Na letiště a neletět

Odpovědět
kala23
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 18. 08. 2006, 19:11
Stav: Offline

Na letiště a neletět

Příspěvek od kala23 »

Ahoj máme koupenou letenku se Sky Europe jenom tak na otočku ale asi stejně nebudeme moct letět. Chtěli bysme se ale aspoň kouknout na letiště. je možný se nechat normálně odbavit a pak neletět, projít si obchůdky a tak dál a jít zase pryč ? nevzniknou z toho nějaké problémy ? díky moc za odpověď


OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Na letiště a neletět

Příspěvek od OKTVC »

kala23 píše:Ahoj máme koupenou letenku se Sky Europe jenom tak na otočku ale asi stejně nebudeme moct letět. Chtěli bysme se ale aspoň kouknout na letiště. je možný se nechat normálně odbavit a pak neletět, projít si obchůdky a tak dál a jít zase pryč ? nevzniknou z toho nějaké problémy ? díky moc za odpověď

Ano, není problém. Jen se nechte odbavit, jděte do tranzitu a nedostavte se do východu k odletu (oni vás automaticky zruší). A na příletech se nikdo nikoho na nic neptá, přinejhorším můžete vždy říci, že jste nestihli odlet.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Na letiště a neletět

Příspěvek od m@rtin »

To si teda nejsem úplně jist. Určitě vás budou vyhlašovat a shánět se po vás. Předpokládám, že budou vědět, že nemáte odbavená zavazadla, jinak by vypakovali celý letadlo.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Na letiště a neletět

Příspěvek od ziletka »

Taky jsem nad tím někdy přemýšlel, co dělat, když člověk zjistí, že nemůže z nějakého důvodu odletět. Stačí se prostě vzít a projít přes sekurity ven, nebo jsou na letištích nějaké speciální východy? Předpokládám, že k odletu mně nikdo nutit nemůže :D

kala23
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 18. 08. 2006, 19:11
Stav: Offline

Re: Na letiště a neletět

Příspěvek od kala23 »

No já jim klidně tam přijdu říct že neletíme aby nás zbytečně nevyvolávali a řeknu že máme jen příruční zavazadla. Řeknu třeba že mi rodí sestra a nebo že nás vytopili :D


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Na letiště a neletět

Příspěvek od Globik »

m@rtin píše:To si teda nejsem úplně jist. Určitě vás budou vyhlašovat a shánět se po vás. Předpokládám, že budou vědět, že nemáte odbavená zavazadla, jinak by vypakovali celý letadlo.

Proč by low cost někoho vyvolával? A samozřejmě je jasné, kdo má podaná zavazadla a kdo ne.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Na letiště a neletět

Příspěvek od Globik »

ziletka píše: Předpokládám, že k odletu mně nikdo nutit nemůže :D

Mně se to jednou málem stalo :D :D
Bylo to na zpátečním letu charteru z CHQ. Měl jsem s přítelkyní koupený koupácký zájezd a já jsem se rozhodl, že ještě v Řecku zůstanu. Způsobně jsem v transferu od hotelu doprovodil přítelkyni na letiště a tam se optal delegátky CK, jestli a komu mám nahlásit, že neletím, aby mě pak zbytečně nevyvolávali a nehledali. Zjevně jsem jí tím vyvedl z míry. Nevěděla, co má se mnou dělat. Volala kolegovi a z hovoru (a z předchozích otázek které měla na mě) jsem pochopil, že neví, jestli mi má nařídit (a event.na to zavolat letištní policii), že musím do letadla nastoupil. A bylo mi jasné, že takového exota, který nechce řádně dokončit zájezd a drze se vyvlíká z role nesvéprávného koupáka, ještě neviděla. Kolega jí naštěstí vysvětlil, co má dělat a se mnou že nemá dělat nic :D

dcvojta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 05. 2006, 10:41
Pohlaví: muž
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Na letiště a neletět

Příspěvek od dcvojta »

Já bych se odbavil přes internet. To potom nikdo nebude vědět jestli jste dorazily na letiště nebo ne.

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Na letiště a neletět

Příspěvek od MK »

Problém to samozřejmě není. Mně se nedávno na lince do ALA rozhodl jeden pán, který už seděl v letadle, že nepoletí. Normálně prošel chobotem a přes security zase ven. Jen se jaxi muselo nechat prohledat letadlo z bezpečnostních důvodů a docela jsme kvůli tomu nabrali zpoždění.

Připomínka o kontaktování gatu je docela dobrá. Z hlediska rampáka to považuji za dobrý nápad přijít za včas na gate a požádat o zrušení, každá minuta je dobrá a čekat pak do poslední chvíle na cesťáky, kteří hodlají úmyslně nepřijít, by mě docela naštvalo, když třeba letadlo už mohlo být ve vzduchu...

kala23
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 18. 08. 2006, 19:11
Stav: Offline

Re: Na letiště a neletět

Příspěvek od kala23 »

Check in přes web je dobrý nápad, to by se pak ani snad nevzrušovali s tím že tam chybíme a když ještě lowcosty nevyvolávají..ale samozřejmě přijít jim to říct není vůbec žádný problém.
Jenom by mě zajímalo - to si vytisknu nějaký papír při tom online odbavení a jdu tedy rovnou, ale nebude mi ta palubní vstupenka třeba chybět kdybych si chtěla něco koupit ? nebo to vyluští i z toho mýho vytištěnýho papíru ? jo a díky všem co mi odpověděli :o)

r13
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 11. 02. 2009, 08:40
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Na letiště a neletět

Příspěvek od r13 »

kala23 píše:Check in přes web je dobrý nápad, to by se pak ani snad nevzrušovali ..)

Budou vzrusovat uplne stejne jako kdyz budete odbaven(a) u prepazky.

kala23 píše:Jenom by mě zajímalo - to si vytisknu nějaký papír při tom online odbavení a jdu tedy rovnou, ale nebude mi ta palubní vstupenka třeba chybět kdybych si chtěla něco koupit ? nebo to vyluští i z toho mýho vytištěnýho papíru ? jo a díky všem co mi odpověděli :o)

Ano, musite vytisknout doma papir- palubni vstupenku, jinak ani nepusti na terminal. Sice to vypada jinak (papir A4) ale ma stejne udaje (s vyjimkou gatu a dodatecne je tam cislo pasu/ID) a stejnou funkcii jako "klasicka" palubni vstupenka.

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Na letiště a neletět

Příspěvek od stevard »

rozdil mezi pax odbavenejma po netu a na prepazce je ten, ze ty internetovy se vyvolavat nemusej, jelikoz nikdo nevi, jestli se na letiste vubec dostavili. To jedine v pripade, ze by meli odbaveny zavazadlo, reprintovanou palubku, nebo jinou sluzbu, ktera vyzaduje, ze na prepazku prijit musej. Low costy se vyvolavaj uplne stejne jako ostatni spolecnosti. I kdyz jejich podminky muzou mluvit jinak. Pokud neni vylozene delay, tak je pro kazdyho snazsi si ty lidi nechat vyhlasit, nez jim zavrit pred nosem a pak jim vysvetlovat, ze nepoletej... Takze je urcite dobry, dat vedet do gate, ze neletim, at me zrusej, nez pak poslouchat 3x svoje jmeno v rozhlase a zdrzovat odlet.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Na letiště a neletět

Příspěvek od creyman »

Jednou jsem se zapomněl někde v hale v Praze a Sky nás normálně volal. Ryan po internetovém odbavení v Altemburku také. Já jsem nakonec nemohl letět a zbytek "výpravy" mi to sdělil.


Odpovědět