Podvodníci na letišti

Odpovědět
ppl
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 640
Registrován: 25. 11. 2005, 17:59
Stav: Offline

Podvodníci na letišti

Příspěvek od ppl »

Mám takový poznatek, vyplývající z mých zkušeností na letišti Praha. Létám poměrně často, ať už pracovně nebo soukromně, a tak znám téměř všechny chodníky kolem terminálů. Asi před 14 dny mě na horním chodníku, spojujícím T2 s hotelem a parkovištěm, zastavil chlápek cca 30 let, a začal na mě anglicky....prý přiletěl ze Švédska a bohužel si tam zapomněl inzulín. Tak údajně šel do lékárny, ale tam ten jeho typ inzulínu neměli. Nikdo mu nebyl ochoten pomoct a anglicky nikdo neuměl. Až jeden policajt ho zavedl na Meditrans, ale tam také neměli ten jeho typ inzulínu. Prý mu ale řekli, že je jeho inzulín v lékárně někde v centru Prahy a dali mu i adresu. V době, kdy jsem ho potkal, mi říkal, že potřebuje svou dávku dostat do 15 minut....a asi mu vůbec nevadilo, že mě dobrých cca 7 minut přesvědčoval o svém problému. Říkal mi, že ale nemá doklady a ty on potřebuje k tomu, aby dostal inzulín. Ukázal mi vizitku nějaké lékárny a chtěl po mě, abych mu vysvětlil cestu k ní. Nakonec řekl, že má posledních cca 50Euro, ale inzulín stojí o 16E více. Kartu prý má v dokladech a ty jsou v kufru, který mu ale jeho osobní řidič zavezl někam na Krkonošsko, kde prý "švéd" pracuje. Město si nepamatuji. Celé to znělo jako science fiction, ale mluvil opravdu s přízvukem a nevypadal jako fake. Měl takovou koženou kabelu na jedno rameno, kostičkovanou košili s límečkem a šedou bundu..něco jako šustku. Peníze jsem mu nedal a taxíka nezaplatil...to po mě chtěl.

Dnes jsem z letiště jel 119kou do města a zjistil jsem, že ten samý člověk sedí přede mnou. Vedle něho nějaká holka s černýma vlasama, která vypadala taky normálně. Bavili se spolu česky a žádný inzulín evidentně nehledali....

Ani jsem to tu nemusel psát, ale chtěl jsem na to upozornit. Pokud vás takový člověk osloví. neztrácejte s ním svůj čas, je to podvodník,který se snaží jen vymámit takovýmto způsobem vaše peníze. Člověk si řekne, no jo..16E mě nezabije, ale kupička ke kupičce a ...
Možná si myslel, že jsem cizinec, když jsem šel z hotelu, kdo ví. Každopádně si dávejte pozor a předejte to dál...

Letu zdar


Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Podvodníci na letišti

Příspěvek od Dachen »

Myslím si, že jsem tohoto podvodníka s inzulínem potkal na letišti před pár měsíci. Tenkrát ale ten "příběh" neměl tak propracovaný. Matně si vzpomínám, že do mě hustil ve 119...

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Podvodníci na letišti

Příspěvek od Yirina »

Já ho znám, ten je na letišti už tak 2-3 roky. Vypadá opravdu docela seriózně. Jednou už na něj z LH volalli policii, protože jim tam obtěžoval podobnou historkou klienty. Často taky chodí s mobilem u ucha a dělá že telefonuje. Celý ty dva-tři roky co ho vídám, chodí ve stejném oblečení (v té kostičkované košili kterou točí ještě s jednou), je tam od rána do večera. Tak nevím, jestli to je záměr nebo mu to tolik nenese.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Podvodníci na letišti

Příspěvek od vitezslav »

Á, fór s inzulínem dorazil z malé Plzně už až do Prahy... :lol: Tady se tak jeden chlapík živí už asi 15 let. Kartičku diabetika ukradl jakési babě.
Takže pro upřesnění: 90% inzulinů je u nás plně hrazeno zdravotními pojišťovnami. Inzulin je hormon, takže neexistuje 10 typů inzulinů, ale jenom jeden a rozdíl je jenom ve výrobci a ev. pomocných látkách. Existují čtyři typy inzulinů, které se liší jen dobou účinku - stručně řečeno, začíná to na 2-5h a končí na 24-36h. Jiný rozdíl v tom není a v případě nouze může být podán jakýkoliv.
Tak se nenechte napálit...

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Podvodníci na letišti

Příspěvek od goro »

Díky za dobré vysvětlení, jak je to s tím inzulínem.
Takové podvodníky bych nejraději inzultoval pěstí a nechal zavřít.
Pak se někdo ocitne skutečně v krizové situaci (stát se to může) a nikdo to nebude ochoten pomoci.

Nechápu, jak mu to může procházet tak dlouhou dobu. Policie, ochranka letiště, nikdo s tím není schopen nic udělat?


mareček
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 03. 2007, 23:19
Stav: Offline

Re: Podvodníci na letišti

Příspěvek od mareček »

vitezslav píše:Á, fór s inzulínem dorazil z malé Plzně už až do Prahy... :lol: Tady se tak jeden chlapík živí už asi 15 let. Kartičku diabetika ukradl jakési babě.

Toho znám, ušmudlaný brejle a kolem kostela ukecává místní i turisty :) A myslím, že mu to vychází už minimálně 18-20 let...

ppl
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 640
Registrován: 25. 11. 2005, 17:59
Stav: Offline

Re: Podvodníci na letišti

Příspěvek od ppl »

Hehe, tak dneska jsem na letisti potkal toho cukrovkarskeho vtipalka...chudak....uz prituhuje, tak musel nasadit vice litostny kalibr...chodi s francouzskou holi :)))

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Podvodníci na letišti

Příspěvek od hafi »

mi sere, ze nekdo takto zneuziva pomoci lidi. Sam jsem parkrat v zahranici byl v uzkych a byl jsem rad kdyz mi nekdo pomoh. Jednou jsem se snazil v Praze pomoci jednomu "okradenemu" Italovi, v ramci cehoz me obral o telefon a tisicovku. Stacila ochota a chvilinka nepozornosti.

Adelaide
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 14. 01. 2009, 22:59
Oblíbené typy letadel: B737NG
IL-62
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Podvodníci na letišti

Příspěvek od Adelaide »

Já ho nedávno potkala v centru Prahy, na letišti už asi byznys nenese...

Phil Keoghan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 11. 06. 2010, 23:43
Stav: Offline

Re: Podvodníci na letišti

Příspěvek od Phil Keoghan »

Tak mě dneska pán zastavil na Václaváku, když jsem čekal na tramvaj. Chtěl jenom 40 Kč, prý umírá či co, tak jsem mu řekl, že nemám drobný a musím vybrat z bankomatu, ať jde za mnou. Tak za mnou šel jako pejsek skoro až k muzeu. :D

V půli cesty jsem konečně potkal stáťáky, tak jsem je požádal o pomoc. Nebo jim tedy řekl, o co jde. :D Pánovi se najednou udělalo dobře a záchranku zavolat nechtěl, má z ní strach. :D A bohužel u sebe neměl občanku a ani si nemohl vzpomenout, jak se jmenuje... takže si ho odvedli na služebnu. :lol:


Odpovědět