OpenATC - LKPR

Odpovědět
AdyS
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 14. 10. 2008, 22:48
Stav: Offline

OpenATC - LKPR

Příspěvek od AdyS »

Zdravím všechny,
Právě jsem četl na aerowebu o zajímavém prográmku OpenATC. Chtěl bych se zeptat jestli je možné monitorovat celé letiště resp. oblast a ne pouze konkrétní letadlo? Chtěl bych vidět provoz nad Prahou.

Děkuji moc, A


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: OpenATC - LKPR

Příspěvek od kuba.biker »

AdyS píše:Zdravím všechny,
Právě jsem četl na aerowebu o zajímavém prográmku OpenATC. Chtěl bych se zeptat jestli je možné monitorovat celé letiště resp. oblast a ne pouze konkrétní letadlo? Chtěl bych vidět provoz nad Prahou.

Děkuji moc, A


Pokud si dobře pamatuju, na OpenATC je vidět pouze provoz nad Velkou Británií, Irskem, Holandskem a Norskem, navíc jsou vidět jen letadla vybavená určitým typem palubního odpovídače, pohybující se ve vyšších letových hladinách (tzn. nelze např. pozorovat kroužení letadel nad Londýnem při sestupu na LHR).
Provoz nad Prahou na OpenATC pravděpodobně nikdy k vidění nebude, protože české zákony zakazují "zveřejňovat obsah telekomunikačního tajemství" - tzn. polohu letících letadel, či jejich komunikaci s řídícím letového provozu.
Alternativou může být polská varianta OpenATC - radar Piopawlu, který monitoruje i část českého území (zpravidla však jen trojúhelník Opava-Ostrava-Olomouc).
Ke sledování provozu nad PRG je třeba mít vlastní přijímač SBS....viz témata ve fóru zde, nebo na planes.cz.....

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: OpenATC - LKPR

Příspěvek od Zdenek »

Letadla sice musi byti vybavena odpovidacem v mode-S/ADS-B ale nezalezi na vysce.
Dnes se da rici, ze vetsina v Evrope registrovanych letadel nad 100 pax dava polohu, z tech novejsich i presne, z inerce lehce posunute.
Ve Spojenem kralovstvi neni mozno publikovat era niz nez urcita vyska, tak proto tam nejsou videt.
OpenATC je dle meho nazoru soft, ktery vznikl, zazil svoji slavnou eru a protoze autor jiz nema cas na dalsi vyvoj tak postupne zanika, rozumej, je videt stale mene a mene letadel.
Pokud chces videt letadla nad svym bydlistem, doporucuji bud sledovat zmineny radar piopawlu (nutna registrace, ktera vyzaduje trosku premysleni), nebo zakoupit SBSku, jejiz cena se dnes jiz rovna lepsimu scanneru. Funguje to na bazi radiovych vln, takze pro dobry prijem je treba umistit antenu tam, kde je videt co nejvice do okoli.

AdyS
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 14. 10. 2008, 22:48
Stav: Offline

Re: OpenATC - LKPR

Příspěvek od AdyS »

Aha. Děkuji pánové, zkusím se regnout na "piopawl". Jde mi spíše o nějaký monitoring provozu nad Českou Republikou abych viděl zhruba kde co lítá a pokud možno jsem nemusel investovat resp. minimálně. Nejlepší je to u ŘLP na radaru, ale tam nejsem zrovna každý den :)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: OpenATC - LKPR

Příspěvek od pavelpmi »



AdyS
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 14. 10. 2008, 22:48
Stav: Offline

Re: OpenATC - LKPR

Příspěvek od AdyS »

Děkuji, tenhle radar mně docela uspokojil, občas i nějaký ten pohyb nad ČR :-). Pěkné


Odpovědět