Housle do letadla

Odpovědět
Jay
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 21. 07. 2005, 19:10
Stav: Offline

Housle do letadla

Příspěvek od Jay »

Ahoj vsichni,

letim s BA do Londyna a podle jejich webu si muzu vzit na palubu i hudebni nastroj - v mem pripade housle. Nemuze se mi ale stat, ze me na palubu s houslemi zamestnanci Prazskeho letiste nepusti kvuli rozmerum tohoto prirucniho zavazadla???

Diky moc za rychlou odpoved. :wink:


Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Příspěvek od Alca »

ahoj Jay :D
tento stejný problém s totožným nástrojem jsem už jednou řešil(pak sem to asi 10 krát už neřešil)
při 1. letu mě osobně doprovodila letuška na mé místo a ukázala mi, jak mít bezpečně nástroj pod nohama, stejně, jako prý Ženatý a Svěcený a řada japonců...-to bylo super, musíš jim ale fakt dokázat, ať letíš low-costem po evropě, na letní studia do Madowmontu, nebo turné do Osaky, nebo Londýna,že svůj nástroj nepustíš z očí.Při dalších letech mě pak(se SKY Europe)donutili dát si nástroj do kufru nad hlavu - tam jen pozor na zarputilé italy, co se snaží zmenšit ostatní zavazadla ve prospěch svých.
Jinak nikdo nikdy na můj nástroj ani nemrkl. Dokonce sem už slyšel, že housle jsou největší nástroj, který je možné přepravovat na palubě bez nutnosti koupit další letenku pro nástroj. - přeju příjemný let bez obav :D alca

Jay
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 21. 07. 2005, 19:10
Stav: Offline

Příspěvek od Jay »

Alca píše:ahoj Jay :D
tento stejný problém s totožným nástrojem jsem už jednou řešil(pak sem to asi 10 krát už neřešil)
při 1. letu mě osobně doprovodila letuška na mé místo a ukázala mi, jak mít bezpečně nástroj pod nohama, stejně, jako prý Ženatý a Svěcený a řada japonců...-to bylo super, musíš jim ale fakt dokázat, ať letíš low-costem po evropě, na letní studia do Madowmontu, nebo turné do Osaky, nebo Londýna,že svůj nástroj nepustíš z očí.Při dalších letech mě pak(se SKY Europe)donutili dát si nástroj do kufru nad hlavu - tam jen pozor na zarputilé italy, co se snaží zmenšit ostatní zavazadla ve prospěch svých.
Jinak nikdo nikdy na můj nástroj ani nemrkl. Dokonce sem už slyšel, že housle jsou největší nástroj, který je možné přepravovat na palubě bez nutnosti koupit další letenku pro nástroj. - přeju příjemný let bez obav :D alca


Teda dekuji mnohokrat za odpoved - muzu se jen zeptat, kdy jste letel? Podle webu BA se da vzit do letadla i kytara, jde mi jen o to, jestli ted nove s tim nekompromisnim merenim velikosti zavazadel na Ruzyni nenarazim. Ale verim, ze to bude v pohode, klidne jeste nekdo napiste vlastni zazitky s hudebnimi nastroji.

Moc diky!

P.S. Letim Praha - Londyn - Denver a zpet. :wink:

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od PV »

No jestli to nejsou housle značky " GALAPETR " tak máš šanci ;-)
http://img2.imagetitan.com/img.php?imag ... lapetr.jpg

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

PV píše:No jestli to nejsou housle značky " GALAPETR " tak máš šanci ;-)
http://img2.imagetitan.com/img.php?imag ... lapetr.jpg


Ale Galapetr (resp. Kral Sumavy) byl cernobily... :?:

Anebo taky: Co hrajete, strilejte.... Nestrilejte, hrajte :wink:


Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Příspěvek od Alca »

-co já slyšel, když moje prof. teď letěla do Ameriky, že kontrolovali jen příruční, a housle vůbec nepočítali jako příruční zavazadlo, ale jako předmět, který je povolené do letadla vzít(stejně jako digifoťák, notebook) - nikdo na ně ani nemrkl...u mě i u ní...

Jay
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 21. 07. 2005, 19:10
Stav: Offline

Příspěvek od Jay »

Alca píše:-co já slyšel, když moje prof. teď letěla do Ameriky, že kontrolovali jen příruční, a housle vůbec nepočítali jako příruční zavazadlo, ale jako předmět, který je povolené do letadla vzít(stejně jako digifoťák, notebook) - nikdo na ně ani nemrkl...u mě i u ní...

Diky moc, hodne mi to ted ulehcilo od aspon jedne starosti pred odletem!

Nightfly a PV: mam trochu jinou znacku:
http://armsbid.com/ks7pix/7kj-034.jpg

Zoommy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 28. 11. 2005, 09:43
Bydliště: Pardubice
Stav: Offline

Příspěvek od Zoommy »

No na většině letištích to asi projde, ale zažil jsem taky jedno letiště kde měli bezpečnostní pracovníci námitky na struny na kytaře...asi aby dotyčná osoba někoho neuškrtila... :-) A donutili pasažéra dát kytaru do bagáže...

Jay
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 21. 07. 2005, 19:10
Stav: Offline

Prvni zkusenost

Příspěvek od Jay »

Tak jen strucne hlasim, ze housle na palube ani na letisti nikdo neresil a doletel jsem s nimi v poradku. Snad to tak pujde i na zpatecni ceste.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Housle do letadla

Příspěvek od ziletka »

Zdravim, resim ted podobny problem a nechce se mi kvuli tomu zakladat nove vlakno. Letime s kamaradem s Austrian pres Viden do Finska. Kamarad si s sebou chce vzit trubku. Je mozne si ji vzit na palubu v kufriku a bude se pocitat do hmotnosti palubniho zavazadla, nebo je ji mozne vzit navic k tomu palubnimu zavazadlu? Na strankach OS jsem bohuzel odpoved nenasel. Diky

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Housle do letadla

Příspěvek od Alca »

at se neboji, s klasickejma spolecnostma problemy nebyvaj, at hned u prepazky rekne, o jaky nastroj jde, trubka je o neco mensi nez housle a vetsi jak housle uz vyzaduje specialne sedadlo navic...Vetsinou jsou k nastrojum chovaji hodne shovivave a vahu pocitaji jen prirucnimu zavazadlu a nastroj je neco navic...vzdycky se ke me a k nastroji chovali skvele[MA,OK,NE]. tak drzim palce


Odpovědět