Jaké typy letounů ještě nepřistály na Ruzyni?

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Jaké typy letounů ještě nepřistály na Ruzyni?

Příspěvek od Alca »

Ač nejsem nejstarší, zdědil jsem "Letectví" od roku 1970 do roku 2004 po nějakém bývalém vojákovi, mimochodem - kdyby zde měl někdo zájem jsem ochoten ho prodat po dohodě... -Concorde jsem dokonce sám vyfotil, byl zde například několikrát na 1. máje v 90. letech, byl jako hlavní cena nějaké soutěže a teď už také nevím, kam nakonec odletěl, v LK jsem dohledal těch návštěv v 90. letech více. S Tu114 se Aeroflot pro "bližší vztahy než obvykle" chlubil na svých letech v PRG na téměř prvním mezinárodním letu, podobně i Tu144, Il 86 atd...

...nicméně, Tu144 zřejmě už asi neuvidíme, ale zpráva z LON možná potěší nás fandy rychlých letadel, Concorda tam chtějí na zahajovacím průletu s Red Arrows k Olympijským hrám, alespoň tolik píše airliners..., prý už mají náhradní motory z Francie...


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Jaké typy letounů ještě nepřistály na Ruzyni?

Příspěvek od vitezslav »

Concorde byl v Praze nejčastěji v letech 1996 - 2000, tuším, že některý rok i dvakrát (květnové Červené nosy a říjnové výročí linky Praha-London).
Poprvé tu byl dokonce už za totáče v roce 1986, kdy v Praze i nocoval.

Alca: O té akci na v rámci LOH 2012 jsem už také četl a jsem zvědavý, jestli to klapne...

Odpovědět