Pas nebo občanka?

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

Petrov píše:Moje zkušenost je taková, že tam, kde je předpoklad, že by mohli znát českou občanku, tam jí používám. Jinak radši pas.


Tak to já právě občanku používám vždycky kdy to jde, ať se lidi po evropě učí že nějaká země jako česko je taky součástí EU. Ne jenom lidi na letištích a celníci ale i autopůjčovny, hotelové recepce, ...

S přístupem "tady půjdu s pasem, co kdyby tady česko neznali", se nikdy nic nezmění.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

Alexx píše:Tak to já právě občanku používám vždycky kdy to jde, ať se lidi po evropě učí že nějaká země jako česko je taky součástí EU. Ne jenom lidi na letištích a celníci ale i autopůjčovny, hotelové recepce, ...

S přístupem "tady půjdu s pasem, co kdyby tady česko neznali", se nikdy nic nezmění.


presne z tohoto dovodu som 4.5.2004 oberlajtnantovi vo FRA predlozil slovensky obciansky preukaz (pas som mal vo vrecku). On ho bez zavahania zobral, hodil pod UV lampu, vratil mi ho a poslal ma dalej...

Petrov
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 07. 07. 2005, 13:31
Stav: Offline

Příspěvek od Petrov »

Alexx píše:
Petrov píše:Moje zkušenost je taková, že tam, kde je předpoklad, že by mohli znát českou občanku, tam jí používám. Jinak radši pas.


Tak to já právě občanku používám vždycky kdy to jde, ať se lidi po evropě učí že nějaká země jako česko je taky součástí EU. Ne jenom lidi na letištích a celníci ale i autopůjčovny, hotelové recepce, ...

S přístupem "tady půjdu s pasem, co kdyby tady česko neznali", se nikdy nic nezmění.


Já to beru ale z pohledu, že si chci ulehčit situaci. Ty nechápavé pohledy, dlouhé zkoumání, co to vlastně jako má být, si s chutí ušetřím.

Ale Vašemu přístupu rozumím, chápu ho a zřejmě bude lepší, než ten můj.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

Petrov píše:Já to beru ale z pohledu, že si chci ulehčit situaci. Ty nechápavé pohledy, dlouhé zkoumání, co to vlastně jako má být, si s chutí ušetřím.

Ale Vašemu přístupu rozumím, chápu ho a zřejmě bude lepší, než ten můj.


V této situaci se dobře uplatní předem naučené věty typu: "Vážený pane, nevěděl jste, že ČR už je 3 roky v EU"? nebo "Mám pocit, že předpisy ohledně cestovních formalit byste měl znát lépe vy, nikoliv cestující" nebo "Račte se laskavě poradit s nadřízeným a dejte mi vědět jeho stanovisko" :twisted:

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

Orus-x píše:V této situaci se dobře uplatní předem naučené věty typu: "Vážený pane, nevěděl jste, že ČR už je 3 roky v EU"? nebo "Mám pocit, že předpisy ohledně cestovních formalit byste měl znát lépe vy, nikoliv cestující" nebo "Račte se laskavě poradit s nadřízeným a dejte mi vědět jeho stanovisko" :twisted:


Úplně ideálně v řeči státu daného letiště. Anglicky ještě snad, ikdyž ta druhá hláška je poněkud komplikovanější. Ale sranda by byla učit se to třeba řecky, bulharsky nebo rumunsky. Maďaři vstupovali s náma, tak ti snad mít problém nebudou, finové mi přijdou dost solidní na to aby si "předpisy ohledně cestovních formalit" nastudovali. :D


context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

posledná skúsenosť s použitím OP z letiska v Porte. Po predložení sa pasovák v búdke diskrétne spýtal kolegu či Slovensko je v EU a ešte predtým ako sa dočkal odpovede ma s úsmevom pustil dalej...

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

context píše:posledná skúsenosť s použitím OP z letiska v Porte. Po predložení sa pasovák v búdke diskrétne spýtal kolegu či Slovensko je v EU a ešte predtým ako sa dočkal odpovede ma s úsmevom pustil dalej...


Holt někde se to naučit musí, většinou to dopadá podobně, rada zkušeného kolegy. Příště už budou vědět. Ale spíš mám zkušenost, že v poslední době nikde žádní pasováci nebyli, asi se už blížil schengen a měli to na háku. Odlet LTN 2.12. bez kontroly, odlet TFS 8.12. bez kontroly, přílet HNN bez kontroly.


Odpovědět