Jinak nejvíc odletů najednou do Německa mi vycházi v po-pá v období od 17:05-17:55 (celkem jich je 10)...

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: provoz v PRG

Příspěvek od stevard »

MK píše:Tak čtvrtek nám souhlasí :wink: Ale ta sobota? :shock: To se nejspíš museli splést, jelikož v sobotu je ten provoz opravdu bída, a je to poznat, aniž by někdo musel počítat pohyby na LKPR, že je to nejslabší den v týdnu.. :)


vyslo to v nekolika plátcích, ale "nejrusnejsi dny" mohli brat i podle poctu odbavenejch PAX a jinejch kriterii, nez pohyby letadel... Za druhy to mohla psát nejaká zde oblíbená Hanka V. 8)

lukas21
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 117
Registrován: 06. 04. 2007, 14:24
Oblíbené typy letadel: A321 B777-300ER
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od lukas21 »

a v ten ctvretk do cca 14:00 do 17:00 je teda dobry jo?

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

lukas21 píše:a v ten ctvretk do cca 14:00 do 17:00 je teda dobry jo?


Každý den má období, kdy je větší provoz a kdy slabší... (něco jako v MHD - špička a sedlo....jen tady je to v jiný časy..v prac. dny je to kolem 7 ráno, 12 v poledne a 19 večer..přibližně)...obecně je prostě slabší jen sobota, v ostatních dnech, když si stoupneš k RWY a budeš pozorovat provoz, nepoznáš podle hustoty provozu jestli je úterý nebo čtvrtek...Nanejvýš zaznamenáš "hluchá" období, kdy třeba 20 minut nic nebude přistávat, nebo naopak období, kdy se budou tvořit u RWY fronty letadel na odlet :) A ty jsou každý den...ať je sobota nebo čtvrtek...jen v sobotu je těch hluchých období krapet víc...
Pokud se ptáš kvůli tomu, že se chceš jít fotit nebo se jen dívat a chceš vědět, kdy toho bude lítat nejvíce, tak spíš se řiď tím, co přistává kdy zajímavého atd. než tím, že ve čtvrtek odpoledne toho bude hodně létat, protože je to v letovém řádu... :wink:

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Mně se zdá nejméně rušné období povětšinou mezi 14.-15.h, ale může to být subjektivní dojem.

PipkiN
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 66
Registrován: 01. 06. 2006, 21:03
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od PipkiN »

Největší provoz dle mého táty (ŘLP - oblastní řídící) je čtvrtek odpoledne - pátek dopoledne ...

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

VÍTĚZSLAV píše:Mně se zdá nejméně rušné období povětšinou mezi 14.-15.h, ale může to být subjektivní dojem.

Naprosto stejny dojem mam i ja. Bohuzel temer vzdy, kdyz se dostanu na Ruzyn, tak tam zrovna prijedu kolem 14 hodiny a to je tam vzdycky hodinu skoro mrtvo :wink:

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

lukas21 píše:a v ten ctvretk do cca 14:00 do 17:00 je teda dobry jo?


já ti nějak nerozumim, to si línej se kounout na stránky letiště kde máš co v kolik letí? takový teorie jaký je kdy provoz to nemá cenu, stejně tam nebudeš celej den, koukni na řád a máš to. A jestli potřebuješzadarmo radu tak ti ji dám , jeď ve čtvrtek na celej den a uvidíš čínský cargo, korejský A330 a teď si nejsem jistej jak teď lítá delta, myslim že jo, tak máš možnost vidět tři widebody v jeden den ale budeš tam muset být od desíti ráno do devíti do večera, jestli budeš chtít starty a přistání :wink:

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Kamyl píše:Naprosto stejny dojem mam i ja. Bohuzel temer vzdy, kdyz se dostanu na Ruzyn, tak tam zrovna prijedu kolem 14 hodiny a to je tam vzdycky hodinu skoro mrtvo :wink:


JJ, přesně tak - mezi 14 a 15 h. je asi jen 10 pohybů...a pak až tak do 16 h. přistávaj skoro jen samý ATRka :D

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

bugr píše:
lukas21 píše:a v ten ctvretk do cca 14:00 do 17:00 je teda dobry jo?


já ti nějak nerozumim, to si línej se kounout na stránky letiště kde máš co v kolik letí? takový teorie jaký je kdy provoz to nemá cenu, stejně tam nebudeš celej den, koukni na řád a máš to. A jestli potřebuješzadarmo radu tak ti ji dám , jeď ve čtvrtek na celej den a uvidíš čínský cargo, korejský A330 a teď si nejsem jistej jak teď lítá delta, myslim že jo, tak máš možnost vidět tři widebody v jeden den ale budeš tam muset být od desíti ráno do devíti do večera, jestli budeš chtít starty a přistání :wink:


Jen tři widebody? A co A310? 8)
Čtvrtek je zajímavej - tady jsou všechna widebody:
06:20 arr OK51 JFK 313
10:35 arr DL62 ATL 763
11:00 dep OK50 JFK 313
11:25 dep OK102 YYZ 313
12:10 arr CI5407 AUH 74F
12:25 dep OK104 YUL 313
12:35 dep DL63 ATL 763
13:40 dep CI5408 LUX 74F
18:00 arr KE935 ICN 333
19:30 dep KE936 ICN 333


Odpovědět