Podivná stojánka?

Odpovědět
MELLO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 11. 08. 2007, 16:32
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Podivná stojánka?

Příspěvek od MELLO »

Už jsem párkrát viděl parkovat ATRko na ploše před původní hasičskou stanicí, kde není vůbec žádná značená stojánka a včera opět a asi v 10:45 tam folowmák navedl jedno ATR.

Nevíte z jakých důvodů?


BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Podivná stojánka?

Příspěvek od BB »

MELLO píše:Už jsem párkrát viděl parkovat ATRko na ploše před původní hasičskou stanicí, kde není vůbec žádná značená stojánka a včera opět a asi v 10:45 tam folowmák navedl jedno ATR.

Nevíte z jakých důvodů?


Stojánka T5, nebo alternativne TWY K.

MELLO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 11. 08. 2007, 16:32
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od MELLO »

K čemu slouží? Je to nějaká speciální stojánka?

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

MELLO píše:K čemu slouží? Je to nějaká speciální stojánka?


K nicemu zvlastnimu, podobne stojanky jsou pred cargem, ty se sice vyuzivaji pro cargo letadla, ale pri nedostatku stojanek u terminalu a na klasickych mistech tam parkuji i letadla pro cestujici. Nevyhodou T5 je celkem omezeny prostor pro manipulacni prostredky a umisteni svetel TWY, ktere cas od casu odbaveni letadla nepreziji, takze se pouziva velmi malo, ale jinak je to regulerni stojanka bez nejakeho zvlastniho ucelu.

MELLO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 11. 08. 2007, 16:32
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od MELLO »

No jenže je mi právě divný, proč ho zaváděli zrovna sem, když na ATRáckých stojánkách 34-45 bylo spousta volných míst?


Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

MELLO píše:No jenže je mi právě divný, proč ho zaváděli zrovna sem, když na ATRáckých stojánkách 34-45 bylo spousta volných míst?

Třeba už byly naplánovaný na tyhle stojánky jiný přílety... Navíc na 30-38 se můžou dávat všechna letadla, ne jen ATR, a dost často se sem dávají malá regionální letadla cizích společností... (OS, SK, LH, ...). Nebo třeba to ATR šlo po příletu do hangáru, tak aby to měli a blíž a neblokovali stojánku pro jiná letadla... Těch důvodů může být dost.

MELLO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 11. 08. 2007, 16:32
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od MELLO »

Tak to jo. :wink:

EDIT: já to myslel jako obecné označení, jiank to vím, že tam parkují i jiná malá letadla :wink:

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

MELLO píše:Tak to jo. :wink:

EDIT: já to myslel jako obecné označení, jiank to vím, že tam parkují i jiná malá letadla :wink:


Na 30-38 ale mohou parkovat i velka letadla, alespon v meritku Ruzyne (B737, A320), na 38 jednou bylo i napric Jumbo, ale trochu tam zavazelo.

MELLO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 11. 08. 2007, 16:32
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od MELLO »

Tak to jsem věděl, že na 30-33 mohou být i větší letadla, taky tam bývají, ale že i na 34-39 se vejde A320 by mě vůbec nenapalo. :shock:

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

MELLO píše:Tak to jsem věděl, že na 30-33 mohou být i větší letadla, taky tam bývají, ale že i na 34-39 se vejde A320 by mě vůbec nenapalo. :shock:

39 neexistuje... a dost často ráno tam stává třeba Alitalia s Airbusem, v létě se tam kupily Boeingy a Airbusy ČSA přes tu ranní a dopolední špičku...


Odpovědět