Vstup do zabezpecenej zony

proreo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 08. 12. 2009, 07:37
Oblíbené typy letadel: Airbus A330(310), B747, B767, CRJ
Stav: Offline

Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od proreo »

Je mozne dostat sa do zabezpecenej zony aj bez letenky? Kedysi (asi v r.2006) sa mi to podarilo.. dostal som nieco ako boarding pass (asi na tom bolo napisane doprovod).
Chcel by som niekoho, kto bude v PRG prestupovat, pozriet bez toho, aby dotycny musel vyjst von zo zab.zony.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od prodejce »

pokud nemáš známé na letišti, tak bez letenky nikoliv. Pouze s letenkou.

Janur
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 15. 07. 2009, 13:45
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od Janur »

prodejce píše:pokud nemáš známé na letišti, tak bez letenky nikoliv. Pouze s letenkou.


imho to neni uplne pravda, napr ted nedavno sli dovnitr pri nataceni nejakyho serialu, a stacil jim pas. Cili se to asi da 'koupit'.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od hafi »

Je nějaká šance dostat se do letadla na jiný doklad než pas nebo občanka?

Brácha pracuje v DUS a na víkend přijel domů autem a v neděli letí zpět (konkrétně do Eindhovenu s Wizzem).
Jenže je trochu (spíš víc než trochu) trubka, bo si zapomněl v bytě v Dusseldorfu občanku i pas.

Je šance, že by ho pustili třeba na řidičák? Případně s podporou rodnýho listu, či co já vím čeho?

Kdysi se mu totez povedlo cestou domu, ze prijel na letiste v DUS na let do PRG a zjistil, ze obcanku ma v byte (a pas v Praze) a do bytu uz to nestiha. Tak to zkusil a nejak prosel do letadla bez jedine kontroly totoznosti (...coz mi prijde pri soucasnych protiteroristickych opatrenich dost sileny). Zpet uz letel na pas...coz je taky duvod proc tedma oboji tam.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od gr09 »

hafi píše:Je šance, že by ho pustili třeba na řidičák? Případně s podporou rodnýho listu, či co já vím čeho?


Sance je, ale treba na strankach Zenevskeho letiste pisou (jen pro priklad), ze ridicak se nepovazuje za prukaz identity. Nejlepe zavolat na letiste..


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od Globik »


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od hafi »

na letiste volal, tam mu samozrejme rekli to,co je v podminkach, tj. pas nebo OP.

...jsem spis myslel jestli nekdo, kdo tam dela nebude vedet, ze v praxi se bezne akceptuje i ridicak, nebo naopak nekdo bude mit podobnou zkusenost.

kawka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 04. 09. 2007, 17:20
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od kawka »

ad hafi: Pokud má Váš bratr státní příslušnost Česká republika a hodlá cestovat z Prahy do Eindhovenu na řidičský průkaz, dovolím si tvrdit, že se 100% pravděpodobností neodletí. K tomu, aby odcestoval potřebuje cestovní doklad, tím je samozřejmě cestovní pas (a pro případy cest občanů států EU v rámci EU i občanský průkaz). Problém nespočívá v prokázání totožnosti (to můžete cestovat i na rybářský lístek, průkazku do knihovny atd.), ale v prokázání vlastnictví platného cestovního dokladu. Zmiňujete případ, že kdysi mu bylo takto umožněno cestovat z DUS do PRG - je to nestandardní, ale tolerovaná možnost, kdy se cestující vrací z ciziny domů, a v těchto případech mu bývá cesta umožněna.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od hafi »

díky za info
tenkrát v DUS to nebylo blahosklonné umožnění cesty domů, ale naprostá ignorance všech bezpečnostních předpisů ze strany zaměstnanců letiště a aerolinek (tuším, že tenkrát letěl s Lufthansou), protože po něm nikdo doklad ani nechtěl.

Pointa je, že jelikož má doklady v DUS a je v PRG, tak jsou jen dvě zcela legální řešení - v Praze zažádat o druhý pas a letět do DUS až po jeho vydání nebo někoho poslat pro jeho doklady tam.

Vzhledem k tomu, že obojí nereflektuje jeho potřebu být v pondělí ráno v práci, tak zkusí letiště a když to nevyjde pojede rychlým nočníkem, kde by snad nikdo doklady chtít neměl.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od gr09 »

kawka píše:Problém nespočívá v prokázání totožnosti (to můžete cestovat i na rybářský lístek, průkazku do knihovny atd.)


Rybarsky listek ani prukaz do knihovny nejsou prukazy totoznosti, jsou to clenske prukazy, ktere plati pouze v organizacich, kterymi byly vydany.

K cestovani letecky do Nemecka je potreba bud cestovni doklad (pas) anebo prave v ramci EU uznavany doklad totoznosti (obcansky prukaz).

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od hafi »

tak jen na doplneni pro pripadne nasledniky.
prave se vraci z letiste, nedostal se ani pres check-in, kde ho odmitli odbavit, predevsim ze strachu,ze by ho v pripade namatkove kontroly v EIN museli na vlastni naklady dopravit zpet.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od context »

viackrát som letel bez potreby sa preukazovať akýmkoľvek dokladom okrem BP ale samozrejme to nastolenú otázku nerieši. Je to len v sfére náhody...

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od Beerbar »

kawka píše:ad hafi: Pokud má Váš bratr státní příslušnost Česká republika a hodlá cestovat z Prahy do Eindhovenu na řidičský průkaz, dovolím si tvrdit, že se 100% pravděpodobností neodletí. K tomu, aby odcestoval potřebuje cestovní doklad, tím je samozřejmě cestovní pas (a pro případy cest občanů států EU v rámci EU i občanský průkaz). Problém nespočívá v prokázání totožnosti (to můžete cestovat i na rybářský lístek, průkazku do knihovny atd.), ale v prokázání vlastnictví platného cestovního dokladu. Zmiňujete případ, že kdysi mu bylo takto umožněno cestovat z DUS do PRG - je to nestandardní, ale tolerovaná možnost, kdy se cestující vrací z ciziny domů, a v těchto případech mu bývá cesta umožněna.


No nevim, ja cestuji naprosto bezne z VIE do DUS a zpet bez jedine kontroly cestovniho dokladu. Jelikoz mam elektronickou letenku, boarding pass si vytisknu v kiosku a pri vstupu do zabezpeceneho prostoru i bezpecnostni kontrole vsude ukazuji jen ten boarding pass. Nikdy po me obcanku nikdo nechtel. Pri odevzdavani zavazadle pokud mam, tak vyjimecne obcanku chteji, ale v naproste vetsine se to taky obejde bez ni.
Jedina situace kdy jsem byl rad ze tu obcanku mam bylo kdyz jsem v tranzitnim prostoru pri cekani na nastup zjistil ze jsem ten boarding pass ztratil :-) Stacilo ukazat obcanku a slecna mi okamzite vytisknula novy.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od Zdenek »

na LKPR před vstupem do tranzitu kontrolují zda boarding pas souhlasí s průkazem totožnosti

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Vstup do zabezpecenej zony

Příspěvek od vita »

http://www.zvedavec.org/komentare/2011/ ... 731q59v142

Máte tam nůž,“ povídá kontrolorka u obrazovky poté, co má brašna projela rentgenem.
„Nůž? Kde?“
„Podíváme se“ a sáhla najisto do kapsičky mé brašny. Byl tam.
„Jejda, já jsem ho tam zapomněl. Co teď?“
„No, neměl byste ho mít,“ řekla a věnovala se dalšímu cestujícímu.
Nerozhodně jsem tam stál. Mám ho odevzdat? Bylo mi ho líto, byl to kvalitní švýcarský nůž. Ale nikdo po mě nic nechtěl. Chvíli jsem ještě okouněl kolem a když se nic nedělo, pomalu jsem se sbalil, navlékl si pásek, vzal brašnu a pokračoval do haly. Nikdo mě nezastavil. Bylo to neuvěřitelné. Prošel jsem s odhaleným kapesním nožem do letadla a odletěl s ním ve zdraví až do Amsterdamu. :)


Můžete mi vysvětlit, co v Praze na letišti pracuje za idioty, že pustí do letadla člověka s nožem, o kterém vědí? :?: :twisted: :roll:
A zrovna tohodle šmejda, který měl už dávno být na nějakém black listu a do letadla se vůbec nedostat!


Odpovědět