Sdílené lety

Odpovědět
Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Sdílené lety

Příspěvek od Prngr »

Tak jsem koukal, že dnes v 10:10 odletělo do Frankfurtu 7 letadel! To je teda poptávka! Lufthansa, Portugalci, Španělé, Kanaďani, Korejci a hned dvě americké aerolinky. :mrgreen:
Není to trapné? Vždy si říkám, proč mají na letištích tak obří tabule s odletama ...
Je těch 7 rekord nebo je ještě nějaká větší pitomost?
"Vítáme vás na palubě jménem společností ............................................" Než to dořeknou, půjde se pomalu na přistání :roll:


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Sdílené lety

Příspěvek od kuba.biker »

Prngr píše:Tak jsem koukal, že dnes v 10:10 odletělo do Frankfurtu 7 letadel! To je teda poptávka! Lufthansa, Portugalci, Španělé, Kanaďani, Korejci a hned dvě americké aerolinky. :mrgreen:
Není to trapné? Vždy si říkám, proč mají na letištích tak obří tabule s odletama ...
Je těch 7 rekord nebo je ještě nějaká větší pitomost?
"Vítáme vás na palubě jménem společností ............................................" Než to dořeknou, půjde se pomalu na přistání :roll:


Říkají jen "jménem letecké společnosti Lufthansa a členů Star Alliance vás vítáme na palubě" /nebo tak nějak../. Jinak takhle rozsáhlý codesharing je vcelku běžný...

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Sdílené lety

Příspěvek od Prngr »

Když jsem naposledy letěl s ČSA, tak ty to poctivě vyjmenovaly.
Co jsem se díval, tak 4-5 běžné je, to ano. Víc než těch 7 jsem neviděl - ale nehledal jsem nijak extrémně. Kdo tedy zná nějaký rekord?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sdílené lety

Příspěvek od Fabo »

Proc by to bylo trapne? Takhle si aerolinka dokaze masivne rozsirit sit s drobnymi naklady i tam, kde proda trebas jen par mist denne/tydenne. A pro cestaka je taky fajn koupit jednu letenku, treba u DL, SU, KE nebo AZ a priletet s ni az do Kosic, kam leta fyzicky jen OK.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sdílené lety

Příspěvek od HighFlyer »

Fabo píše:Proc by to bylo trapne? Takhle si aerolinka dokaze masivne rozsirit sit s drobnymi naklady i tam, kde proda trebas jen par mist denne/tydenne. A pro cestaka je taky fajn koupit jednu letenku, treba u DL, SU, KE nebo AZ a priletet s ni az do Kosic, kam leta fyzicky jen OK.

Dovolim si podotknout, ze ty naklady nejsou -prinejmensim u CSA- zas az tak drobne. "Kontrola prepravnich trzeb" je armada urednicku kontrolujicich spravne zuctovani kazdeho pasazera a kazdeho segmentu prave pri kombinovanych letenkach na spojeni provozovanem dvema nebo vice dopravci. A ta armada neco stoji, obzvlaste pri povestne produktivite prace u CSA. Na druhe stane jsou vynosy z techto paxu velmi nizke, jsou to nejmene ziskovi pasazeri v celem letadle a cele siti CSA. Jednak samotna cena CDG-PRG-OTP je nizsi nez za primy let. Za druhe se od teto jiz nizke ceny musi odecist dvoje odletove taxy (v CDG a PRG). A za treti, to malo co z nizke ceny dvakrat ponizene o taxy zbude, se musi vydelit dvema, abychom dostali vynos na segment. (Ustepacny komentator by mohl citovat vetu nacelnika polarni vypravy Karla Nemce: "No dyt' rikam! Krat dva to melo bejt! Ale jak jste na me vsichni mluvili, tak jsem to halt zapomnel vynasobit dvema.")

Nezodpovezeny zustava dotaz, zda dodatecne vynosy z transferovych pax v pseudositi CSA vubec prevysuji dodatecne naklady na provozovani teto site (a neni to zdaleka jen zminovana kontrola prepravnich trzeb, to je jen spicka ledovce, ale to uz je na samostatne vlakno...) Nedelam si iluze, ze na tento dotaz odpovi nekdo tady na foru, protoze to vlastne nevi nikdo ani v samotnych CSA...


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sdílené lety

Příspěvek od Fabo »

Pockej, ted mi to bud po ranu nemysli, nebo se bavime oba dva o necem jinem...

Bavime se o tom, ze se aerolince vyplati mit par mist i na lince jineho dopravce, samozrejme naklady na ne mit bude, ale prece si nauctuje takovou cenu, aby se ji to vyplatilo ne? Nebo to vykryje odjinud (treba muze mit DL na letence JFK-PRG-KSC ztratovy sektor PRG-KSC, ktery ale vykryje casti JFK-PRG).

Samo naklady na prepravu cizich C/S na svych letech vznikaj, ale ty by prave meli vykryt ty zisky ze svych C/S na cizich linkach.

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Sdílené lety

Příspěvek od Prngr »

Zase mě to baví.
Dítě se mi vrací z PHL, tak mu jdeme naproti.
Podívám se na stránky frankfurtského letiště - a zjistím, že jedno letadlo do Prahy má startovat v 10:45.
Podívám se na stránky Ruzyně a zjistím, že v 11:45 očekávají hned 8 letadel z Frankfurtu :mrgreen:

Není to trapné, takhle předstírat vysoký provoz?

r13
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 11. 02. 2009, 08:40
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Sdílené lety

Příspěvek od r13 »

Nejde o predstirani ale o informovani cestujicih. Predstavte si, kamarad Vam napise ze prileti z Ameriky letem "United Airlines" cislo XXX v YY:ZZ hodin, podivate se na stranky piletu - a tam zadny let "United Airlines" vubec neni - to by vas potesilo, ne?

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Sdílené lety

Příspěvek od Prngr »

Takže my jsme blbí a potřebujeme plnou informaci a ve FRA jsou chytří a domyslí si to?
Mě spíš mate, když je každý let uveden 6x - musím pak neustále přelistovávat, informační tabule jsou nepřehledné

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Sdílené lety

Příspěvek od flyingblue »

Prngr píše:Takže my jsme blbí a potřebujeme plnou informaci a ve FRA jsou chytří a domyslí si to?
Mě spíš mate, když je každý let uveden 6x - musím pak neustále přelistovávat, informační tabule jsou nepřehledné


Spis:

Na velkych letistich je to tak, ze tim mistem fakt setrej.
Ve vidlakovech se muzou pro sedlaky poradne rozmachnout.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Sdílené lety

Příspěvek od dydzej »

flyingblue píše:
Prngr píše:Takže my jsme blbí a potřebujeme plnou informaci a ve FRA jsou chytří a domyslí si to?
Mě spíš mate, když je každý let uveden 6x - musím pak neustále přelistovávat, informační tabule jsou nepřehledné


Spis:

Na velkych letistich je to tak, ze tim mistem fakt setrej.
Ve vidlakovech se muzou pro sedlaky poradne rozmachnout.

:lol:

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Sdílené lety

Příspěvek od romul »

Prngr píše:Takže my jsme blbí a potřebujeme plnou informaci a ve FRA jsou chytří a domyslí si to?
Mě spíš mate, když je každý let uveden 6x - musím pak neustále přelistovávat, informační tabule jsou nepřehledné


Kamarád na to kdysi spoléhal a protože letěl tuším v 1710 do BRU a na tabuli svítilo 1710 OK a pod tím hned 1710 SN tak si řekl že jde o code share a postavil do fronty k check inu OK (nevšiml si že linka SN má jiné číslo check inu) a ejhle, měl letenku SN. V té době se tyhle dvě společnosti už dávno nekamarádily a jen měly dva samostatné lety stejný čas odletu do BRU. No a než to zjistil a přeběhl ke správnému check inu tak byl let SN již plný, překnihovaný. Jeho chyba, letěl až příští linkou...

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Sdílené lety

Příspěvek od Zdenek »

na letištní tabuli samozřejmě co let, to řádek

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Sdílené lety

Příspěvek od Prngr »

flyingblue píše:
Prngr píše:Takže my jsme blbí a potřebujeme plnou informaci a ve FRA jsou chytří a domyslí si to?
Mě spíš mate, když je každý let uveden 6x - musím pak neustále přelistovávat, informační tabule jsou nepřehledné


Spis:

Na velkych letistich je to tak, ze tim mistem fakt setrej.
Ve vidlakovech se muzou pro sedlaky poradne rozmachnout.

No, to mi je jasný - a právě proto to kritizuju

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Sdílené lety

Příspěvek od MS743 »

Nekteri to prezentuji jinak.. Code share je uplne normalni. V Praze se to pise 6 krat aby bylo videt u kazde letecke spolecnosti cislo letu a jinde kde je zvykem, jen psano jednou a kde je destinace popsana ale vedele tohp logo spolecnosti a cislo letu se rotuje.

Podle meho Prazsky zpusob i kdyz trochu spam je lepsi jelikoz ne kazdy vi ze treba let je provozovan nikym jinym a ja tam jasne cislo letu a spolecnost... tam kde je to napsano jen jednou logo rotuje a muze to trvat nez se vrati cisloletu OK a loo CSA.. podle meho to muze zpusobit zmatek.

priznam se ale ze malo kdy vidim code share vice nez 2 spolecnosti


Odpovědět