Parkování Ruzyně

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od firefly »



flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od flyingblue »

firefly píše:http://www.novinky.cz/domaci/272064-letiste-praha-zavedlo-nova-pravidla-pro-vjizdeni-pred-terminaly.html


Opět "zlepšení" služeb! :sick: :sick:


Sede taxiky a hlavne provozovatele parkovist na zahrade je asi trochu trapi :-)

skeptik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 07. 05. 2012, 14:03
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od skeptik »

flyingblue píše:
firefly píše:http://www.novinky.cz/domaci/272064-letiste-praha-zavedlo-nova-pravidla-pro-vjizdeni-pred-terminaly.html


Opět "zlepšení" služeb! :sick: :sick:


Sede taxiky a hlavne provozovatele parkovist na zahrade je asi trochu trapi :-)

Ano, určitě je to trápí.
Do výstavby příjezdovych komunikací a vicepodlažních parkovišť investoval Letiště Praha více než miliardu Kč. Jejich údržba a opravy stojí ročně několik desítek milionů. Dotace na silniční síť na letišti jsou nulové. Cena parkovneho tyto náklady kreje.
Co je na tom špatného?
Měly by se tyto náklady hradit z letištních poplatků?
Tedy ze zvýšených letištních poplatků.
Cestující v letecké dopravě platí veškeré náklady na cestování - na rozdíl od těch v autobusové, vlakové a vlastně i silniční dopravě. Proč by měli platit i za uživatele letištní silniční sítě a parkovišť. Za ty ať platí řidiči. To je spravedlivé, ne?

Farmakolog
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 27. 12. 2009, 09:18
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od Farmakolog »

Ahoj, mate nekdo zkusenosti se Skyparking? Pripadne mate nekdo pozitivni zkusenost z posledni doby s jinym parkingem v blizkosti Ruzyne? Shanim parking od 09.10. do 19.10.13 , predpokladany prilet 23:30, vyzvednuti pred terminalem bude tedy nutnosti. Mimo skyparkingu me zaujal jeste goparking, podle informaci na webu se sluzby lisi minimalne, v cene je ovsem rozdil 200Kc. Bohuzel se mi nepodarilo nalezt zadnou recenzi Skyparkingu, snad jen, ze ho nabizi Invia.cz ke svym zajezdum. diky :)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od alesesl »

Farmakolog píše:Ahoj, mate nekdo zkusenosti se Skyparking? Pripadne mate nekdo pozitivni zkusenost z posledni doby s jinym parkingem v blizkosti Ruzyne? Shanim parking od 09.10. do 19.10.13 , predpokladany prilet 23:30, vyzvednuti pred terminalem bude tedy nutnosti. Mimo skyparkingu me zaujal jeste goparking, podle informaci na webu se sluzby lisi minimalne, v cene je ovsem rozdil 200Kc. Bohuzel se mi nepodarilo nalezt zadnou recenzi Skyparkingu, snad jen, ze ho nabizi Invia.cz ke svym zajezdum. diky :)


Ja mam dobrou zkušenost s timto parkingem http://www.parkia.cz/
Tento vikend tam budu opet parkovat od 12.10. - 14.10.


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od dejavu »

Teď jsem na 8 dnů využil parking D4 přímo na Ruzyni a stálo to asi 950 Kč, což bylo méně, než kolik chtěl Goparking. A vše bez problémů včetně odvozu k a z terminálu. Ale možná je to drahé, nic dalšího jsem nezkoušel.

Farmakolog
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 27. 12. 2009, 09:18
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od Farmakolog »

Dekuji za odpovedi. Ohledne Parkie jsem cetl nekolik negativnich reakci, ze lidi museli cekat i 40 minut na odvoz. Asi zkusim ten goparking, s tim byla vetsina lidi spokojena, i kdyz vychazi v prumeru o 200Kc draz nez okolni parkoviste.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od loupeznik »

Nějak jsem nikdy nepřišel na to, proč bych měl chtít parkovat mimo letiště, když parkování na letišti (parking D) stojí stejně a nejsem pak závislý na tom, jestli mě někdo odveze nebo ne. Asi mi něco uniká.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od flyingblue »

loupeznik píše:Nějak jsem nikdy nepřišel na to, proč bych měl chtít parkovat mimo letiště, když parkování na letišti (parking D) stojí stejně a nejsem pak závislý na tom, jestli mě někdo odveze nebo ne. Asi mi něco uniká.


Treba ja to delam proto, ze po vystoupeni z letadla fakt netouzim pochodovat po letisti s kufrem.

Takze na kratke cesty (rano ram, vecer zpet) volim Parking C, jinak Go Prarking (sluzby konstantni kvality).

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od kowal »

Na parking D je od 5:00 do 22:00 doprava zdarma (resp. v ceně parkování), jezdí v cca 10 - 15 minutovém intervalu. A například porovnání parking D vs. GOparking vychází při platbě předem na 8 dní 750,- Kč versus 900,- Kč. Takže výhody bych viděl buď v čase, kdy na D nejezdí doprava a musí se pěšky/busem nebo v tom, že oproti D je goparking lépe zabezpečený. Na D zase naopak jsou kromě aut na LPG, která musí parkovat na střeše, všechna auta pod střechou.

Jerry X
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 223
Registrován: 10. 03. 2009, 20:32
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od Jerry X »

kowal píše:Na parking D je od 5:00 do 22:00 doprava zdarma (resp. v ceně parkování), jezdí v cca 10 - 15 minutovém intervalu. A například porovnání parking D vs. GOparking vychází při platbě předem na 8 dní 750,- Kč versus 900,- Kč. Takže výhody bych viděl buď v čase, kdy na D nejezdí doprava a musí se pěšky/busem nebo v tom, že oproti D je goparking lépe zabezpečený. Na D zase naopak jsou kromě aut na LPG, která musí parkovat na střeše, všechna auta pod střechou.


Na Parking D jezdí i v intervalu od 22:00 do 5:00 shuttle service zahrnutý v ceně parkovného, nejezdí ale pravidelně, musíte si zavolat na tel. číslo uvedené v rezervaci a dovoláte se přímo na řidiče.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od kowal »

Děkuji za doplnění. Takže ani v noci není problém se nechat na D odvézt, jen netuším, za jak dlouho řidič přijede. Má někdo praktickou zkušenost?

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od dejavu »

Bohužel, minulý týden jsem se vracel v 23:30 a než jsem před terminálem stačil vytočit číslo na řidiče, tak mi jela 119 a byl jsem u parkoviště za 3 minuty :-) Ale řešil jsem chybějící čárový kód na rezervaci, takže jsem volal na dispečink a vzali to hned, byli velmi ochotní. Prostě vše bez problémů.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od micaello »

Parkii jsme vyuzili 3x a vzdy bez problemu, jednou se stalo, ze odvoz uz stal na parkovisti a 2x jsme si ho volali, prijeli vzdy do 15min.

Jerry X
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 223
Registrován: 10. 03. 2009, 20:32
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od Jerry X »

Po příletu pro nás řidič přijel po zavolání asi do 5 minut. Když jsme odlétali, tak stál přímo u parkingu D na jejich 'zastávce' na straně vjezdu a výjezdu z garáží.


Odpovědět