Omezení na 13/31

Jaký je váš názor na nová omezení provozu na dráze 13/31???

Anketa končí za 26. 08. 2007, 20:46

S omezeními souhlasím, plně se ztotožňuji s obyvateli hlukem postižených oblastí
2
7%
Nevím, co si této situaci myslet
0
Žádná hlasování
Je totální nesmysl omezovat provoz letiště kvůli několika, vesměs neopodstatněným stížnostem
11
39%
Kdyby se již dávno zrealizoval projekt paralelní dráhy, nebylo by teď co řešit
15
54%
 
Celkem hlasů: 28

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Jenže Vodochody jsou reálné až tak v roce 2015 a masírovat někoho 7 let, to je docela záhul.. :lol:
Uvidíme co bude až PRG zprivatizují; jinak připadá mi fakt zvláštní, že se najednou bere takový ohled na "lid a ekologii"-to nebude jen tak, zvlášť když si stát dosud většinu velkých dopravních staveb nakonec vydupal...


Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

Naprosto souhlasím s názorem, který tady vyjadřuje většina z Vás. Z obstrukcí kvůli "hlučnosti letiště" jsem dost otrávený, je to beznaděj. Jsme Kocourkov. :x Ovšem Motolský ordovik (opravdu dost uchylný název) mě dostal následující pasáží ve svém podání:

"Je nepochybné, že vyšší letecký provoz zvyšuje zisky Letiště Praha a na nich jsou závislé i odměny vedoucích zaměstnanců společnosti"

Jak říkal známý zedník: "To by němej neřek´, kdyby mu hubu rozbil" :lol: .

Znamená to, že pokud to tady půjde ekonomicky do kopru, tak bude vše v pořádku?! :evil:

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Tom Air: no jo lidská závist. Lidem nejvíc v jejich životech vadí prosperita a blahobyt souseda. Jestli se má někdo dobře, je potřeba ho zavřít nebo omezit. Lidi si na RWY problému léčí vlastní komplexy z toho, že jsou neschopní.

Většina lidí vidí jen velice kratkodobý horizont zaměřený jen na sebe, bohužel. Nějakou ekonomickou spojitost u nich budeme hledat zbytečně. No jo, je to homolkárna tady.

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

dider píše:Tom Air: no jo lidská závist. Lidem nejvíc v jejich životech vadí prosperita a blahobyt souseda. Jestli se má někdo dobře, je potřeba ho zavřít nebo omezit. Lidi si na RWY problému léčí vlastní komplexy z toho, že jsou neschopní.

Většina lidí vidí jen velice kratkodobý horizont zaměřený jen na sebe, bohužel. Nějakou ekonomickou spojitost u nich budeme hledat zbytečně. No jo, je to homolkárna tady.


Přesně. Filosofie "jestli mě neumlčíte kusem žvance, tak vám to tady všechno překazím, a to budete koukat" je hodně nízká.

Bydlím kousek od koridoru na 31/13 (Zličín, kousek od sídliště Řepy) a ten hluk mi opravdu nesnesitelný nepřijde. Bydlet u hlavní silnice musí být daleko horší. Dokonce ani naše malé mimino současný provoz nijak neruší. Ordovik má asi uši jako netopýr.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Příspěvek od JackBrno »

Rozhodně nechci podporovat jakákoliv omezování letišť kvůli hluku, viz. např. u nás v Brně každoroční stížnosti obyvatel při CIAFu, ale je potřeba si uvědomit, že většina lidí zde v diskuzi se na to dívá jen a pouze z pohledu leteckého fandy. Ale už si neumí představit, jak by se mu to líbilo, kdyby o letadlech nic nevěděl a nezajímaly by ho a místo toho měl doma třeba malé dítě, které nemůže spát :-) Nějaké ženské na mateřské může být letadlo i s letištěm naprosto ukradené, zato jí může oprávněně vadit hluk. Ostatně bych se skoro vsadil, že většina z těch, co "nechápou" protesty proti hluku letadel, by se velice rozčilovala, kdyby jim místo zajímavých letadel nad domy, začaly jezdit okolo domu kamiony. To by jistě bylo něco jiného a byly by hned podpisy pod peticemi :-) Znovu opakuji, že mě osobně hluk letadel nevadí, spíš naopak, ale je potřeba se na to podívat i z pohledu lidí, které letadla nezajímají a musí hluk snášet. Samozřejmě ale mezi ně nepočítám lidi, kteří si vědomě koupí dům/byt v blízkosti letiště a potom se rozčilují, že jim tam lítají letadla. Těm patří nakopat někam :-)


jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

JackBrno píše:Rozhodně nechci podporovat jakákoliv omezování letišť kvůli hluku, viz. např. u nás v Brně každoroční stížnosti obyvatel při CIAFu, ale je potřeba si uvědomit, že většina lidí zde v diskuzi se na to dívá jen a pouze z pohledu leteckého fandy. Ale už si neumí představit, jak by se mu to líbilo, kdyby o letadlech nic nevěděl a nezajímaly by ho a místo toho měl doma třeba malé dítě, které nemůže spát :-) Nějaké ženské na mateřské může být letadlo i s letištěm naprosto ukradené, zato jí může oprávněně vadit hluk. Ostatně bych se skoro vsadil, že většina z těch, co "nechápou" protesty proti hluku letadel, by se velice rozčilovala, kdyby jim místo zajímavých letadel nad domy, začaly jezdit okolo domu kamiony. To by jistě bylo něco jiného a byly by hned podpisy pod peticemi :-) Znovu opakuji, že mě osobně hluk letadel nevadí, spíš naopak, ale je potřeba se na to podívat i z pohledu lidí, které letadla nezajímají a musí hluk snášet. Samozřejmě ale mezi ně nepočítám lidi, kteří si vědomě koupí dům/byt v blízkosti letiště a potom se rozčilují, že jim tam lítají letadla. Těm patří nakopat někam :-)


Tak treba mymu tatovi vic vadi hluk z deti behajicich mu nad hlavou nez z letadel, ktery mu litaji nad barakem :)

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od PavelD »

Nám to vzhledem uzavřené 06/24 taky lítá nad hlavou, a celkem s překvapením jsem zjistil, jak velký vliv mají nově vyměněná okna.
Po uzavření není slyšet skoro nic, bez ohledu, že dům je panelák.
Nevím, jak by naše okna zafungovala při průletu TU 134, ale dnešní letadla jsou fakt tichoučká.

Mimochodem, byl jsem zvyklý na IL18, a proto jsem zvědavě očekával průlet Electry, a měl jsem co dělat, abych jí vůbec zaregistroval. Trochu čoudí, má jinou barvu zvuku, ale hladina hluku skoro jako ATRo.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Příspěvek od JackBrno »

jane píše:Tak treba mymu tatovi vic vadi hluk z deti behajicich mu nad hlavou nez z letadel, ktery mu litaji nad barakem :)


Tomu naprosto věřím :D Děti dokážou dupat nepřetržitě, mezi letadly je vždycky aspoň chvíli pauza :wink:

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

peterson píše:A já bych to zatrhnul úplně,kdo má ten bordel poslouchat??Ve spoustě civilizovanejch zemí se v deset zavře letiště a šmytec.Když tu tak sedím u zavřeného okna a v kredenci drnčí nádobí při nízkém průletu letadla tak to není to pravý ořechový. A hlavu si do motoru strč sám ať se nabažíš :twisted:


a co tak zkusit krasne Strasnice nebo treba dal! takove podebrady!!

letiste prinasi business a to si musi lidi konecne uvedomit.... kdybys tam postavil barak pred 50-60 lety tak asi nemas na vyber.. kdyby to bylo pozdeji tak prosim rekni mi ze dneska situace je horsi nez IL62, TU154 a TU134 apod!!! delate jakoby pristal jedno jumbo za druhym...

kdyz se ti to nelibi tak prosim kup kolo a nech auto doma, konec koncu asi jezdis na dalnici ktera lidem dela starosti.. a jeste zivotni prostredi....

pro lide kteri se stezuji bych postavil 5 paralelnich drah a bude pokoji


Odpovědět