Vstup do zabezpecenej zony

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od Yirina »

Během své několikaleté zkušenosti při práci u letecké společnosti s klienty jsem nesčetněkrát zažila situaci, která se stala jinak, než dotyčný líčil.
Nevím, kde se to v lidech bere, ale leckdy si buď upraví historky které je během přepravy letadlem potkaly, asi aby byli zajímavější nebo prostě na sebe jen upoutali pozornost. Mně to už vůbec nepřekvapuje.
Byla jsem třeba osobně u toho, kdy se u ČSA přišel na ticketing ptát pán na změnu letenky, protože mu uletěl let. Kolegyně si otevřela jeho rezervaci a nebyla si jistá tarifem, tak se naklonila k druhé a chvíli se nad tím radily. Potom to pánovi spočítala, řekla mu cenu, která se mu nelíbila, ale zaplatil a odešel. Za pár týdnů přišla stížnost, na tuto kolegyni od tohoto cestujícího. Psal v ní, že ona agentka se k němu chovala s despektem kvůli jeho černé barvě pleti, poté se tomu ještě ušklíbala s kolegyní a po straně se mu smály...A pak takové ty argumenty, že tohle se mu u žádné jiné společnosti nestalo, že pokud to nebude řešeno, bude muset přestat s ČSA létat atd...
Kdybych u toho nebyla, tak si řeknu, že na tom musí být aspoň kousek pravdy, že člověk si prostě něco takového nevymyslí a nevynaloží energii na to psát takovou stížnost...Na což asi dost vykuků sází a snaží se takto získat navíc nějaké "odškodnění" v podobě mílí navíc nebo cokoliv, které mu aerolinie dají....Řekla bych, že jsou lidi, kteří tohle dělají naprosto cíleně s úmyslem získat něco navíc, protože vědí, že aerolinie ty např. míle dají, když je to tvrzení proti tvrzení.
Druhá věc jsou lidi, kteří na sebe jen chtějí strhnout pozornost nezvyklou historkou, protože jinak nikoho moc nezajímají....Takže bych ten příspěvek brala s rezervou, kdo ví, jak to opravdu bylo...


vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od vita »

Yirina píše:Druhá věc jsou lidi, kteří na sebe jen chtějí strhnout pozornost nezvyklou historkou, protože jinak nikoho moc nezajímají....Takže bych ten příspěvek brala s rezervou, kdo ví, jak to opravdu bylo...


Já doufám :-) Protože jestli bezpečák na letišti přimouří oči nad nožem, to je něco nepředstavitelného. Ok, dejme tomu nůžky na nehty, tam by se to dalo ještě omluvit, ale nůž....
Na začátku září jsem letěl přes LHR a při security při přestupu se něco nezdálo bezpečákovi na mé brašně s notebookem (vyndal jsem z ní i kapky do nosu, i když v USA jsem je v ní klidně nechával, ale znám Brity a jejich security). Celou brašnu mi vyndal, až z ní vytáhl pinzetu (měl jsem zánět ucha a používal jsem to na čistící vatičku). Vzal ji do ubrousku a šel se zeptat náčelníka, jestli mě s tím mohou pustit :biggrin: , Pak jsem se ptal, jestli je na ní něco závadného a že prý některé mají ostré hroty, tak zkoušeli, jestli je i tahle nebezpečná. Jsem říkal, že v Americe to nikomu nevadilo, na čež mi odpověděl, že jsou přísnější a lidé se tu cítí bezpečněji. No, ani jim na LHR to v lednu nevadilo, měl jsem ji v té samé kapse jako teď.
Vůbec Britové mě nemají nějak rádi - třikrát jsem odlétal z britského letiště a třikrát mi něco kompletně prohledali. Nejdříve kufr (taky jsem tam zapomněl kapky, mea culpa), letos v lednu mě při nástupu do letadla vylosoval počítač a nějaký Ind mi kompletně vybalil kufr, ale musím říct, že ho pak stejně dobře zabalil, no a pak ta pinzeta.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od jane »

vita píše:Můžete mi vysvětlit, co v Praze na letišti pracuje za idioty, že pustí do letadla člověka s nožem, o kterém vědí? :?: :twisted: :roll:
A zrovna tohodle šmejda, který měl už dávno být na nějakém black listu a do letadla se vůbec nedostat!


Jestli cepel noze byla do delky tusim 6 centimetru, zas takova hrozna afera to nebude...


Odpovědět