Koridory na Ruzyň

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Koridory na Ruzyň

Příspěvek od Tom Air »

Ahoj, zdravím všechny. Po hodně dlouhé době jsem se zase dostal na toto bezva fórum. K věci - zajímalo by mě, jestli existují nějaké mapy, znázorňující koridory k drahám/ z drah 24 a 31 na Ruzyni. Když přistávám v Praze, málokdy se dokážu přesně zorientovat a moc by mě zajímalo, kudy přesně to letadlo se mnou letí. Pokud někdo dokážete ty trasy alespoň popsat, i tak to pro mě bude přínosem. Dík


Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Re: Koridory na Ruzyň

Příspěvek od Jafa »

Tom Air píše:Ahoj, zdravím všechny. Po hodně dlouhé době jsem se zase dostal na toto bezva fórum. K věci - zajímalo by mě, jestli existují nějaké mapy, znázorňující koridory k drahám/ z drah 24 a 31 na Ruzyni. Když přistávám v Praze, málokdy se dokážu přesně zorientovat a moc by mě zajímalo, kudy přesně to letadlo se mnou letí. Pokud někdo dokážete ty trasy alespoň popsat, i tak to pro mě bude přínosem. Dík


Vše potřebné pro Prahu (i další města) najdeš tu:
http://www.vacc-cz.org/index.php?sect=fir

arkan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 119
Registrován: 02. 04. 2007, 00:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Koridory na Ruzyň

Příspěvek od arkan »

Jafa píše:
Tom Air píše:Ahoj, zdravím všechny. Po hodně dlouhé době jsem se zase dostal na toto bezva fórum. K věci - zajímalo by mě, jestli existují nějaké mapy, znázorňující koridory k drahám/ z drah 24 a 31 na Ruzyni. Když přistávám v Praze, málokdy se dokážu přesně zorientovat a moc by mě zajímalo, kudy přesně to letadlo se mnou letí. Pokud někdo dokážete ty trasy alespoň popsat, i tak to pro mě bude přínosem. Dík


Vše potřebné pro Prahu (i další města) najdeš tu:
http://www.vacc-cz.org/index.php?sect=fir

Taky se tam píše toto: RWY 04/22 is permanently closed because the American Community living in Nebusice, luxury Village near the Airport, was screaming so loudly, that the Regional Authority has decided to close it. Do not try to land there.

To jsem zvědav co bude americká komunita dělat,jestli se začne stavět nová dráha :twisted:

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Koridory na Ruzyň

Příspěvek od context »

môj príspevok už nie je aktuálny...
Naposledy upravil(a) context dne 26. 07. 2007, 16:07, celkem upraveno 1 x.

kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

Prahu jsem kdysi přesně ze stejných důvodů (abych věděl kudy přistávám) naklikal do Google Maps: http://pavelkobersky.blogspot.com/2007/06/kudy-na-prahu.html


Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

kober píše:Prahu jsem kdysi přesně ze stejných důvodů (abych věděl kudy přistávám) naklikal do Google Maps: http://pavelkobersky.blogspot.com/2007/06/kudy-na-prahu.html


Klobouk dolů, tohle je fakt super! Dík :shock:

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od PavelD »

kober píše:Prahu jsem kdysi přesně ze stejných důvodů (abych věděl kudy přistávám) naklikal do Google Maps: http://pavelkobersky.blogspot.com/2007/06/kudy-na-prahu.html


Bomba, až se mne bude někdo ptát kde bydlím, řeknu
" Pod FAF dráhy 31 "

To by jeden neřekl, jak je náš panelák důležitej :wink:

tl2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 19. 04. 2006, 19:15
Stav: Offline

Příspěvek od tl2 »

kober píše:Prahu jsem kdysi přesně ze stejných důvodů (abych věděl kudy přistávám) naklikal do Google Maps: http://pavelkobersky.blogspot.com/2007/06/kudy-na-prahu.html


Vyborna a nazorna prace. Trosku off topic - menily by se ty koridory pokud by vzniklo ve Vodochodech letiste s vetsim pravidelnym provozem?

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

PavelD píše:Bomba, až se mne bude někdo ptát kde bydlím, řeknu
" Pod FAF dráhy 31 "

To by jeden neřekl, jak je náš panelák důležitej :wink:


To vypadá, že budeme asi sousedi! :D

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od PavelD »

Tom Air píše:To vypadá, že budeme asi sousedi! :D


Mno, v srpnu bude zase 31 v provozu, tak se můžeme sejít na pivu u softballového hřiště, tam je dobrý výhled.
Zkoušel jsem i zahrádku FK Libuš, ale tam chlapi nebývají ještě srovnaní a sem tam něco uteče.

OT: Točený maj dobrý taky na Točný :-)

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Příspěvek od poja »

hele vážne kde se da dobre sedet u piva spottit nemusim spis jen takovou kulisu k posezeni...byl sme na ladronce tam je to docela dobrý ale daleko

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od PavelD »

poja píše:hele vážne kde se da dobre sedet u piva spottit nemusim spis jen takovou kulisu k posezeni...byl sme na ladronce tam je to docela dobrý ale daleko


Já jsem turista, a když si chci užít a je 24 v provozu, dojedu si do Roztok,
a odtud jdu po značce přes Kozí Hbety do Horoměřic a Přední Kopaninu.
Hospody po cestě jsou, ale když sedíš nahoře na skále uprostřed přírody,
a těsně nad hlavou ti to poletuje, taky dobrý.

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od PavelD »

Na základě osobního pozorování v sobotu 4.8. mezi 17.50 a 18.30 mohu uvést, že si piloti dělali FAF dráhy 31 kde se jim zrovna hodilo :wink:
Někteří se pohybovali dost mimo výše uvedenou mapku.

Domnívám, že to není nic proti ničemu, jen je potřeba s tím počítat při pozorování a nebo focení. Prostě to letadlo se nevynoří " nad pátým vchodem, třetí okno vlevo " jako obvykle. :D :D :D

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

poja píše:hele vážne kde se da dobre sedet u piva spottit nemusim spis jen takovou kulisu k posezeni...byl sme na ladronce tam je to docela dobrý ale daleko


Ze zahradky TJ Sokol Repy muzes pozorovat era, ktery pristavaji na RWY 31. A maji tam super cernyho Kozla. :)

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

PavelD píše:
Tom Air píše:To vypadá, že budeme asi sousedi! :D


Mno, v srpnu bude zase 31 v provozu, tak se můžeme sejít na pivu u softballového hřiště, tam je dobrý výhled.
Zkoušel jsem i zahrádku FK Libuš, ale tam chlapi nebývají ještě srovnaní a sem tam něco uteče.

OT: Točený maj dobrý taky na Točný :-)


Tak teď jsem drobátko ztracenej. :? Softballoové hřiště tady žádné nemáme a Točná je na druhym konci Prahy :lol:


Odpovědět